tv3.lv

Talsu “Slīkonis”: lietus laikā regulāri applūst īpašumi pilsētas centrā

Pirms pusotra gada rīdziniece Kristīne iegādājās īpašumu pašā Talsu centrā. Vietējie māju iesaukuši par “Slīkoni”, tomēr Kristīne tam uzmanību nepievērsa. Taču šā gada vasarā saprata – kāpēc tā.

6. jūlijā gandrīz visu Latviju pāršalca lietusgāzes. To kārtīgi sajuta arī Kristīne, jo, tā kā māja un īpašums atrodas ieplakā, viss ūdens notek tieši Kristīnes īpašumā.

Kristīne
negrib dzīvot plūdos

“Es izgāju ārā, man elpu aizsita ciet. Es pirmo reizi redzēju tādu skatu. Līdz lievenim ūdens pilns. Teritorija bija pilnīgi nosegta, viss pilns – pagrabs, malka, viss bija ūdenī.”

Ūdens, kas sakrājas īpašumā, palēnām bojā kā pašu māju, tā pagalmu un dārzu tai apkārt. Kristīnei atliek vien noskatīties, kā bojā iet augi un dārzeņi siltumnīcā un sastādītie ogu krūmi pagalmā. Viņa atklāj – pūst arī mājas sienas un pamati.

Šobrīd no vienas puses īpašumu ieskauj grāvis. Taču tas izrakts pavisam nesen – kā apgalvo Kristīne, tikai pēc viņas e-pastiem domei un “Bez Tabu”. Viņa smejot saka, ka viens labums no plūdiem tomēr ir – apsīkst kailgliemeži, kas jau gadiem ilgi pārņēmuši teritoriju.

Kristīne šajā situācijā nav viena, viņas bēdu brāļi dzīvo tepat netālu esošajā Vīksnas ielā. Arī tur situācija līdzīga – lietus laikā mājas pamatus sāk pārņemt notekūdeņi. Gan “Talsu ūdens”, gan Talsu pašvaldība par situāciju abās ielās ir informēta.

Inita Fedko
Talsu novada pašvaldības pārstāve

“Šī problēma tiks atrisināta, kad pilsētā tiks pārbūvēta Dundagas iela. Šobrīd jau Talsu novada pašvaldība izstrādā projektu Dundagas ielas pārbūvei.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldības pārstāve atklāj, – ja izdosies piesaistīt finansējumu, Dundagas ielas projekts uzsākts tiks nākamgad. Līdz tam – citu risinājumu, alternatīvu neesot.

Arhitekts ar 30 gadu pieredzi Gundars Vīksna šo situāciju sauc par pavisam ierastu. Arhitekts Kristīni aicina uz pašvaldības risinājumiem negaidīt, bet gan atrast arhitektu, kurš nepieciešamības gadījumā piesaistīs nepieciešamos inženierus vai citus speciālistus.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm