tv3.lv

Ausmas tante sūdzas par bezjēdzīgiem starppilsētu autobusu sarakstiem

“Bez Tabu” skatītāja Ausma uzskata, ka starppilsētu autobusu pieturvietās Rīgā izvietoti nejēdzīgi autobusu maršrutu saraksti. Tajos nav informācijas par atsevišķiem reisiem.

Pieturvietā Teikā nav iespējams atrast nekādu informāciju par to, cikos autobuss kursēs, piemēram, uz Ādažiem. Raidījuma “Bez Tabu” skatītājas Ausmas pacietības mērs bija pilns, tādēļ nolēma sazināties ar TV3 raidījuma redakciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ausma
vēlas kārtīgus sarakstus

Gribētos zināt, vai tas, kurš uzrakstījis autobusu kustības sarakstus uz četrām vai sešām planšetēm Teikas un Juglas pieturās, tos jebkad ir pats izmantojis? Regulāri izmantoju vienu līniju Rīga-Ainaži, un visu laiku bija tādi saraksti, ka autobusu sarakstu varēju atrast zibenīgi. Tagad, lai atrastu nākošā autobusa atiešanas laiku, tas jau ir aizgājis, jo man tas ir jāatrod sarakstā, izlasot neskaitāmas planšetes.

Tagad jautājums/uzdevums “Bez Tabu”. Cik ilgā laikā Jūs varēsiet atrast šajos sarakstos visus autobusus, kuri Jūs aizvedīs uz Kadagu? Vienvārdsakot, norakstīt blociņā autobusu sarakstu uz Kadagu?

Ja Teikā mēs nespējām izpildīt Ausmas kundzes uzdevumu norakstīt sarakstu maršrutiem uz Kadagu, tad Juglas pieturā ar Irēnas kundzes instrukciju to varam izdarīt bez lielas aizķeršanās.

Irēna
brīvajā laikā palīdz citiem

Nepierasti ir. Kad bija iepriekšējais saraksts, varēju konkrētu maršrutu paskatīties. Tagad jāvelk ar pirkstu. Ļoti ērti nav, bet, kad iemācās, domāju, ka ir pārskatāms. Šeit ir pirmais saraksts, tad jāskatās secīgi nākamajos. Pirmīt pienācu skatīties, biju apmulsusi. Sāku domāt, tad pielēca.

Autotransporta direkcijā skaidro, ka Juglā šobrīd uzstādīts jaunā parauga saraksts. Līdz šim katrs pārvadātājs pieturvietās sarakstus izvietoja pēc saviem ieskatiem. Paredzams, ka tuvākā mēneša laikā visās galvaspilsētas pieturvietās, kur piestāj starppilsētu autobusi, maršrutu saraksti būs vienotā dizainā.

Zane Plone
Autotransporta direkcijas pārstāve

Viedoklis par kustību sarakstiem ir visiem, kuri brauc ar sabiedrisko transportu. Šajā gadījumā vajadzēja atrast kompromisa variantu. Šobrīd jaunie kustību saraksti ir uzstādīti vairāk nekā 90% Latvijas teritorijas. Diemžēl to nav Rīgā. Mēs ilgstoši strādājam ar Rīgas domi, centāmies saskaņot pieturas, kurās reģionālo maršrutu autobusi drīkst apstāties. Tas beidzot izdevies, līdz ar to šajās pieturās drīkst uzstādīt maršrutu sarakstus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galvaspilsētas pieturvietās jāizvieto informācija par daudziem starppilsētu maršrutiem, citādāk tas ir perifērijā, kur var tikt izvietota informācija, piemēram, tikai par vienu maršrutu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm