Stopiņu novada iedzīvotāji nevar nokļūt līdz mājām, neiekuļoties strīdos par ceļa izmantošanu ar kaimiņiem

Stopiņu novada Brunavu ielas iedzīvotāju piekļūšana pie mājām apgrūtināta jau aptuveni divus gadus – iebraucamais ceļš, kuru vietējie vienmēr izmantojuši, nu ir aizaudzis, tāpēc nākas meklēt apkārtceļus.

2020. gada 15. oktobrī 23:11

Pensionāre Velga Brunavu ielā dzīvo jau ilgus gadus. Viņa stāsta, ka iebrauktuve aizvērta ceļa posma Rīga-Ērgļi remontdarbu laikā. Kopš tā brīža nereti nācies saskarties ar situācijām, kad nezinātāji maldās tuvākajā apkārtnē, meklēdami ceļu uz necilo Brunavu ielu. Pagājušajā ziemā Velgai kļuvis slikti ar sirdi un izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas līdz mājai tā arī nav tikusi. Viņa atklāj, ka pat nokļūšana uz pieturu ir apgrūtināta: iebrauktuves vietā nu slejas krūmi un gara zāle.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Velga
pensionāre

“Esmu rakstījusi pašvaldībai, pašvaldība man vienkārši neko neatbild, pasaka: “Brauciet pa krauju augšā!” Es saku: “Nu, man helikoptera nav pagaidām vēl!”

Visbiežāk iedzīvotāji izvēloties mērot ceļu garām blakus esošajam uzņēmumam, taču nereti sanākot iekulties arī pamatīgos strīdos, jo nelielo celiņu aizsprostojušas smagās automašīnas un garām tām nav iespējams tikt. Velga stāsta, ka sevišķi ziemā ceļš ir ļoti sliktā stāvoklī – bedrains un applūdis.

Velga
pensionāre

“Viņi ļoti aktīvi tagad pēdējā laikā strādā, visu laiku ir aizņemts ar lielajām mašīnām. Tad tev ir jāstāv, jāgaida. Viņi mani pasūta māju tālāk.”

Uzrunātais “Ponton.lv” darbinieks atzīst, ka reizēm ceļu tik tiešām aizsprostojot spēkrati, kas piegādā uzņēmumam kravu. Tā gadoties reizēs, kad viens auto jau iebraucis teritorijā, kur citam vairs vietas neesot, tāpēc nākoties uzgaidīt ārpusē. Vienmēr gan cenšoties sarunāt ar šoferiem, lai tie palaistu vietējos iedzīvotājus garām un neaizsprostotu ieliņu. Vīrietis arī neiebilst ceļu dalīt ar citiem un aicina to izmantot, ja vien nepieciešams. Lai gan uz vietas sastaptais darbinieks ir atsaucīgs, pēc mirkļa mūs padzīt ar rupjiem vārdiem cenšas kāds bravūrīgs kolēģis. Viņš, kā izskatās, okupējis ielu visā tās garumā un viesus šeit negaida.

Jānis Feldmanis
Stopiņu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

“Gada laikā ir saņemti divi izsaukumi uz Brunavu ielu Stopiņu novada pašvaldības policijā. Smagais transportlīdzeklis esot nošķērsojis ceļu tā, ka nevar pabraukt garām. Abas divas reizes, izbraucot uz vietas, tika konstatēts, ka smago transportlīdzekļu vadītāji atrodas uz vietas un ir gatavi pārvietot mašīnu, lai tiek garām. Abas divas reizes tika veiktas pārrunas. Tika atrisināta situācija uz vietas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stopiņu novada pašvaldībā noskaidrojam, ka nu jau par džungļiem pārtapusī iebrauktuve savulaik izveidota patvaļīgi. Veicot gājēju pārejas izbūvi, to nolemts slēgt, jo atradusies ceļa līkumā un radījusi draudus satiksmei. Taču drīzumā ielu gaidot būtiskas pārvērtības.

Stopiņu novada domes pārstāve Linda Čakše skaidro, ka ceļš, kas ved gar uzņēmumu “Ponton.lv”, atrodas uz “Rīgas mežu” zemes, pašvaldība ir paredzējusi to izbūvēt un veidot savienojumu ar tālāko ielu tīklu. Tāpat plānots likvidēt uz Ulbrokas pusi esošo iebrauktuvi. Pašvaldības pārstāve atzīst, ka, visticamāk, kādreizējo iebrauktuvi atjaunot nebūs iespējams, jo plānots, ka nākotnē varētu tikt paplašināts autoceļš P4, Velgas kundzes īpašuma virzienā izbūvējot papildu joslas. Pārbūves darbus plānots sākt jau pēc dažiem mēnešiem; finiša taisni tie sasniegšot 2022. gadā. Tikmēr pašvaldībā aicina uzņēmējus un Velgas kundzi sadzīvot draudzīgi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm