tv3.lv

Speciālisti sniedz ieteikumus, kā tikt pie efektīga iedeguma bez riska papildināt ādas vēža pacientu rindas

Lai arī laikapstākļi mūs šobrīd īpaši nelutina, zvilnēšana jūras krastā siltā vasaras dienā nav vairs aiz kalniem, tāpēc par zeltainu, bet veselīgu iedegumu jādomā laikus! No ādas ārstiem ne vienu vien reizi izskan frāze par sauļošanās kaitīgumu un iegūto ultravioleto starojumu, to minot kā galveno cēloni ļaundabīgu procesu attīstīšanā, tomēr zelta vidusceļu iespējams atrast, darot visu ar prātu!

Diana Plise
dermatoloģe “Veselības centrā 4.dimensija”

Mēs drīkstam atrasties tiešos saules staros labāk no rīta, līdz pusdienas laikam, kā arī pēc tam -kad saule vairs nav zenītā. Tā kā lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ir gaišie ādas fototipi, principā tiem krēmiem aizsardzības faktoram ir jābūt ar SPF 30. Saules aizsargkrēmus būtu droši izmantot kā ikdienas kopšanas rituālu.

Neplānotu iedegumu var iegūt arī, neatrodoties tiešos saules staros, tāpēc pastiprināta uzmanība karstākajā laikā jāpievērš pašiem mazākajiem!

Diana Plise
dermatoloģe “Veselības centrā 4. dimensija”

Saules aizsargkrēmus būtu jāatjauno katras divas stundas. Ja peld vai intensīvi svīst, tad tas jādara vēl biežāk. Īpaši svarīgi bērnu vecumā ir nepieļaut saules apdegumus. Ir sen pierādīts, ka saules apdegumi bērnībā palielina risku dabūt ļaundabīgus audzējus.

Lai saules aizsargkrēms veiksmīgi iedarbotos, svarīgi ir nepalaist garām derīguma termiņu, kas parasti ir 9-12 mēnešiem!

Ieva Strautkalne
“Apotheka Beauty” kosmētiķe

Daudzas firmas pāriet uz jaunām tehnoloģijām un ražo saules krēmus ar vieglu tekstūru. Ir sievietes, kas vasaras periodā lieto tonālos krēmus, līdz ar to ir arī saules aizsargkrēmi ar toni. Ir klienti, kas nāk un stāsta, ka līdz ar pavasara sauli jūtot alerģiskus izsitumus.

Vienā no skaistuma konceptveikaliem pieejams plašs dermokosmētikas, bio un dabīgās kosmētikas produktu klāsts. Veikala pārstāve iezīmē, ka lielākā daļa pircēju šogad par aizsardzību pret sauli sāka domāt jau marta mēnesī!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieva Strautkalne
“Apotheka Beauty” kosmētiķe

Pēc ziemas ir tā, kad sejas āda nav pieradusi pie saules un ultravioletā starojuma. Visbiežāk klienti vēlas krēmus ar vieglu tekstūru, kā arī tagad pieprasīti ir aizsarglīdzekļi ar SPF 100.

Kaut arī jaunākās modes tendences ir “par” gaišu un veselu ādu, cilvēkiem, kas sapņo par ādu bronzas tonī, kā alternatīvu iesaka dažādus paštonējošos krēmus!

Žurnāliste
Darbā raidījumā Bez Tabu nākas akceptēt izaicinājumu pilnu ikdienu. Žurnāliste rūpīgi iedziļinās dažādu nejēdzību risināšanā un veido stāstus par visdažādākajām tēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm