tv3.lv

Palasīju gaļas sastāvu! Kāpēc raksta karbonāde, ja tas ir gaļas izstrādājums?

“Bieži pirku “Forevers” gaļas veikalā kūpinātu karbonādi, kā norādīts uz cenu zīmes. Tagad iegādājos lielāku gabaliņu, kas nebija izpakots no oriģinālā iepakojuma, parasti ir izpakots, pārdevēja nogriež vēlamo gabala izmēru. Tad, lūk, palasīju sastāvu!”

2019. gada 26. martā 13:01

“Ne tuvu nav tā, kā rakstīts uz cenu zīmes – kūpināta karbonāde! Palasot saprotu, ka tā ir uztaisīta gaļa, kura satur gan soju un, protams, E vielas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Man jautājums, tad kāpēc raksta karbonāde, nevis gaļas izstrādājums? Ja nav īsts krējums, raksta krējuma izstrādājums, tāpat sieram un daudz kam citam! Es uzskatu, ka tā ir cilvēku krāpšana,” Bez Tabu Sūdzību dēlī raksta Zane.

Uz Zanes sūdzību atbild Latvijas lielākā vietējā gaļas pārstrādes uzņēmuma “Forevers” direktora vietniece kvalitātes vadības jautājumos Taisija Gromova.

Paldies par pircējas jautājumu, ar kuru, jāatzīst, sastopamies visai bieži. Ir juridiski apsvērumi, kāpēc situācija ar informāciju uz produktu iepakojumiem ir tieši šāda. Konkrētā produkta nosaukums ir pakārtots Eiropas Savienības (ES) regulai (EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 853/2004 (2004. gada 29. aprīlis) ). Saskaņā ar to “Gaļas izstrādājumi” ir svaiga gaļa, tostarp gabalos sadalīta gaļa, kurai pievienoti pārtikas produkti, garšvielas vai piedevas vai kurai veikta apstrāde, kas nav pietiekama, lai izmainītu gaļas iekšējo muskuļu šķiedru struktūru un līdz ar to iznīcinātu svaigas gaļas īpašības. Tas nozīmē, ka ražotāji nevar patvaļīgi pārsaukt termiski apstrādātu produktu pēc savas patikas par gaļas izstrādājumu, jo tam jau ir noteikta definīcija. Turklāt ES likumdošanā ir arī atrunāts, kāda informācija gaļas produktu ražotājam, izstrādājot karsti kūpinātus produktus, jānorāda uz produkta marķējuma, kas attiecas arī uz minēto “Forevers” produktu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm