Cēsu pusē ceļazīme uzgāzusies un apskādējusi “BMW”; saimnieks mēnešiem neziņā par kompensāciju

5. oktobrī 19:10

Daudzdzīvokļu namu pagalmā Cēsu novada Liepas ciemā novietotai automašīnai uzkritusi ceļazīme. Apskādētā “BMW” spēkrata īpašnieks kopš maija neziņā, kam prasīt kompensāciju.

Neko sliktu nenojauzdams, jaunietis Alans šā gada maijā novietoja savu “BMW” daudzdzīvokļu nama pagalmā Cēsu novada Liepas ciemā. Liels bija Alana pārsteigums, vēlāk ieraugot, ka spēkratam uzkritusi blakus esošā ceļazīme. Izsauktie likumsargi konstatēja auto sabojāšanas faktu un fiksēja, ka ceļazīmes stabs pie pamatnes bija aprūsējis, tāpēc pārdalījās un noliecās, atsitoties pret spēkratu, raidījumam stāstīja Alans.

Klausot likumsargu ieteikumam, Alans vērsās pašvaldībā ar iesniegumu par skādes kompensēšanu. Likumā noteiktajā termiņā – mēneša laikā – pašvaldība neatbildēja, tāpēc dusmīgs un pārgaidījies vietvaras reakciju atkārtoti vērsās pašvaldībā divarpus mēnešus pēc notikušā, stāstīja Alans.

Alans
apskādētā “BMW” īpašnieks

Ieteica vērsties pie apsaimniekotāja “Cēsu dzīvokļu pārvalde”. Uzrakstīju apsaimniekotājam, sagaidīju atbildi, ka tā nesot viņu zīme un aicināja vērsties pie tās īpašnieka,” namu apsaimniekotāja atbildi atstāsta Alans.

Alans aizvien ir neziņā, kam pieder ceļazīme, attiecīgi – kam prasīt kompensēt skādi? Autoservisā par bojājuma – buktes – remontu prasot 200 eiro.

Alans
apskādētā “BMW” īpašnieks

Teica, ka nezina, kas ir īpašnieks, tāpēc ieteica vērsties Cēsu novada pašvaldībā, kur es jau sākotnēji vērsos. Sanāk, ka mani “futbolē”. Tagad man tas ir apnicis, tāpēc vērsos pie jums [“Bez Tabu”]. Tas ir princips: kāpēc man jāmaksā sava nauda, ja tā nav mana vaina? Man vajadzīga palīdzība, bet neviens nepalīdz. Kāpēc man nevar paskaidrot, kur doties? Kāpēc netiek sniegta precīza informācija?

Iesaistoties “Bez Tabu”, noskaidrojas, ka ceļazīme pieder pašvaldībai. Tā kā Alanam ir tikai OCTA polise, aicina vērsties pie OCTA apdrošinātāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Evita Šīrante
Priekuļu apvienības pārvaldes vadītāja

Ja bojājums radīts, civiltiesiskā kārtībā tas notiek šādi: ziņo policijai, kas konstatē faktu, bet tālāk jāvēršas pie apdrošinātāja. Apdrošinātājs regresa kārtībā vēršas pret vainīgo pusi. Mēs, pašvaldība, nevaram samaksāt, jo nav pierādījumu, tāpēc ir jāievēro šī procedūra. Mēs varam atrast daudzas zīmes, kas ir izrūsējušas, sliktā stāvoklī, bet mēs nezinām, kāpēc tā zīme uzkrita, varbūt trieciena dēļ. Varbūt kāds to uzgrūda virsū, par kaut ko atriebjoties. Mēs varam dažādas versijas izvirzīt. Mēs gaidām regresa prasību no apdrošinātāja.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm