Autovadītājs par ātruma pārkāpumu uzzina tikai no tiesu izpildītāja, kad sods jau teju dubultojies

Muzikants Gunārs no Veclaicenes pagasta 13. septembrī, kas šoreiz gan nebija melnā piektdiena, savā pastkastītē saņēma nudien negaidītu vēstuli no Zvērināta tiesu izpildītāja. Izrādās, nokavēta soda samaksa.

Zvērināta tiesu izpildītāja vēstulē Gunāru informēja, ka nokavēts soda maksājums par fotoradara fiksēto ātruma pārkāpumu.

Radaram garām ar Gunāra sudrabkrāsas auto traucās meita, kura parasti gan ātrumu nepārkāpj. Taču mašīnas spidometrā ātrumu rāda jūdzēs, tāpēc meita apmulsusi.

Gunārs, liekot roku uz sirds, atzīst, ka nav saņēmis vēstuli par piemēroto sodu. Turklāt divas reizes pēc kārtas!

Vīrietis ir spiests maksāt tiesu izpildītāja izdevumus, kas ir 20 eiro apmērā. Gunārs vērsās pie Zvērinātas tiesu izpildītājas, kura mudināja sazināties ar Valsts policiju.

Muzikantam rodas jautājums, kāpēc vēstuli no tiesu izpildītāja saņēma, taču par sodu ne? Gunārs četrdesmit eiro sodu šobrīd ir samaksājis, bet atlikušo daļu pagaidām ne.

Arī Latvijas Pasta darbinieki nespēj rast atbildi, kāpēc Gunāra vēstules ir pazudušas. Ņemot vērā, ka tās nav ierakstītas, tāpēc pastāv lielāka iespēja nesasniegt adresātu.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters norāda, ka šī nebūt nav pirmā reize, kad vēstule ar sodu adresātu nesasniedz. Vienmēr divas autovadītāju informējot par pārkāpumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

CSDD pārstāvis iesaka šoferiem e-csdd.lv lapā norādīt arī savu e-pasta adresi, lai sodu saņemtu elektroniski.

Valsts policija izskatīja Gunāra iesniegumu, taču pieņēma lēmumu, ka tomēr šoferim nāksies maksāt visu summu, jo nav iespējams pierādīt, ka vēstules nav saņemtas.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm