tv3.lv

"Brauc ar miskasti"! Ilggadējs policists rupji pārkāpj noteikumus

Valsts policijas darbinieks Juris Skuja darbu policijā uzsāka 2005. gada, nu viņš ir viens no Ceļu policijas bataljona inspektoriem. Vecumnieku iedzīvotāji pamanījuši, ka ilggadējais likumsargs regulāri pārvietojas ar Latvijā nereģistrētu automašīnu.

2021. gada 19. aprīlī 19:40

Vecumnieku iedzīvotājs, kurš savu identitāti plašākai publikai nevēlas atklāt, norāda, ka Valsts policijas darbinieks J. Skuja ar Francijā reģistrēto automašīnu pārvietojas jau aptuveni divus gadus. Ceļu policists satiksmē piedalās ar nenosakāma vecuma “Audi” markas spēkratu, kam piestiprinātas Francijas numurzīmes. Ņemot vērā, ka automašīna nav reģistrēta Latvijā, tai nav veikta arī tehniskā apskate, kā arī netiek maksāts ekspluatācijas nodoklis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka J. Skuja nav maksājis arī nodokli par to, ka Latvijā deklarēta persona pārvietojas ar ārzemēs reģistrētu automašīnu.

“Audi” markas spēkrats ar Francijas numurzīmēm novietots pie kādas daudzdzīvokļu ēkas Vecumniekos. Aculiecinieki zina stāstīt, ka kādreiz J. Skuja spēkratu turējis pie kāpņu telpas, bet nu jau ilgāku laiku tas novietots uz ceļa braucamās daļas.

Valsts amatpersonas deklarācija liecina, ka J. Skujas īpašumā ir vēl divi spēkrati – 2008. gada un 1994. gada “Audi”. Kā norāda vietējie iedzīvotāji, vienu no tiem Skuja izmanto, lai dotos uz darbavietu Rīgā. Šis Francijā reģistrētais spēkrats tiekot izmantots visai nelieliem pārbraucieniem Vecumnieku apkārtnē.

“Bez Tabu” skatītājs

Interesantu sižetu var izveidot par ceļu policijas kapteini. Sen visiem piegriezusies šī bezkaunība. Cilvēki ir ziņojuši, gadu nav reakcijas. Īsumā. Brauc ar auto bez nekā, franču numuri uzlikti “miskastei” un brauc. Vecumniekos. Stāv ielas pusē.

“Bez Tabu” kļūst par aculiecinieki skatītāja aprakstītai situācijai. Darba dienas pēcpusdienā pie automašīnas pienāk Skuja. Viņš bagāžniekā iekrāmē dēli un maisu, nedaudz mašīnu piekārto. Pēc tam piesēžas pie stūres un uzsāk braucienu – atpakaļgaitā pabrauc līdz iebrauktuvei pagalmā. Pie kāpņu telpas viņš sagaida divus bērnus, tos iesēdina salonā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiek sagaidīta kāda sieviete, un tad Ceļu policists uzsāk braucienu. Pēc pārsimts metriem jaunākais inspektors Skuja piestāj pie veikala. Pēc tam policists ar automašīnu, kas nav reģistrēta Latvijā un kurai līdz ar to nav izieta tehniskā apskate, uzbrauc uz šosejas.

Pēc nepilniem pieciem kilometriem Skuja nobrauc no šosejas un piebrauc pie viensētas! Tur viņu uzrunā raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komanda.

Ilggadējā policista sejā, ieraugot “Bez Tabu” filmēšanas komandu, var redzēt neviltotu pārsteigumu.

Žurnālists: Kas Jums tā par automašīnu?

Policists Skuja: Tā nav mana automašīna!

Žurnālists: Divus gadus braucat ar mašīnu, kas nav Jūsu?

Policists Skuja: Nē.

Žurnālists: Jūs esat ilggadējs policists, kādēļ braucat ar automašīnu, kurai nav tehniskās apskates?

Policists Skuja: Jūs atrodaties svešā īpašumā, šis nav mans īpašums.

Policists ieiet namā un atsakās no tā iznākt. Ar ēkas iemītnieces starpniecību tiek paziņots, ka viņš mēra bērniem temperatūru un pie “Bez Tabu” nedosies. Skujas automašīnai uz paneļa novietota numurzīme, kas vēsta: “Jurčiks”. Tās salonā nav atrodami tā saucamie bērnu sēdeklīši, iespējams, Skuja ignorējis arī šo prasību.

Struktūrvienības vadība par notikušo nākamajā dienā uzzina no “Bez Tabu”. Juris Skuja tā arī nesaņēmās pabrīdināt savu tiešo vadību par notikušo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Helmuts Staško
Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandieris

Skarbi. Šodien saņēmām foto un video materiālus, kuros redzams, ka policijas darbinieks, iespējams, veic administratīvos pārkāpumus. Šobrīd izvērtējam situāciju. Par minēto faktu uzsāksim dienesta pārbaudi, kā arī paralēli tiks lemts par administratīvā procesa uzsākšanu. Tas ir nepieļaujami, šādi gadījumi ir jāizskauž. Ceļu policijas darbinieks pats ikdienā uzrauga ceļu satiksmes drošību. Policijas darbiniekam ir jārāda piemērs, nevis aiz sevis jāvelk strīpa ar iespējamiem pārkāpumiem.

Skujam varētu izteikt rājienu, pazemināt amatā vai, piemēram, aizrotēt uz citu struktūrvienību.

“Bez Tabu” sekos līdzi, kādus lēmumus Valsts policijas amatpersonas pieņems.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm