tv3.lv

Autoskola “Lemurs” atsakās Mirru pielaist pie valsts eksāmena

Sasniedzot pilngadību, Latvijas iedzīvotāja Mirra nolēma iegūt autovadītāja apliecību. Mērķa sasniegšanai tika izvēlēta autoskola ”Lemurs”.

Sievietes dzīvesbiedrs raidījumam “Bez Tabu” stāsta, ka visa nepieciešamā summa par apmācību procesu sen kā pārskaitīta. Teorijas nodarbības notika attālināti, un sievieti lielākoties viss apmierinājis. Problēmas sākušās, kad dzīvesbiedre nokārtoja skolas teorijas eksāmenu, par to saņemot ierakstu kontroles kartē.

Viņa vēlējusies reģistrēties Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) teorijas eksāmenam, taču sistēma to nav pieļāvusi. Sazinoties ar savu autoskolu, Mirra uzzinājusi, ka autoskolas darbinieki nav ievadījuši visu informāciju par apmeklētajām nodarbībām. Topošai autovadītājai paziņots par neapmeklētām nodarbībām, kā rezultātā pie CSDD eksāmena netikšot pielaista.

Oļegs
Mirras dzīvesbiedrs

Visas nodarbības ir apmeklētas, to apliecina arī kontroles karte. Redzams, ka viņa pielaista pie skolas teorijas eksāmenu, to ir nokārtojusi. Viņi pieprasa apmeklēt trīs nodarbības, par katru jāmaksā 10 eiro. Sākumā komunicējām ”Whatsapp”, pēc tam jau uzrakstījām vēstuli, bet viņi paliek pie sava- jāmaksā un jāapmeklē nodarbības.

”Lemura” vadība izvairās no nokļūšanas kameras priekšā. E-pastā saņemam CSDD sistēmas ekrānuzņēmumus, kuros redzams, ka Mirra trīs nodarbības it kā nav apmeklējusi, tādējādi Ministru kabineta noteikumi neļauj pielaist pie CSDD eksāmena. Nekādu citu pierādījumu, piemēram, ekrānuzņēmums ar nodarbības apmeklētājiem, nav.

Inna Staņislavska
autoskolas ”Lemurs” valdes locekle

Autoskola atļāva kursantei nokārtot autoskolas teorijas eksāmenu un apstiprina, ka zināšanu pārbaudes rezultāts tiks saglabāts, bet tas neatceļ Ministru kabineta noteikumu ievērošanu.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbinieki nevar iespaidot autoskolas lēmumu. Iepriekš šāda tipa sūdzības par “Lemuru” neesot bijušas. Pamatotus jautājumus radot autoskolas atļauja kārtot skolas teorijas eksāmenu cilvēkam, kurš it kā tam nav gatavs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Juris Teteris
Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis

Konkrētās nodarbības kontroles no CSDD puses nav notikušas, tāpēc nevaram viennozīmīgi pateikt, ka šī autoskolas kliente ir bijusi nodarbībā vai arī ka nav bijusi. Ņemot vērā labas pārvaldības principus, ja šeit neko nevar pierādīt un skolas beigšanas eksāmens ir nokārtots, būtu normāli atzīt savu kļūdu un ļaut cilvēkam nākt pie mums kārtot teorētisko eksāmenu.

“Lemura” vadītāja nav gatava piekāpties un Mirru gaida nodarbībās.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm