tv3.lv

Alūksnes mēra vietnieks ar “BMW” ietriecas citas mājas vārtos un aizbrauc no negadījuma vietas; aculiecinieki ziņo policijai

2019. gada 11. decembrī 21:31

Decembra sākumā uzsnigušais sniegs daudziem autovadītājiem sarūpēja lielas raizes. Avārijās cietuši gan cilvēki, gan transportlīdzekļi, gan arī citu īpašumi. Anonīma “Bez Tabu” skatītāja uzmanību pievērsis kāds negadījums Alūksnē.

“Alūksnes mēra vietnieks, braucot ar savu “BMW”, iebrauca mājas sētā un atstāja notikuma vietu, neziņojot policijai. Aculiecinieks piezvanīja policijai. Nav jau zināms, vai policija ir reaģējusi likuma ietvaros par notikuma vietas atstāšanu un mantas bojāšanu. Pa trotuāru gāja notikuma aculiecinieki. Laimīgi, ka viņi sadursmes brīdī nebija tajā vietā. Pēc tam ātri savāca “BMW” gabalus un aiztinās. Notikuma vietas pamešana ir sodāma,” raksta “Bez Tabu” skatītājs.

Alūksnē, Miera ielā, 3. decembra vakars nebūt nebija mierīgs. Pie 12. nama automašīnas “BMW” vadītājs nobrauc no ceļa, pārlido pāri ietvei un ietriecas privātmājas žogā. “Bez Tabu” skatītājs norāda, ka pie stūres atradies vietējās pašvaldības domes deputāts, kurš drīz pēc notikušā pametis avārijas vietu.

“Bez Tabu” ierašanās brīdī par notikušo liecina vien sadragātā mājas fasāde. Vārtiņi, žogs un arī stabs ir atlikti vietā. Līdz ar to devāmies jautāt nama saimniekam, kas tad īsti notika 3. decembra vakarā.

Mājas saimniece

Es esmu seniors, man tik daudz gadu. Es logu pataisīju drusciņ vaļā, paskatījos un cauri. Es nekārtoju tās lietas. Es nezinu.

Bez Tabu: Jūs tā kā nobijāties?

Nu, skaidrs, ka nobijos, skaidrs, ka nobijos.

Bez Tabu: Neredzējāt, tie vīrieši bija skaidrā.

Skaidrā, skaidrā gan bija. Skaidrā gan bija.

Pierādīt vai atspēkot autovadītāja kondīciju gan nav iespējams, jo šoferis visai drīz pamet notikuma vietu. Tikmēr radītos bojājumus īpašumam naski mēģināts novērst.

“[Jautājums: Kas jums to žogu tad sataisīja?] Kaut kādi vīrieši bija, bet, vai tad es zinu, kas tie par vīriešiem bija. [..] Nav vēl sataisīts. Tik ātri jau tas viss neiet. [..] Nu, teica tā kā, ar vārdu sakot, ka sataisīs to, kas izdarīts nepareizi,” turpina nama saimniece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nedz avārijas izraisītājs, nedz nama saimnieki policiju neizsauc. Tomēr avārijas brīdī pa Miera ielu soļo gājēji, kuri tad arī informē likumsargus.

Negadījuma vietā sastaptais riteņbraucējs atklāj, ka avārijas dienā Miera iela bijusi slidena.

Drīz vien Miera ielā ierodas pabojātā nama saimnieces dēls, kurš atklāj jau citas notikušā detaļas.

Otrdienas vakarā bija sniegs, ledus. Stāvēja pie šīs mājas arī mašīna, jauna mašīna. Transportlīdzeklis, kas virzījās no tās puses, slīdēja, viņš nemanīja, ka pretī mašīna, un cilvēks, lai neiebrauktu aizmugurē, lai neizraisītu avāriju ar otru automašīnu, viņš paņēma pa labi un iebrauca sētā iekšā. Un viss, nu. Es pats biju klāt, es ar to cilvēku runāju, un viss ir kārtībā. Jūs paši redzat, ka viss ir kārtībā.

Bez Tabu: Policija arī bija ieradusies?

Policija pēc tam bija ieradusies.

Bez Tabu: Paņēma paskaidrojumus?

Jā, droši vien paskaidrojumus paņēma, tāpēc, ka ziņotāji apkārt, visiem interesē tās lietas.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde norāda, ka ir informēta par šo gadījumu, kur “BMW” vadītājs iebrauca privātmājas sētā. Uz notikuma vietu izbraukuši Valsts policijas darbinieki, kuri no abām iesaistītājām pusēm – “BMW” vadītāja un privātmājas īpašnieces – saņēma paskaidrojumu, kurā sniedza informāciju par notikušo.

“Es viņam arī pats pateicu, tak mēs viens otru pazīstam. Viņš tepat tālāk dzīvo. Nu, kraties prom no turienes, nu viss. Visi brauc, skrien, skatās. [Bez Tabu: Bet pamanīja.] Nu, lai pamana, tas jau nekas nav,” piebilst cietušās mājas saimnieces dēls.

Miera ielā satiktais kungs vēl apstiprina, ka pie “BMW” stūres sēdēja Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers. “Bez Tabu” uzreiz dodas uzmeklēt mēra labo roku. Diemžēl sastapt Adlera kungu neizdodas, jo tieši “Bez Tabu” viesošanās dienā mēra vietnieks ar kolēģiem atradās komandējumā Rīgā. Tiesa gan, Adlers arī atteicās no tikšanās galvaspilsētā, uzskatot, ka pietiks ar pa telefonu sniegto komentāru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzintars Adlers
Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Lai nebūtu kaut kādu nepareizu, teiksim, komentāru, es jums varu paskaidrot, ka man nācās izvairīties no avārijas situācijas, jo pretim brauca automašīna un ielas pusē bija apstājies transporta līdzeklis. Un iela bija ļoti slidena, iespējams, nebija arī nokaisīta. Lai nenotiktu šī te sadursme, man nācās pārbraukt pāri trotuāram un atspiesties pret sētas stabiņu.

Šajā gadījumā pat policija nav jāsagaida, ja. Ar cietušo personu, kas šajā gadījumā ir ēkas, zemes īpašnieks, notika vienošanās, ka es šo stabiņu atlocīšu atpakaļ.

Mēra vietnieks arī uzsver, ka bijis skaidrā un ievērojis atļauto ātrumu, bet riepu stāvoklis mašīnai bijis perfekts.

Neraugoties uz to, policija ir uzsākusi pārbaudi un turpina skaidrot notikušo.

Jāpiebilst, ka gan cietušā nama saimniece, gan arī viņas dēls uzskata, ka šāds negadījums varēja atgadīties ar jebkuru šoferi. Bez Tabu sastaptais dēls pat ir pateicīgs, ka mēra vietnieks izvēlējies lētāko no ļaunumiem, ietriecoties sētā, nevis pavisam nesen iegādātajā automašīnā.

Video: Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja komentārs par negadījumu Alūksnē

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm