tv3.lv

“30 eiro sods par līniju?! Nopietni!?” Šoferis šokēts par saņemto “CityPark” līgumsodu

Rīgā, Talejas ielā, atrodas Valsts ieņēmumu dienesta galvenā ēka. Un daļai sabiedrības tā asociējas ar negatīvām domām. Turpat līdzās – Rusova ielā – atrodas lielveikals ar stāvlaukumu, ko apsaimnieko uzņēmums “CityPark Latvija”, kas daudziem ir kā skabarga nojaušamā vietā. Un ar nupat piedzīvoto vēlas dalīties “Bez Tabu” skatītājs Aigars.

2021. gada 26. februārī 19:02
Aigars

Pirms kādas nedēļas [saruna notika 24.februārī – aut. piez.] piebraucu pie veikala “Maxima”, lai iepirktos, protams. Bija viena vieta pie veikala, nostājos starp divām mašīnām un iegāju iekšā veikalā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aigars izpilda stāvvietas apsaimniekotāja prasīto un ievada transportlīdzekļa numura zīmi īpašajā ierīcē. Tomēr, atgriežoties pie stāvlaukumā novietotā “BMW”, veikala klients ierauga “CityPark” kontrolieru atstāto dokumentu – 30 eiro līgumsodu par nekorekti novietotu automašīnu.

Fotogrāfijā redzama līnija, ko Aigars neesot ievērojis, jo novietojis automašīnu starp diviem citiem transportlīdzekļiem, kas arī acīmredzot neievēroja līnijas. Līdzās esošie auto aizbrauca, bet Aigars palika grēkāža lomā.

Autovadītājs gan uzskata, ka ziema, sniegs un sāls, kā arī ceļa horizontālo apzīmējumu krāsojuma pašreizējā kvalitāte liegusi laikus konstatēt, ka automašīna ir novietota ārpus iezīmētās viena transportlīdzekļa zonas.

Aigara nupat saņemtā līgumsoda apmērs ir identisks viena mēneša abonementam maksas stāvlaukumā pie Daugavas stadiona. Līdz ar to līgumsoda samērīgums patiešām ir apšaubāms. Arī uzrunātie autovadītāji uzskata, ka “CityPark” lietotā sodīšanas taktika ir neobjektīva un nekorekta.

Vai "CityPark" piemērotie līgumsodi ir adekvāti?

Paldies par balsojumu!

Rezultāti:

12% - Jā

7% - Varēja sodīt "maigāk"

78% - Nē

3% - Nav aktuāli

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) vēl 2018. gada nogalē nolēma sodīt uzņēmumu “CityPark” par negodīgu komercpraksi, norādot uz līgumsoda apmēra nesamērību. Gan Rīgas rajona tiesa, gan Rīgas apgabaltiesa PTAC lēmumu atstājusi spēkā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “Cityparks Latvija”

Tiesas lēmums nav stājies spēkā, tāpēc jebkuras atsauces uz to ir pārsteidzīgas un nepamatotas. Diemžēl Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir pārsniedzis savu kompetenci un šajā gadījumā izdarījis secinājumus tiesas vietā. “Cityparks” līgumsodi ir samērīgi un atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Līgumsoda apmērs ir pamatots ar ekonomiskiem un juridiskiem apsvērumiem, tai skaitā, ar kontroles dienesta uzturēšanas izdevumiem, kas nerastos, ja autostāvvietas lietošanas tiktu ievēroti.*

*Viss uzņēmuma komentārs lasāms raksta beigās

Iespējams, “CityPark” ar līgumsodu palīdzību vēlas gluži vienkārši sakrāt patērētāju aizstāvju piespriesto 50 000 eiro sodu par negodīgo komercpraksi. Lai to izdarītu, nepieciešami vien 1700 līgumsoda gadījumu.

“Bez Tabu” gada laikā šis nebūt nav pirmais gadījums, kurā taisnojas “CityPark” uzņēmums. Arī notiekošā tiesvedība liecina, ka varbūt ir īstais laiks pārskatīt izmantotās sankcijas pret autovadītājiem.

Jāsaka gan, ka Aigars ir neizpratnē arī par veikalu tīklu “Maxima”. Autovadītājs uzskata, ja šādi turpināsies šoferīšu sodīšana, veikals zaudēs klientus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Maxima Latvija” komentārs:

SIA “Cityparks Latvija”

Mūsu uzdevums katrā autostāvvietā, ko apkalpojam, ir nodrošināt kārtību saskaņā ar izstrādātiem noteikumiem, kas ir publiski pieejami. Tas ietver gan laika kontroli, gan arī korektu automašīnas novietošanu paredzētās līniju robežās, kas nodrošina noteiktu vietu katrai automašīnai, lai vietas pietiktu visiem veikala klientiem.

Katru neviennozīmīgu gadījumu izskatām individuāli, arī šo konkrētu gadījumu rūpīgi izskatīsim un sniegsim lēmumu tuvākajā laikā. Ja tiks konstatēts kāds vainu mīkstinošs apstāklis, piemēram, līnijas grūti pamanīt, tad līgumsods, visdrīzāk, tiks aizstāts ar brīdinājumu

Aicinām autovadītājus cienīt sevi un citus, neaizņemot vairākas auto vietas, kā arī ievērot automašīnu novietošanas noteikumus.

Bez Tabu: Ņemot vērā, ka PTAC lēmums ir atstāts spēkā arī Rīgas apgabaltiesā, vai pārsūdzēsiet lēmumu? Kādi ir “CityPark” argumenti, iebildumi pret PTAC lēmumu, tostarp arī uzlikto 50 000 eiro sodu?

Mēs strādājam likuma noteiktā kārtībā un vēlamies uzsvērt, ka tiesas lēmums nav stājies spēkā, tāpēc jebkuras atsauces uz to ir pārsteidzīgas un nepamatotas. Diemžēl PTAC ir pārsniedzis savu kompetenci un šajā gadījumā izdarījis secinājumus tiesas vietā.

Bez Tabu: Vai “CityPark” uzskata, ka esošie līgumsodi ir samērīgi? Proti, situācijā, ja autovadītājs nav piereģistrējis numura zīmi vai, kā šajā gadījumā, nav novietojis auto līniju robežās, līgumsods ir 30 eiro, kas savukārt ir identisks mēneša abonementam vairākās “CityPark” stāvvietās.

Primāri mūsu mērķis ir efektīvāku autostāvvieta uzturēšanu, tajā skaitā, sekmē brīvu stāvvietu esamību autostāvvietās veikala klientiem un ierobežo negodprātīgu transportlīdzekļu novietošanu stāvvietās, kas paredzētas veikala klientiem.

“CityPark” līgumsodi ir samērīgi un atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Līgumsoda apmērs ir pamatots ar ekonomiskiem un juridiskiem apsvērumiem, tai skaitā ar kontroles dienesta uzturēšanas izdevumiem, kas nerastos, ja autostāvvietas lietošanas noteikumi tiktu ievēroti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm