Autovadītājs: "Rīgas satiksme" ierīko maksas stāvvietas neatļautā vietā

2021. gada 11. maijā 20:00

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājs Rīgā, Vesetas ielā, pamanījis absurdu situāciju. Tur pie baltās nepārtrauktās līnijas uzkrāsots stāvvietu apzīmējums, kā rezultātā autovadītājus provocē izdarīt ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu.

Noteikumos norādīts, ka automašīnu nedrīkst novietot tuvāk par trīs metriem no baltās nepārtrauktās līnijas. “Bez Tabu” novērojums liecina, ka Vesetas ielā trīs metru vietā varētu būt vien pusotrs metrs.

Vesetas un Jāņa Dikmaņa ielas krustojumā izveidotas sešas stāvvietas, kas atrodas pārāk tuvu baltai nepārtrauktai līnijai. Vietējie iedzīvotāji norāda, ka šajā krustojumā Rīgas pašvaldības policijas darbinieki regulāri soda autovadītājus, kuri spēkratus novieto pārāk tuvu krustojumam.

“Bez Tabu” skatītājs

Jau ilgstoši vēroju un nespēju vien nobrīnīties par Rīgas izpildvaras darboņu spēju radīt problēmas uz līdzenas vietas. Gar Vesetas ielu tiek uzzīmēts stāvvietu horizontālais marķējums, kas atsevišķās vietās ne tikai ir pretrunā Ceļu satiksmes noteikumiem, bet arī dabā konkurē ar citu horizontālo marķējumu, tādējādi provocē autovadītājus uz minēto noteikumu pārkāpšanu.

Vesetas iela ir viena no tuvākajām ielām Rīgas centram, kurā par stāvēšanu nav jāmaksā. Pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu, un, kā redzams interneta attēlos, arī bez uzkrāsota stāvvietu apzīmējuma spēkrati tiek novietoti neatļautā vietā un pat krustojumā.

Par radušos situāciju atbildīgs pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme”. Rīgas dome Skanstes mikrorajona iedzīvotājiem gatavo pārsteigumu. Paredzēts, ka jau no 7. jūnija par automašīnas novietošanu Zaubes, Mālpils, Jāņa Dikmaņa ielas un Vesetas ielas malā būs jāmaksā.

Baiba Bartaševiča-Feldmane
“Rīgas satiksme” pārstāve

Skanstes ielas apkārtnē tiek ierīkotas maksas autostāvvietas, darbi ir procesā. Tiek uzzīmētas vienas līnijas, ņemtas nost otras. Patlaban situācijai jau vajadzētu būt tādai, ka ir sazīmēti horizontālie apzīmējumi, kur varēs apstāties, kā arī noņemtas nepārtrauktās līnijas. Tiešām atvainojos kolēģu vārdā par to, ka ir gadījies to izdarīt otrādā secībā. Šie darbi bija procesā.

Par pirmo automašīnas stundu būs jāmaksā 1,50 eiro, bet par katru nākamo – jau 2 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm