tv3.lv

Uguns nedrošība valsts iestādē – trauksmes signalizāciju vienkārši izlēdz

” 28. martā, tikai dažas dienas pēc ugunsgrēka traģēdijas Krievijā, tepat Latvijā Zemkopības ministrijas ēkā notiek šāds gadījums mulsinošs gadījums. Strādājot šajā ēkā ,izdzirdu, ka gaiteņos ieslēdzas dūmu nosūcēji (parasti kopā ar ugunsdzēsības trauksmi, bet ne šoreiz). Trauksmes neseko, cilvēki sāk ģērbties, bet darbavietas nepamet. Šāda situācija ilga aptuveni 20-30 min,” raksta šīs ēkas darbinieks Jānis.

2018. gada 29. martā 13:46

“Darba pienākumu ietvaros ar liftu nobraucu uz 2. stāvu, kur pamanu nelielu, bet acīmredzamu piedūmojumu un skraidām apsargus. Nolemju drošības pēc pamest ēku, nokāpju uz 1. stāvu, bet tur piedūmojums jau krietni stiprāks un pamanu staigājam ugunsdzēsējus. Izejot laukā, ieraugu 4 ugunsdzēsēju auto un ātro palīdzību. Ieraugu arī nelielu cilvēku bariņu. Kad nostājos blakus, dzirdu, ka daži stāvu atbildīgie tomēr nolēmuši neriskēt un evakuēt savus stāvus, lai pēc tam nav jāuzņemas atbildība, ja kas tomēr notiktu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“No šīs situācijas secināms, ka trauksme tomēr bijusi reāla, tāpat kā piedūmojums pirmajā un otrajā stāvā. Tātad kāds paspējis izslēgt ugunsgrēka signalizāciju reāla piedūmojuma situācijā!”

“Jautājums, vai tiešām šādās situācijās tas ir pieļaujams, un vai viens apsargs var uzņemties atbildību par visas ēkas darbiniekiem? Priekš kam divas, trīs reizes gadā tiek rīkotas mācības, ja viens cilvēks reāla apdraudējuma situācijā var vienkārši izslēgt signalizāciju? Diemžēl pēc šīs situācijas turpmāk jutīšos nedroši šajā ēkā. Paldies tiem atbildīgajiem, kas tomēr izlēmuši neriskēt un evakuējuši savus stāvus.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm