Robs likumdošā liedz saņemt pienākošos kompensāciju

Bauskas novada Svitenē centrālā apkure tika atslēgta tā saucamajos deviņdesmitajos. Iedzīvotāji dzīvokļus daudzdzīvokļu mājās aprīkoja ar krāsnīm, līdz pat šim brīdim katrs izmanto sev ērtāko sildīšanās variantu.

Ingus 2021. gada septembrī iegādājās krustmātei paredzētu dzīvokli. Tas tika pilnībā izremontēts, jaunais īpašnieks nolēma ierīkot gāzes apkuri. Pagājušā gada 1. Jūnijā apkures katls nodots ekspluatācijā un to drīkstēja sākt izmantot ūdens sildīšanai un apkurei.

Latvijā noteikts atbalsts dabasgāzes lietotājiem un tam nolēmis pieteikties arī Ingus. Tomēr dabasgāzes tirgotājs “Elektrum” divas reizes uz iesniegumiem atbildējuši, ka nāksies vien maksāt pilnu summu, jo nepārsniedzot likumā noteikto slieksni- 21 kubikmetru mēnesī.

Ingus dzīvoklī dzīvo 75 gadus veca krustmāte, kura rēķinus apmaksā no nelielās pensijas.

Ingus
Vēlas samazināt pensionāres izdevumus

Pagājušā mēnesī tika iztērēti 35 kubikmetri gāzes. No pagājušā gada 1. jūnija ir notērēti jau 198 kubikmetri gāzes. Izdalot ar deviņiem mēnešiem kopš uzstādīts apkures katls, tie vidēji ir nepilni 22 kubikmetri. Atbalsta piešķiršanai mēnesī jāpatērē 21 kubikmetrs gāzes, sanāk, ka mēs atbilstam kritērijiem. Bet viņi, iespējams, par periodu ņem posmu no 1. janvāra līdz 31. decembrim.

Atbalsta piešķiršanas administrēšana uzticēta Būvniecības valsts kontroles birojam pie kura vēršas dabasgāzes tirgotāji, lūdzot kompensēt izdevumus.

Pērn valsts dabasgāzes izmaksu pieaugumu mājsaimniecībām valsts kompensējusi teju astoņu miljonu eiro apmērā. Šogad līdz sestajam martam šim mērķim tērēti 25 miljoni, kopsummā pārsniedzot 33 miljonu eiro slieksni.

Dabasgāzes tirgotāja “Elektrum” pārstāve Solvita Linde raidījumam Bez Tabu stāsta, ka tirgotājs, ar jautājumiem par kompensācijas piešķiršanu Ingum, vērsies Būvniecības valsts kontroles birojā, kas administrē atbalsta piešķiršanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Solvita Linde
“Elektrum” pārstāve

Šī klienta gadījumā vidējais patēriņš ir mazāks par 21 kubikmetru dabasgāzes mēnesī. Redzam, ka ar 2022. gada novembri patēriņš ir krietni pieaudzis, bet līgums par dabasgāzes piegādi slēgts jau 2021. gada rudenī. Jā, redzam, ka līdz pagājušā gada novembrim patēriņš bijis niecīgs vai vispār nav bijis, taču likums šādos gadījumos paredz aprēķiņu veikt par 12 mēnešu posmu. Tādas norādes saņēmām arī no Būvniecības valsts kontroles biroja.

Ja Ingus līgumu par dabasgāzes piegādi būtu slēdzis, piemēram, tikai pagājušā vasarā, kad ekspluatācijā nodots apkures katls, vidējais gāzes patēriņš būtu jārēķina par attiecīgo posmu, nevis 12 mēnešiem.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm