“Aizmuka pēc avārijas!” Latviešu šoferis ar Baltkrievijas diplomāta “Audi” bēg no policijas

Piektdienas vakars. Rīga. Krišjāņa Valdemāra iela. “Bez Tabu” skatītājs Dainis ar automašīnu bezrūpīgi pārvietojas pa ceļu un, tuvojoties degvielas uzpildes stacijai, sajūt spēcīgu triecienu.

Šoferis devās virzienā prom no centra pa ceļa labo pusi. Trieciens sekoja no kreisajā pusē braucošās automašīnas. Dainis un arī otra transportlīdzekļa vadītājs apstājās, pēc kā nepazīstamais šoferis sācis otru mācīt, kā braukt.

Dainis

Un tad jau sākās konfliktsituācija. Redzams, ka cilvēks nebija ieinteresēts konflikta risināt, bet tieši otrādāk – eskalēt. Un tad bija tas moments, kad teicu, ka zvanīšu policijai, lai noziņotu par notikuši. Tajā brīdī, kad pieliku telefonu pie auss, skatos, ka viņš iekāpj automašīnā un pamet notikuma vietu. Protams, pirmajā brīdī tāds neliels šoks par to, jo, – kā tā var.

Dainis ielec automašīnā un pēc pārdesmit metriem tomēr piefiksē avārijā iesaistītās automašīnas numura zīmi. Uzreiz redzams, ka tai varētu būt saistība ar diplomātiem. Cietušais sekošanu pārtrauc un par sadursmi ziņo policijai.

“Pārsteigums bija, ka pie “Audi” stūres bija latviešu šoferis,” uzsver Dainis.

Likumsargi šoreiz ir lakoniski, norādot, ka vēl joprojām turpinās baltā “Audi” meklēšana. Aplūkojot interneta dzīlēs publicētas fotogrāfijas un izpētot citu informāciju, noprotams, ka konkrētais “Audi” ir no Baltkrievijas diplomātu autoparka.

Pēc demonstrācijām un protestiem, kas sekoja pēc apšaubāmām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, Latvija izraidīja vairākus diplomātus, un tagad kaimiņvalsts vēstniecība Rīgā, Jēzusbaznīcas ielā, ir pamesta. Tiesa gan, Daugavpilī izveidots Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāts.

Konsulāta pārstāve uzklausa “Bez Tabu”, taču drīz vien atbild, ka nekādi nespējot palīdzēt, jo nevarot sniegt datus par diplomātiskajiem transportlīdzekļiem. Arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas rokas šoreiz ir par īsu.

Ārlietu ministrija

Par konkrēto transportlīdzekli Ārlietu ministrija ir saņēmusi pieprasījumu no Valsts policijas, bet Ārlietu ministrijai nav informācijas par to, jo tas nav reģistrēts Latvijas Republikā, kā arī Ārlietu ministrijai nav zināms, kurā valstī tas, iespējams, ir reģistrēts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministrija vēl norāda, ka saskaņā ar Vīnes konvenciju diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības automašīnu vadītājiem ir pienākums cienīt uzņemošās valsts likumus un noteikumus, tostarp arī ceļu satiksmes noteikumus. Tiesa gan, Baltkrievija arī pirms Aleksandra Lukašenko diktatūras jaunā cēliena ignorējusi vairākus Vīnes konvencijas pantus.

“Ja Ārlietu ministrija saņem informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros ceļu satiksmes negadījuma izraisītājs ir ārvalstu diplomāts, Ārlietu ministrija sazinās ar vēstniecību un veic preventīvas pārrunas par pienākumu cienīt un ievērot uzņemošās valsts noteikumus un likumus,” turpina ministrija.

Dainis atvieglojumā nopūšas, ka šoreiz cietuši tikai dzelži. KASKO apdrošināšana segšot remontu. Tomēr raizes par piedalīšanos ceļu satiksmē nu kļuvušas lielākas.

Ministrijas ieskatā automašīnas saimnieks gan varētu arī pat nebūt saistīts ar diplomātiem. Iespējams, baltais “Audi” mistiskā veidā ticis pie īpašās numura zīmes.

Septembra pirmajās divās nedēļās Latvijā konstatēti vairāki desmiti gadījumu, kad Latvijā uz koplietošanas ceļiem parādījās vairāki transportlīdzekļi ar aizdomīgām, dažos gadījumos – arī viltotām ārvalstu numura zīmēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Juris Jančevskis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Pārsvarā tie bija transportlīdzekļi, kas ir reģistrēti Krievijas Federācijā. Un šīs numurzīmes bija daļēji izmainītas, tādā veidā tika slēpta šī te identitāte, piederība konkrētai valstij. Kā galvenie motīvi vai paskaidrojumi no šiem vadītājiem bija tieši tas, ka šīs izmaiņas veiktas tikai tamdēļ, lai padarītu iespējamu agresiju, kas tiktu vērsta gan pret šiem vadītājiem, gan pret viņu transportlīdzekļiem. Tie bija tādi galvenie paskaidrojumi, kāpēc viņi tā rīkojušies, un tikai un vienīgi, lai pasargātu sevi no kaut kādas agresijas. Šajos gadījumos pārsvarā primāri tiek uzsākti administratīvie procesi, tiek piemērots naudas sods, un šīs numurzīmes tiek, tiek pieņemts lēmums par konfiscēšanu, tās tiek izņemtas.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm