tv3.lv

Aculiecinieks sašutis, ka policisti nakts aizsegā soda trīsdesmit autovadītājus

Dienā, kad tiekamies ar Ojāru, viss ir mierīgi un kārtībsargus Sarkandaugavas ielas daudzdzīvokļu nama pagalmā vairs nemana, taču nakts bijusi tik trauksmaina, ka Ojārs to pat iemūžinājis video.

2018. gada 20. martā 20:09

Stāsta, ka vienos naktī viņu pamodinājušas pašvaldības policijas bākugunis. Devies skaidrot, kas atgadījies. Izrādījies, ieradušās divas policijas ekipāžas, lai sodītu tos, kas novietojuši savus spēkratus ārpus koplietošanas ceļa zaļajā zonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ojāra pārliecība, ka autovadītāji sodīti nepamatoti, turklāt kārtībsargu resursus būtu lietderīgāk tērēt cīņā ar nopietnākiem likumpārkāpējiem, vēl jo vairāk tālab, ka vēl pēcpusdienā zemi klājis sniegs.

Apmales vai citu norobežojumu, kas brauktuvi atdala no zaļās zonas, autovadītāji nav varējuši pamanīt. Kad naktī ieradusies policija, sniegs jau bija nokusis.

Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidro, ka netērētu resursus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju sodīšanai, ja nesaņemtu izsaukumu. Tāds esot bijis, un šādos gadījumos nevarot nereaģēt. Ierodoties secinājuši, ka automašīnas mājas iekšpagalmā tiešām novietotas ārpus koplietošanas ceļa zaļajā zonā.

Par to paredzēts 30 eiro liels naudas sods, kādu tonakt saņēmis 31 autoīpašnieks. Brīdinājumu varot izteikt vien gadījumos, ja klāt ir pats autovadītājs.

Ojārs uzskata, ja policisti būtu ieradušies nevis nakts vidū, bet, piemēram, pēc darbalaika, būtu bijis iespējams sastapt pašus autovadītājus un izteikt brīdinājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijas pārstāvis taisnojas, ieradušies, kad varējuši, jo iepriekš bijuši svarīgāki uzdevumi.

Iekasēto soda naudu sadalījums ir šāds: Pašvaldības policijas budžetā nokļūst 30%, Rīgas domes vispārējos ieņēmumos – 40%, Ceļu satiksmes drošības direkcijai tiek 30%.

Ojāram ir priekšlikums. Cer, ka to sadzirdēs Rīgas domes atbildīgās amatpersonas. Ja vienā reizē vien no trīsdesmit viena autovadītāja policisti iekasējuši 930 eiro, tad pa desmit reizēm tie jau ir gandrīz desmit tūkstoši eiro.

Varētu tos izmantot, lai pārveidotu blakus esošo neizmantoto pašvaldības zemi par legālu autostāvvietu, jo atrast vietu, kur novietot auto daudzdzīvokļu namu pagalmos, ir aizvien problemātiskāk.

Policijas pārstāvis mierina, ja autovadītāji uzskata, ka sods ir nepamatots, varot to pārsūdzēt.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm