“Attēlotā situācija realitātē nav iespējama!” Šoferis ar lielu stāžu autoskolas eksāmenā atrod, viņaprāt, kļūdu

Atsvaidzinot zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, “Bez Tabu” skatītājs Edgars internetā nolemj izpildīt teorijas eksāmenu. Atbildot uz visiem jautājumiem, parādījās arī kļūda. Taču šoferis ar vairāk nekā 20 gadu braukšanas stāžu ir dzelžaini pārliecināts, ka attēlotā situācija realitātē nav iespējama.

2019. gada 28. maijā 20:00

“Situācija, ka deg zaļā papildsekcija un paralēli tam arī zaļais luksofora signāls uz šķērsojamā ceļa, ir pilnīgi absurda situācijas modelēšana eksāmena jautājumā. Šāda situācija reālajā dzīvē loģiski un fiziski nav iespējama!'” uzskata pārsteigtais šoferis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgars ar auto esot izbraukājis visu Eiropu un ko tamlīdzīgu nekad nekur nav redzējis. “Bez Tabu” dodas noskaidrot, kā šo jautājumu izprot citi autovadītāji Latvijā. Dažiem jautājums šķiet sarežģīts un atbildi uz ātru roku sniegt nevar. Tomēr, lai viestu absolūtu skaidrību, dodamies uz Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), kas ir vistiešāk atbildīga par satiksmes organizēšanu uz mūsu ceļiem.

“Ja mēs runājam principiāli par šādām situācijām, tad mums tepat Rīgā vēl aizvien ir vairākas vietas, kur deg luksoforā zaļā papildsekcija un tajā pašā laikā arī no citiem virzieniem braucošajiem transportlīdzekļiem arī ir zaļais luksofora signāls, un viņiem ir atļauts braukt,” norāda CSDD Kvalifikācijas daļas vadītājs Juris Teteris.

CSDD vēl uzsver, ka Edgara apšaubītā situācijas modelēšana ir no kādas autoskolas eksāmena. To apliecina arī uz attēla redzamā ūdenszīme jeb uzraksts – autoskola “Mustangs”.

To, ka šī situācija nav ņemta no zila gaisa, apstiprina autoskolas pārstāvis. “Jā, viņam [jautājumam] ir vieta [autoskolas eksāmenā], jo tādas situācijas, es pat teiktu, diezgan daudz mūsu valstī un arī citās valstīs,” piebilst autoskolas “Mustangs” pārstāvis Kaspars Mālers.

Gluži kā citās situācijās uz ceļa, arī apspriesto gadījumu regulē ceļu satiksmes noteikumi. “Braucot bultas norādītajā virzienā, kas iedegta papildsekcijā kopā ar luksofora sarkano vai dzelteno signālu, transportlīdzekļa vadītājam, arī tramvaja vadītājam, jādod ceļš no citiem virzieniem braucošo transportlīdzekļu vadītājiem,” citē Mālers.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja mēs runājam par konkrēto jautājumu, tad šis jautājums pasen atpakaļ bija CSDD eksāmenā, bet, izvērtējot šo, teiksim, tradicionālo krustojumu, vispār šo satiksmes situāciju kā tādu, tas tika atzīts par ne īpaši veiksmīgu un tika izņemts ārā,” akcentē Teteris.

Ja rodas citi jautājumi vai neskaidrības par ceļu satiksmes noteikumu teorijas eksāmena jautājumiem, var droši vērsties pie CSDD – eksperti izvērtēs situāciju un nolems – vai gadījumā nav pieļauta kļūda.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm