Saturs turpinās pēc reklāmas

“180 eiro no manas kabatas! Kāpēc?” Liepājā ceļa remontdarbu veicējus vaino automašīnas apskādēšanā

Apciemojot savu māsu Liepājā, “Bez Tabu” skatītāja Lidija atstāj savu automašīnu stāvēšanai ceļa malā Aldaru ielā – īpaši paredzētā zonā. Tās pašas dienas vakarā, jau atgriežoties pie sava transportlīdzekļa, Lidiju sagaida nepatīkams pārsteigums.

2020. gada 30. septembrī 19:30
Lidija
nevēlas maksāt cita vietā

Tā bija svētdiena. Nekādas zīmes nebija, kas liecinātu, ka tur nedrīkstētu mašīnu nolikt. Vakarā, nākot pie mašīnas, konstatēju, ka kaut kas nav kārtībā, ka kāds ir notīrījis mašīnai it kā stiklus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Par nelaimi Lidijai, tumsā ievērotie plankumi izrādījās caurumi melnajā “fordiņā”. Apkārt – nevienas dzīvas dvēseles. Uzmanību gan piesaista uzartais asfalts ar akmens šķembām.

Lidija
nevēlas maksāt cita vietā

Izsaucu policiju. Konstatēja, ka tas ir no ceļa, ka akmens tiek ielidināts no garāmbraucošas automašīnas. Policists uzreiz teica, ka tur ir vienkārši akmens trāpījis. Tad viņš parādīja, kurā vietā ir trāpījis.

Pat vairāk nekā 10 metru attālumā no konkrētās remontdarbu vietas atrodam lielāka un mazāka izmēra akmeņus.

Negadījuma brīdī pie izzāģētā asfalta neesot bijušas nevienas ceļazīmes, kas brīdinātu citus autovadītājus par notiekošo remontu. To esot konstatējuši arī izsauktie likumsargi.

Remontu Aldaru ielā veica uzņēmums ”Volts-1”. Strādnieki aizbēra bedri, atstājot rupjas šķembas ar uzkalniņu. Vietējie zina stāstīt, ka šāds akmeņu tramplīns bez zīmēm nostāv pat vairākas nedēļas. Tomēr nepilnas divas dienas pēc Lidijas negadījuma jau cita firma uzbērumu likvidē un ieklāj asfaltu.

Lidijai stikla nomaiņa izmaksā 180 eiro. Automašīnas īpašniece vēršas pie Ventspilī reģistrētā būvdarbu veicēja SIA Volts-1, paļaujoties, ka firma uzņemsies atbildību un segs zaudējumus.

”Volts-1” darbiniece

Kad priekšnieks būs šodien, tad es viņam parādīšu visu. Un tad es jums atzvanīšu.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins norāda, ka Lidijas gadījumā, kad vaininieks būtībā neesot zināms, OCTA nedarbojas vai arī nedarbojas pilnībā. Līdz ar to vienīgais, kas varētu līdzēt, ir brīvprātīgā KASKO apdrošināšana vai vainīgā atrašana, no kura varētu pieprasīt segt remonta izmaksas.

Jānis Abāšins
Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents

Būvniekiem faktiski visos būvobjektos ir obligāta šī te civiltiesiskā apdrošināšana. Līdz ar to, ja cilvēks spēj pierādīt šī te būvnieka vainu darbībā vai bezdarbībā, tad šī te būvnieka civiltiesiskā atbildība vainu segtu.

Aizritot vairāk nekā 24 stundām, “Bez Tabu” vēlreiz sazinās ar SIA “Volts-1”, paļaujoties, ka uzņēmums jau būs paguvis iepazīties un arī izvērtēt Lidijas iesniegumu.

SIA “Volts-1” darbiniece

Nu, patlaban procesā tas viss ir. Nav nekāda lēmuma vēl.

Bez Tabu: Bet būvdarbi jums ir apdrošināti?

[ilgs klusums] Jā!

Bez Tabu: Vai būvdarbu laikā izmantotas šķembas bija atbilstošas?

Es uz šo jautājumu arī nevaru atbildēt. Es nepiedalījos būvdarbos un neatbildu par šādām lietām. [..] Es atvainojos, es nevaru vairs runāt ar jums. Visu labu! Paldies!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Apdrošinātāju asociācijas prezidents vēl pieļauj situācijas, kad būvnieks pat nevēršas pie apdrošinātāja, bet pašrocīgi sazinās un vienojas ar cietušo. “Bet tur ir būvniekam jājūtas vainīgam,” piebilst Abāšins.

Lidija paļaujas uz Valsts policiju, lūdzot izsniegt likumsargu automašīnas videoreģistratora ierakstu, kurā tad būs uzskatāmi redzams, ka remontdarbu vietā nav nevienas ceļazīmes.

Lidija aiznākamajā dienā pēc tikšanās ar “Bez Tabu” ziņo, ka būvnieks atkārtoti sazinājies ar automašīnas īpašnieci. Tiesa gan, nevis lai pavēstītu, ka uzņemas atbildību, bet gan pieprasot pierādījumus, ka automašīnas stikls izsists tieši būvfirmas neizdarības dēļ.

Policijas video tad arī atklāsies, vai būvnieks ir izvietojis brīdinošās ceļazīmes.

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas