tv3.lv

Ar kādu mērķi pie Siguldas dzelzceļa stacijas noteikts automašīnu stāvēšanas ilgums?

“Siguldas autostāvvietā, Ausekļa ielā, pie dzelzceļa stacijas uzstādīja 840 ceļazīmi ar stāvēšanas ilguma ierobežojumu līdz divām stundām. Interesanti, ar kādu mērķi tas tiek izdarīts?”

2019. gada 20. martā 16:01

“Šobrīd cilvēkiem, kuri atbrauc uz Siguldas staciju ar automašīnu un vēlās turpināt ceļu ar vilcienu, nav kur novietot savu automašīnu. Blakus stacijai ir vēl neliela stāvvieta ar piecām automašīnu vietām, un dzelzceļa pretējā malā ir neaprīkots laukumiņš ar grants segumu vēl aptuveni ar 25 vietām, bet šī autostāvvieta vienmēr ir aizņemta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tagad AS “Pasažieru vilciens” pasažieriem, kuri brauc līdz Siguldas stacijai ar mašīnu, ir jānovieto sava automašīna daudzdzīvokļu māju pagalmos, pie veikaliem utt. Vai tas ir normāli?

Siguldas domei būtu jāizskata šī problēma un jāierīko jauno paplašināto “Park&Ride” stāvvietu stacijas tuvumā, kā tas tiek izdarīts citās lielās stacijās (piemēram, Jelgavā, Ozolniekos, Tukumā, Ogrē, Ikšķilē, Lielvārdē, Aizkrauklē, Saulkrastos, Cēsīs utt.), bet tās vietā dome faktiski aizliedza izmantot jau eksistējošo stāvvietu.

Šī situācija nekā nestimulē cilvēkus aktīvāk izmantot sabiedrisko transportu, jo šobrīd autostāvvietu trūkums pie dzelzceļa stacijas mudina cilvēkus braukt līdz Rīgai ar auto, kas rada šādas sekas: palielinās kaitīgā CO2 izmeši gaisā atmosfērā un veidojās liekie sastrēgumi galvaspilsētas ielās,” Bez Tabu Sūdzību dēlī raksta Andrejs.

Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svarena skaidro, ka autostāvlaukums, kas minēts Andreja sūdzībā neatrodas Siguldas novada pašvaldībai piederošā zemē, līdz ar to stāvlaukuma lietošanas laika ierobežojumu veicis zemes īpašnieks, saskaņojot ceļa zīmes izvietojumu ar VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Ilze Svarena
Siguldas novada pašvaldības pārstāve

Iedzīvotāju un Siguldas viesu ērtībām, pašvaldība savā teritorijā ir izbūvējusi divus bezmaksas stāvlaukumus bez lietošanas laika ierobežojuma – Raiņa ielā 3, pie Siguldas novada pašvaldības Pakalpojuma centra un Pils ielā 10 pie kultūras centra “Siguldas devons” – tie atrodas tikai pārdesmit metrus tālāk no minētā privātā autostāvlaukuma un ir dzelzceļa stacijai ievērojami tuvāk nekā tuvējo veikalu un daudzdzīvokļu namu pagalmu autostāvlaukumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm