tv3.lv

“BMW” vadītājam krustojumā saslīd, policija liek maksāt 200 eiro un piespriež 6 soda punktus

Sandris ikdienā pārvietojas ar “Volkswagen” markas spēkratu, saņemot palīgā saucienu no drauga, piesēdās pie stūres “BMW”. Brauciens rezultējās ar bargu Valsts policijas sodu.

27. janvārī 19:10

Autovadītājs stāsta, ka nesen atvērta dzelzceļa pārbrauktuve, tādēļ pa ceļu braukuši daudzi spēkrati. Sandris gaidījis piemērotu brīdi, lai izbrauktu uz galvenā ceļā. Tas radās, kad pa galveno ceļu braucošā “Mercedes Benz” vadītājs signalizējis par kreiso pagriezienu. “BMW” autovadītājs dinamiski izbraucis uz ceļa un saslīdējis. Notikušo piefiksēja aiz muguras braucošie likumsargi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sandrim līdz šim nebija neviena soda punkta. Par neveiksmīgo manevru viņam piemērots 200 eiro liels naudas sods un seši soda punkti. Vadītāju samulsinājusi likumsargu attieksme.

Sandris
saņēmis sodu par sānslīdi

Domāju, ka esmu izlaists caur tādu šablonu – “BMW”, ziema, līkums, pie stūres nebija pensionārs. Policisti piebrauca blakus un tā nievājoši prasīja, vai tas bija netīšām. Viņi ir vēlējušies saskatīt to, ko vēlējušies. Es apstājos pie brauktuves malas, redzot, ka mašīna griezīsies, dinamiski uzsāku braukšanu. Gandrīz pilnībā izņēmu līkumu. Attiecībā pret mašīnas virsbūvi, mašīnas ritenis minimāli pagriezts. Braucu tā, kā māca autoskolā, ka dinamiski jāiekļaujas satiksmē. Nevienā brīdī nevienu neapdraudēju.

Autovadītājs norāda uz slideno ielu, kā rezultātā spēkratu nav izdevies novaldīt. Sandris policijas lēmumu pārsūdzējis un bija pārliecināts, ka kolēģu lēmums tiks atcelts, tomēr nekā. Likumsargi lietu caurskatījuši un nolēmuši lēmumu nemainīt.

Jānis Parādnieks
VP Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandieris

Izvērtēju video materiālu, ļoti skrupulozi izvērtēju materiālu, skatījos, kurā brīdī palielina braukšanas ātrumu. Tajā momentā, kad veica pagriezienu, izbrauca ļoti lēni, tad strauji notiek ātruma palielināšana. Tiek veikti drifta manevri. Automašīna ”Mercedes Benz” veic kreiso pagriezienu. Kāpēc tai neizslīdēja aizmugure? Šīm mašīnām ir vienādi ceļa apstākļi, abiem spēkratiem ir aizmugurējais pievads. Apskatot šo video, man neradās nekādu šaubu, ka tā ir apzināta sānslīdes radīšana.

“Bez Tabu” policijas video demonstrē arī ”Drošas braukšanas skolas” vadītājam. Viņš norāda, ka “BMW” vadītāju iegāzusi steiga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Vanks
”Drošas braukšanas skolas” vadītājs

Bez tās sānslīdes, kas redzama video, pirmais, kas jāņem vērā – vai bija vērts steigties? Varbūt bija vērts pagaidīt dažas minūtes, lai mierīgā veidā izgrieztos? Tā lielākā problēma ir tā, ka mēs visu laiku kaut kur steidzamies. Tāda dziļa sānslīde ar mašīnām, kas aprīkotas ar pretizslīdēšanas sistēmu, nevar rasties, ja vien pretslīdēšanas sistēma nav izslēgta vai ar automašīnu kaut kas tehniski nav kārtībā.

Autovadītājs Valsts policijas lēmumu pārsūdzējis arī tiesā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm