tv3.lv

“Braukt ar 2 milimetru protektoru ir bīstami!” Kāda ir riepu gatavība ziemai?

2019. gada 26. novembrī 19:30

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka no 1. decembra automobiļiem jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Tomēr satiksmes drošības vārdā auto ziemas ”apavus” vēlams uzaut vēl agrāk. ”Bez Tabu” un auto eksperts Uģis Vītols pārbauda, vai automašīnām jau uzmontētas ziemas riepas un kāds ir to stāvoklis.

Riepu apskati ”Bez Tabu” komanda un Uģis Vītols veic Rīgā, stāvlaukumā netālu pie iepirkšanās centra. 26. novembrī redzētais stāvlaukumā priecē: visām apskatītajām automašīnām (vairākiem desmitiem spēkratu) uzmontētas ziemas riepas. Tiesa, kādam ”Audi” spēkratam riepas ir pavisam ”plikas”: riepu protektora dziļums vien 2 milimetri. Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem pieļaujamais minimālais ziemas riepu protektora dziļums ir 4 milimetri.

Uģis Vītols
auto eksperts

Pat ja ir ziemas riepa, tas ir bīstami, jo riepa ar seklu protektoru, neizspiedīs ārā sniegu, nebūs saķeres. Kad protektora vairs nav, sniegs vairs netīrās ārā no riepas. Tas paceļ riteni. Protektoram ir liela nozīme. Ja nav protektora, sniegs neizspiežas ārā, riepa brauc pa virsu, slīd, vadības vairs nav.

Tāpat dažu automašīnu riepu protektora dziļums ir kritiskajā – 4 milimetru – līmenī. Par laimi, vairums apskatīto spēkratu riepu dziļums ir pat ļoti atbilstošs braukšanai ziemā: 6 un vairāk milimetri.

Viena no apzinīgajām autovadītājām ir Airita, kuras spēkrata riepu protektora dziļums ir 8 milimetri.

Airita
brauc droši

Mans vīrs laikus parūpējas par riepām. Jābrauc droši. Man tas ir svarīgi, vīram arī, jo vedam arī bērnus.

Uģis Vītols
auto eksperts

Kad gaisa temperatūra pazeminās zem 5 grādiem, būtu laiks mainīt vasaras riepas uz ziemas riepām. Piemēram šorīt, 26. oktobrī, no rīta bija mīnusi. Tāpēc šonedēļ būtu pēdējais laiks mainīt.

Auto eksperts Vītols iesaka pievērt uzmanību arī riepu vecumam. Informācija, kad izgatavota riepa (gads, konkrētā gada nedēļa), atrodama marķējumā uz riepas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm