tv3.lv

Auto tirgoņi Rīgā “apčakarē” pakistānieti no Valmieras

Pakistānas pilsonis Kamars Latvijā dzīvo ceturto gadu. Pēc divus gadus ilgušām studijām Liepājā, viņš pārcēlies uz dzīvi Valmierā, kur atvēris savu kebabnīcu. Kamaram radusies nepieciešamība pēc jauna auto, ko viņš noskatījis sludinājumu portālā.

2020. gada 8. oktobrī 19:10

Sludinājumā bija norādīts, ka 2006. gada “Mazda” maksā 1600 eiro. Ierodoties Mūkusalas ielā 59 esošajā “Macan auto” tirgotavā, abas puses vienojušās par 1300 eiro. Pirms iegādes Kamars vēlējies ar automašīnu veikt testa braucienu, taču, kā norāda Kamars, saņēmis atbildi, ka vispirms esot jāsamaksā pilna summa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kamars “Macan auto” pārskaitījis 1000 eiro un 300 eiro iedevis skaidrā naudā. Kopš tā brīža auto pārdevēji atteikušies jebkādi ar Kamaru sadarboties. Izbraukuši ar automašīnu no plača teritorijas un atdevuši Kamaram vienas atslēgas.

Kamars Ali
Nopircis auto no “Macan auto”

Pamanīju šo uzņēmumu. Protams, ka bija piedāvājumi arī no privātpersonām, bet vairāk uzticējos uzņēmumam. Pieņēmu, ka viņi runās patiesību par mašīnas stāvokli. Pieņēmu lēmumu un izvēlējos šo mašīnu. Teicu, ka nepieciešams mašīnu aizvest uz servisu, kā arī uz CSDD, lai pārbaudītu VIN numurus. Viņi teica, ka no sākuma jāsamaksā. Uzticējos, jo tas ir uzņēmums. Viņi sāka gatavot dokumentus, pēc tam pateica, ka nepieciešams iegādāties apdrošināšanu, lai es varētu braukt. Teicu, ka viņi var braukt ar mašīnu līdz CSDD, lai varētu to pārbaudīt. Viņi atteicās to darīt. Viņi bļāva: “Ej prom, ej prom. Tu nezini latviešu valodu, ko tu šeit dari? Brauc prom uz savu valsti. Tu mums nepatīc.” Viņi bija rupji.

Ar nopirkto spēkratu pakistānietis devies uz Valmieru. Kopš pirkuma veikšanas pagājis teju mēnesis, taču ar mašīnu nobraukti vien 250 kilometri. Tikai Valmierā atklājies, ka spēkrata ātrumkārba un dzinējs ir pamatīgi bojāts. “Ātrumkārba nedarbojas, mašīna pamatīgi dūmo. Servisa darbinieks teica, ka ir problēmas arī ar dzinēju. Neesot vērts veikt tik lielus ieguldījumus,” raidījumam stāsta Kamars.

Kamars vairākkārt devies uz Rīgu, lai atgūtu samaksāto naudu, taču nesekmīgi. Uzņēmuma darbinieki ignorē pakistānieša vēlmi, kā arī neatbild uz viņa telefona zvaniem.

“Bez Tabu” nepieteiktā vizītē apmeklē Mūkusalas ielā esošo auto tirgotavu “Macan auto”. Kaut teritorijas vārti ir atvērti, nevienu darbinieku teritorijā atrast neizdodas. Telefonsarunā uzdodoties par pircējiem, pārdevēji sola ierasties dažu minūšu laikā. Tā tas arī notiek, taču, ieraugot “Bez Tabu” filmēšanas komandu, abi pārdevēji ielec atpakaļ mašīnā un dodas prom.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākamajā darba dienā “Bez Tabu” atkal izmēģina veiksmi. Tie paši pārdevēji rosās ap kādu mašīnu, iespējams, maskējot defektus. Turpat sastopam arī Valdi, kurš Kamaram automašīnu pārdeva.

Valdis Holms
“Macan auto” darbinieks, pārdeva automašīnu Kamaram

Kāpēc man būtu jāstāsta kaut kas? Pie mums neviens nav sūdzējies. Mašīnai bija derīga tehniskā apskate. Neko nekomentēšu. Atkārto, kas man bija jāsaka. Kā man bija jāatbild uz jautājumiem? Tu man pirms brīža teici, kas man jāsaka.

Valdis sāk tēlot zema līmeņa aktieri. Kamēr uzdodam jautājumus otram darbiniekam, Valdis pārkāpj likumdošanu un piedalās satiksmē ar automašīnu bez reģistrācijas numurzīmēm. Pēc brīža arī otrs darbinieks aiziet prom no teritorijas, jau otro reizi “Bez Tabu” filmēšanas komandu atstājot auto tirgotavā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm