Saturs turpinās pēc reklāmas

“Autors ar izdomu pārcenties!” Ļoti aplams stāvlaukums pie lielveikala Lielvārdē smīdina un mulsina šoferus

Lielvārdē, Lāčplēša ielā, pie veikala ”Maxima” izveidots, iespējams, viens no muļķīgākajiem automašīnu stāvlaukumiem. Veikala apmeklētājus tas mulsina, jo nav saprotams, kā pareizi novietot automašīnas – stāvvietu marķējums izveidots absurdi, ne tā kā citur.

2019. gada 4. jūnijā 19:55

Pie veikala ”Maxima” Lielvārdē teju visi šoferi novieto spēkratus šķērsām pāri marķējumam, nevis, kā to nosaka marķējums, paralēli veikala ēkai. Par šādu marķējuma neievērošanu sašutusi ir “Bez Tabu” skatītāja Ludmila.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ludmila
šofere, ir lielā neizpratnē

Braucot cauri Lielvārdei, izdomāju iebraukt veikalā ”Maxima”, bet biju šokā, kā cilvēki tur, stāvlaukumā, novieto automašīnas. Apzīmējumi uz bruģa nedarbojas – visi novieto automašīnas šķērsām, neievērojot marķējumu. Kad “parkojos”, kā to nosaka marķējums, uz mani skatījās kā uz trako. Pirmo reizi biju tik apjukusi stāvlaukumā. Ja nu izsauktu policiju, ko tad pārējie, kas neievēro marķējumu, teiktu?

Kā novietot auto? Visi “uz pauzes”. “Maxima” labos kļūdu

Citi “Bez Tabu” uzklausītie šoferi, kuri regulāri izmanto konkrēto stāvlaukumu, gan uzskata, ka horizontālie apzīmējumi ir aplami – tie nosaka, ka jāveic paralēlā parkošanās, kas ir daudz apgrūtinošāka, laikietilpīgāka un, šādi novietojot spēkratus, stāvlaukumā pietiktu vietas mazākam skaitam automašīnu. Veikala apmeklētāji norāda, ka automašīnu stāvlaukuma projektētājs ir pārcenties izdomā – izveidojis tādu marķējumu, kādu neredzēt nekur citur. Šoferi marķējumu sauc par aplamu.

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Lielvārdes novada pašvaldības policijas priekšniece Ineta Lilinfelde teic, ka par privātā stāvlaukuma lietošanas kārtību ar attiecīgiem marķējumiem un/vai ceļazīmēm gādā teritorijas saimnieks, šajā gadījumā – ”Maxima”. Taujāta, vai konkrētajā stāvlaukumā varētu sodīt par marķējuma neievērošanu, ja kāds sūdzētos, Lilinfelda atbild noliedzoši, jo konkrētais risinājums – marķējums, veidots no sarkanas krāsas bruģakmeņiem, neatbilst standartam. Par stāvvietu marķējumu uzskatāmi horizontālie apzīmējumi baltā krāsā, informē Lilinfelde. Tāpat Lielvārdes pašvaldības policijas priekšniece stāsta, ka automašīnu novietošanas veidu (piemēram, paralēli vai perpendikulāri apmalei) var noteikt ar papildzīmi. Tā kā stāvlaukumā pie ”Maxima” veikala nav nedz marķējuma baltā krāsā, nedz šo papildzīmju, sodu nevar piemērot, vēl jo vairāk – katrs savu spēkratu var novietot, kā vēlas, jo sarkanais marķējums nav saistošs.

SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule arī uzskata, ka marķējums konkrētajā automašīnu stāvlaukumā var mulsināt klientus. Dupate-Ugule arī atzīst, ka pieļauta kļūda, tāpēc SIA “Maxima Latvija” apņemas kļūdu labot. Tiks izveidots jauns marķējums baltā krāsā, vairs ne paralēli ēkai, bet gan tā, kā šoferi ieraduši novietot spēkratus.

 

Roberts Blass
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas