tv3.lv

“Bērnam lika “pūst trubiņā”!” Māte neizpratnē par policistu rīcību uz Tallinas šosejas

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājusies 12 gadus vecas pusaudzes mamma, kuru izbrīna meitas piedzīvotais, braucot ar riteni pa Tallinas šoseju – ceļu policijas darbinieki nepilngadīgajai personai likuši “iepūst trubiņā”.

2019. gada 21. martā 15:27

Mamma, kura sazinājusies ar raidījumu “Bez Tabu” stāsta, ka policijas darbinieki viņas meitu apturējuši Svētciemā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mamma

Bērnam lika “iepūst trubiņā”. Tikai pēc tam pajautāja vecumu un velosipēdista tiesības. Tas ir bērnu tiesību pārkāpums un pazemojums! Kas būs tālāk?

Vēstules autore gan stāsta, ka meita izskatoties vecāka par saviem gadiem, taču jautājums, vai nepilngadīgām personām bez vecāku ziņas var likt “iepūst trubiņā”, paliek aktuāls.

VP VRP Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks skaidro, ka attiecībā uz velosipēdu un mopēdu vadītājiem Ceļu satiksmes likuma 28.panta 1.daļas 1.punkta, d) apakšpunktā ir noteikts, ka mopēdus un velosipēdus aizliegts vadīt, ja tā vadītājam alkohola koncentrācija pārsniedz 0,5 promiles. Par konkrēto gadījumu Vidzemes reģiona pārvaldes rīcībā neesot informācija, ka šāda pārbaude ir veikta, tomēr uzsver, ka katru policijas veikto pārbaudi uz alkoholu nevajadzētu uzskatīt, kā kaut kādu ārkārtēju darbību.

Jānis Lūks
VP VRP Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks

Ja arī tāds gadījums ir bijis, tad arī no iesniedzējas rakstītā var noprast, ka pārbaudītās personas izskats, iespējams, varēja maldināt. Tāpēc arī Valsts policijas amatpersonas, visticamāk, rodoties aizdomām par iespējamu velosipēda vadīšanu reibumā, veica personas pārbaudi, un uzskatīja, ka vecums personai varētu būt tāds pie, kura var saukt pie administratīvās atbildības.

Noteikts, ka pie administratīvās atbildības saucamas personas, kuras līdz administratīvā pārkāpuma izdarīšanas brīdim sasniegušas četrpadsmit gadu vecumu. Tādas pārbaudes ir iespējamas un reāli praksē arī tiek veiktas nepilngadīgām personām, lai konstatētu iespējamus pārkāpumus. Valsts policijā netiek praktizēts tas, ka alkohola pārbaudes uz ceļiem tiek veiktas mazgadīgām personām – velosipēdistiem, tomēr, ja rodoties pamatotas aizdomas, tad pārbaudes neesot izslēgtas!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā rāda statistika, tad 2018. gadā Valsts policija par velosipēdu un mopēdu vadīšanu reibumā konstatējusi 2441 vadītājus, no tiem Vidzemē 407 personas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm