tv3.lv

Brīnumi notiek: iesaistoties “Bez Tabu”, sabrukušu ielu Pārdaugavā pārvērš līdz nepazīšanai

2021. gada 5. jūlijā 19:10

Rubrikā “Toreiz un tagad” “Bez Tabu” atkārtoti viesojas Pārdaugavā, Gregora ielā, par kuras gaužām bēdīgo stāvokli pērn sūdzējās ielas apkaimē dzīvojošie rīdzinieki. Drīz vien pēc tam, kad raidījums pastāstīja par nejēdzībām Gregora ielā, atbildīgie sarosījās un skatu pārvērta līdz nepazīšanai.

Gregora ielas apkaimē dzīvojošie pērn sūdzējās par katastrofālo ielas segumu, kas ne vien lauza automašīnas, bet arī apgrūtināja pārvietošanos, piemēram, ar bērnu ratiem. Tāpat vietējie bija neizpratnē par pašvaldības policijas bardzību. Proti, kārtībsargi bieži aplīmēja ar soda “plāksteriem” ielas malā novietotās automašīnas. Tur tās iedzīvotāji novietoja, jo iekšpagalmos visiem spēkratiem vietu nav. Agrāk par šādu novietošanu neviens neesot aizrādījis, bet kādu dienu kāds nezināms apkaimes iedzīvotājs ielas malā, kur tika novietotas automašīnas, saskatīja ietvi, uz kuras noteikumi aizliedz novietot auto. Tiesa, ietve tur bija ļoti nosacīta, drīzāk – retās vietās bija palikuši ietves fragmenti. Iedzīvotāji norādīja, ka sen šo sabrukušo ielas daļu kā ietvi neviens neizmanto. Šoferi tur novietoja transportlīdzekļus, jo iela ir šaura. Novietojot braucamos šādā veidā, atviegloja braukšanu pa ielu citiem. Vairāk par situāciju Gregora ielā vēl pagājušovasar lasi šeit. 

Brīnumi notiek!

Lai gan pirms gada Rīgas domes Satiksmes departamentā norādīja, ka remontdarbi (līdz ar to arī satiksmes sakārtošana) Gregora ielā tuvākajos gados nav ieplānoti naudas trūkuma dēļ, viesojoties Gregora ielā šogad jūlijā “Bez Tabu” konstatēja, ka iela pārvērtusies līdz nepazīšanai. Uzklāts jauns asfalta segums uz braucamās daļas, izbūvētas jaunas ietves ielas abās pusēs. Uzklausītie apkaimes iedzīvotāji stāstīja, ka remontstrādnieki sarosījušies pavisam drīz pēc sižeta demonstrēšanas raidījumā “Bez Tabu”. Rīdzinieki teica, ka bijuši pārsteigti par teju zibenīgo rosību, nu ir pateicīgi par risinājumu, ko gaidīja gadiem. Tagad šoferus, kuri novieto spēkratus ielas malā, vairs nesoda, jo ietves un brauktuve ir skaidri nodalītas.

Lelde Rudzika
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Notika tā, ka pagājušajā gadā Rīgas dome piešķīra papildu finansējumu uzturēšanas darbiem. To ietvaros sakārtoja šo ielu.

Remontdarbi Gregora ielā izmaksāja 213 tūkstošus eiro, informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Departamentā arī norādīja, ka pamatīgai ielas pārbūvei, tostarp komunikāciju izbūvei un citiem ar nopietnu pārbūvi saistītiem risinājumiem, naudas gan nepietika. Tādas pārbūves projekta izstrādei un realizēšanai izmaksas būtu līdz pat piecām reizēm augstākas, līdz ar to tapa pašreiz esošais risinājums, ko bija iespējams īstenot dzīvē daudz ātrāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm