Alūksnietis pamatīgi iegrābies, pērkot spēkratu mobilās skatuves pārvadāšanai – rokas nauda samaksāta, bet auto neapmierina. Pārdevēja atsakās naudu atmaksāt

2022. gada 17. jūnijā 19:30

Alūksnietis Jurijs ne tikai nodarbojas ar kultūras aktivitāšu apskaņošanu, bet arī muzicē grupā “Putu kvass”. Ņemot vērā, ka muzicēt sanāk teju visā Latvijā, viņš vēlējies iegādāties mašīnu, lai pārvietotu savas divas mobilās skatuves. Šobrīd pēc neveiksmīgā darījuma, vīrietis vēlas brīdināt citus par pārdevēju gājieniem.

Jurija izvēlētā automašīna atrodas Mārupē, vīrietis palūdzis brālim, kurš dzīvo turpat, doties auto apskatīties.

Alūksnietis Ceļu satiksmes drošības direkcijas māja lapā pārbaudīja, ka automašīnai ir 645 tūkstoši kilometru nobraukums, taču, tā kā sludinājumu portālā citas izvēles neesot bijušas, izlēmis pats braukt uz Mārupi skatīties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārdevēja lūdza Juriju mašīnas iegādes dienā ierasties ar skaidru naudu. Diemžēl vīrietis to nevarējis izdarīt, tādēļ vienojās, ka 1000 eiro viņš pārskaitīs sievietei uz bankas kontu. Kad Jurijs parakstīja izrakstīto rēķinu, tikai tad pamanījis, ka iekavās bijis norādīta, ka iemaksāta rokas nauda.

Lai gan pārdevēja un viņas vīrs vairākkārt apstiprināja, ka mašīna ir labā tehniskā stāvoklī, Jurijs, izbraucot pāris metrus, tomēr sapratis, ka nevēlas transportlīdzekli iegādāties. Lūdzis atdot iemaksāto naudu, taču saņēmis atteikumu.

Mums izdodas sazināties ar pārdevēju, kura skaidro, ka ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par Jurija draudiem.

Valsts policija apstiprina, ka ir saņēmusi Ludmilas iesniegumu – sieviete ziņo par saņemtajiem draudiem un krāpšanas mēģinājumu no Jurija puses.

Gita Gžibovska
Valsts policijas pārstāve

Policijā saņemtā pašreizējā informācija liecina, ka mašīnas pircējs, nesaņemot atmaksu, iespējams, izteicis draudus uzņēmuma pārstāvei. Jāpiemin, ka Ceļu satiksmes drošības direkcija bija iesniedzējai ziņojusi, ka vīrietis ir mēģinājis divas reizes automašīnu nelikumīgi piereģistrēt uz sava vārda. Saistībā ar iespējamiem draudiem un krāpšanas mēģinājumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirknī ir uzsākta resoriskā pārbaude un notiek faktu pārbaude.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka starp personām bijis noslēgts līgums, kur atrunāti automašīnas iegādes nosacījumi un rokas naudas samaksas nosacījumi, tāpēc šis jautājums ir risināms civiltiesiskā kārtībā tiesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jurijs ir pārliecināts, ka viņš ticis apmānīts, viņaprāt, pārdevēja zināja, ko dara.

Lietā neiesaistīts jurists Armands Logins pauž aizdomas, ka, iespējams, situācija ir vērtējama kā krāpniecisks gadījums no pārdevējas puses – pasteidzoties uzrakstīt iesniegumu policijā pirms Jurija. Turklāt likumu pārzinātāju pārsteidz noteiktās rokas naudas nesamērīgi augstā summa.

Lai gan šajā situācijā Jurijs parakstīja pārdevējas atsūtīto faktūrrēķinu, īsti nezinādams, ka tas no Ludmilas puses ir domāts kā rokas naudas līgums – rokas naudas līgums stājas spēkā arī tad, ja tas nav rakstiski noformēts (var arī mutiski), bet gan tad, kad ir iemaksāta nauda. Turklāt Civillikums neparedz tādu “rezervācijas līgumu”.

Tomēr, tā kā pārdevēja Juriju bija maldinājusi par auto patieso stāvokli, jurists iesaka vērsties vīrietim tiesā. Savukārt pircējus viņš aicina nekad neiemaksāt naudu, pirms prece ir redzēta dzīvē.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm