tv3.lv

“Ar sievu esam pensionāri. Tā mums ir liela nauda!” 20 gadus veca auto pirkums pamatīgi pieviļ

Pensionārs Vitālijs no Jaunjelgavas un viņa sieva no pensijas sakrājuši 800 eiro, par kuriem iegādājušies lietotu 1998. gada izlaiduma “Seat Ibiza” automašīnu. 70 gadus vecais kungs ir ļoti vīlies pirkumā, nožēlo, ka iegādājies konkrēto automašīnu, un vaino tirgotāju negodprātībā, jo, kā stāsta Vitālijs, auto realitātē būtiski atšķiroties no aprakstītā sludinājumā. Tirgotājs gan kategoriski noliedz pārmetumus, uzrādot sludinājumu, kurā nekas neesot melots.

Jaunjelgavietis Vitālijs nav biežs viesis Rīgā, bet decembrī dažu dienu laikā galvaspilsētā viesojies jau vairākkārt: pirmoreiz, kad iegādājās automašīnu no tirgotāja SIA “KB Līzings”, otrreiz – tiekoties ar “Bez Tabu”, lai paustu vilšanos par pirkumu.

Vitālijs apgalvo, ka realitātē automašīnas stāvoklis un aprīkojums ir krietni sliktāks, nekā bijis aprakstīts sludinājumā. Viņš nožēlo, ka iegādājies konkrēto auto. Ar nožēlu atzīst, ka vajadzēja cītīgāk izpētīt spēkratu, pirms to iegādāties. Taujāts, kāpēc to nedarīja un kāpēc iegādājās auto, Vitālijs atbild:

Vitālijs
vīlies pirkumā

Bija vēls, bija jātiek kaut kā mājās. Īpaši neskatījos auto. No rīta, nakti negulējis, sirds streikoja, nervu sabrukums, ar sievu esam pensionāri! Iekrājām naudu.  Tā mums ir liela nauda. Nāk svētki, nauda iztērēta, nepaliek pat mazbērniem.

“KB Līzinga” priekšnieks Kaspars Bertāns noraida pārmetumus. Lai gan automašīna jau pārdota, tāpēc sludinājums jau izņemts no sludinājuma portāla, Bertāns to uzrāda, izceļot no arhīva.    Sludinājumā nav ne vārda no tā aprīkojuma, ko it kā izlasījis pircējs Vitālijs. Līdz ar to “KB Līzinga” priekšnieks Bertāns uzskata, ka Vitālijs ir ko pārpratis.  Sludinājumā ir redzams publicēšanas datums – šā gada 26. novembris. Savukārt Vitālijs automašīnu iegādājās decembra sākumā.

“Bez Tabu” arī sazinājies ar sludinājuma portāla “SS.com” pārstāvi, kurš informēja, ka sludinājumu nav iespējams rediģēt ar atpakaļejošu datumu, lai, piemēram, žurnālistiem uzrādītu citu informāciju. Līdz ar to secināms, ka uzrādītais sludinājums, ko žurnālistiem uzrāda Bertāns, ir identisks tam, ko lasīja Vitālijs.

Kaspars Bertāns
“KB Līzings” priekšnieks

Situācija ir diezgan kurioza. Ir tādi cilvēki, kuri ir neapmierināmi. Cilvēks nopērk auto par 800 eiro un domā, ka tajā jābūt visādām ekstrām, kuru šim auto vienkārši nav. Sludinājumā skaidri un gaiši ir norādīts tas aprīkojums, kas ir. Sludinājums atbilst patiesībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Bertāns norāda, ka klienti pirms lēmuma pieņemšanas – pirkt vai nepirkt auto – tiesīgi to nogādāt neatkarīgā servisā uz pārbaudi.

Vairāk par auto un darījumu uzzini, noskatoties sižetu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm