tv3.lv

“Atdodiet kreisos pagriezienus!” Purvciema iedzīvotāji un šoferi kritizē satiksmes izmaiņas Stirnu ielā

2021. gada 4. jūnijā 8:40

921. ceļa apzīmējums jeb dubulta nepārtraukta līnija sadala pretējos virzienos braucošu transportlīdzekļu plūsmu uz ceļa, kur ir vismaz trīs braukšanas joslas. Un tieši šāda līnija visai garā posmā un bez pārtraukumiem ir novilkta Purvciema mikrorajonā Stirnu ielā. Šķērsot šo līniju, lai veiktu kādu manevru, ir aizliegts. Un tas rada problēmas vietējiem iedzīvotājiem un citiem šoferiem.

Toma vēstule “Bez Tabu”

Mani pārsteidz šā gada līniju izkārtojums Stirnu ielā, Rīgā. Visu laiku ielas garumā ir bijušas divas nepārtrauktās līnijas ar pārtraukumiem pie katras iebrauktuves, lai varētu tajās iegriezties pa kreisi. Bet šogad visi pārtraukumi ir aizmirsti. Visas ielas garumā nedrīkst griezties pa kreisi. Īsti nesaprotu šo gājienu, jo, pēc manām domām, šie kreisie pagriezieni nekad nav sagādājuši lielas problēmas. Tagad, lai tiktu ceļa otrā pusē, ir jābrauc uz Ieriķu vai Ūnijas ielas krustojumiem, lai apgrieztos pretējā braukšanas virzienā.

Arī Stirnu ielas iedzīvotāja Inese kritizē jaunās līnijas, jo vietējie vairs nevarot iegriezties daudzdzīvokļu namu pagalmos. Šoferi ir spiesti mērot ceļu līdz tuvākajam lielajam krustojumam un veikt daļai sarežģīto manevru – apgriezties braukšanai pretējā virzienā.

Par dubultās līnijas šķērsošanu, nogriežoties pa kreisi vai apgriežoties braukšanai pretējā virzienā, var tikt piemērots 30 eiro naudas sods. Darbdienas vidū pie kafejnīcas Stirnu ielā novērojam ne tikai lielu rosību, bet arī lērumu šoferīšu, kuri, dodoties pēc pusdienu pasūtījuma, ignorē dubulto līniju. Daudzi pat neieslēdz pagrieziena rādītāju.

Izbraucot no stāvlaukuma pie kafejnīcas, gan iespējams laikus pamanīt priekšā esošo dubulto līniju. Līdz ar to ieradums vai nezināšana neatbrīvo no atbildības.

Dmitrijs, kurš pārkāpa noteikumus, norāda, ka autovadītāji turpinās šajā vietā pārkāpt noteikumus. To novēro arī “Bez Tabu” – aptuveni pusstundas laikā neatļauto manevru, nogriežoties pa kreisi kafejnīcas stāvlaukumā, šķērsojot dubulto nepārtraukto līniju, veica pat vairāki desmiti autovadītāju.

Arī iepriekš Stirnu ielā satiksmi regulēja ar dubulto nepārtraukto līniju, taču – ar pārtraukumiem. Tomēr maijā Rīgas domes Satiksmes departaments nospriedis, ka līnija tiks atjaunota bez pārrāvumiem. Posmā no Ūnijas ielai līdz Ieriķu ielai ir tikai viena iespēja nogriezties pa kreisi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dmitrijs

Es ierasti braucu no tās puses [Ūnijas ielas]. Lai iegrieztos pagalmā, man ir jābrauc līdz 11. trolejbusa apgriešanās vietai [Ieriķu ielā], kas ir gandrīz kilometrs. Tur radīt avārijas situāciju, jo tur krustojas trīs ielas. Tur izveidot sastrēgumu, avārijas situācijas, apgriezties un aizbraukt.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika norāda, ka Rīgā pakāpeniski tamlīdzīgās ielās tiekot liegti kreisie pagriezieni, lai tādējādi uzlabotu satiksmes drošību. Tiesa gan, departaments vēl izvērtēšot, vai atsevišķās vietās tomēr izveidotu iespēju nogriezties pa kreisi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm