Dārgs karmas attīrīšanas rituāls – sekss ar indiešu “svēto”: pašpasludinātu ājurvēdas ārstu vaino krāpniecībā

2022. gada 2. decembrī 20:41

Sievietes Lietuvā ziņo par indieti, pašpasludinātu ājurvēdas ārstu, kurš par lielu samaksu esot piedāvājis ļoti savādu karmas attīrīšanas pakalpojumu – pārgulēšanu ar svētu cilvēku, proti, viņu pašu. Lietuvas iedzīvotāji, stāstot par pieredzi ar “ārstu”, sauc viņu par krāpnieku un viltvārdi. Konkrētā persona uzturas un strādā arī Latvijā.

Indietis Sohans Veers sevi dēvē par ājurvēdas ārstu. Indijā ājurvēda ir ļoti sena dziedniecības metode, bet Rietumu pasaulē importēta kā netradicionāla medicīna. Sohans uzturas un darbojas arī Latvijā un citās valstīs. Arī aprakstos latviešu valodā viņš sevi dēvē par dakteri, kurš izārstējis vairāk nekā 5000 cilvēku. Nesenā pagātnē vairāki Lietuvas iedzīvotāji, stāstot par sadarbību ar Sohanu un saucot viņu par krāpnieku un viltvārdi, kaimiņzemē sacēluši pamatīgu rezonansi.

Vaino krāpniecībā

Šoruden lietuvietis Žilvins kopā ar Sohanu devās uz Indiju. Lietuvas uzņēmējs cerēja izārstēt augsto asinsspiedienu ājurvēdas centros. Tomēr garīgās ārstēšanās tūre Sohana pavadībā nepalīdzēja. Tā tikai lika maciņam kļūt krietni plānākam. Žilvins Sohanu sauc par krāpnieku, būdams starpnieks,  esot “noslaucis” ļoti daudz naudas.

Žilvins
lietuvietis, cerējis izārstēt augsto asinsspiedienu

Indijā pastaigāju un apvaicājos citās iestādēs, sauksim tos par ājurvēdas centriem. To Rišikešas pilsētā ir ļoti, ļoti daudz. Sapratu, ka nauda, ko Sohans no mums prasīja par dienu, citās iestādēs ir summa par septiņām līdz 10 dienām.

Žilvins uzskata, ka Sohans izkrāpis naudu arī par viesnīcu. Noskaidrojis, ka viesnīcas reālās izmaksas ir 2000 rūpiju, bet no viņa pieprasītas 6600 rūpijas. Lietuvietis medijam “TV3 Lietuva” stāstīja, ka neskopotos samaksāt bonusā par tūres organizēšanu, bet ir šokēts, ka indieša Sohana tā sauktais “otkats” tik liels.

Pat Indijas ielās slājošās govis, daudzviet redzētie pērtiķi un netīrība Žilvinu nepārsteidz tik ļoti kā nauda, ko pārmaksāja, un iespaidi, ko guva Sohana organizētajās dziedēšanas kūrēs. “Lai jūs saprastu, kas tur notiek –  iedomājieties, ka ar dvieli noslaukāt kājas pirms masāžas, tad ar to pašu – seju. Tad atstājiet dvieli nākamajam cilvēkam. Bija arī procedūra, kurā eļļa līst pāri pierei, bet tajā ir citu cilvēku mati. Domāju, ka kāda sieviete tur varēja izvemties. Mums, vīriešiem, ir citādāk, bet jā – tas bija biedējoši!” – tā lietuvietis Žilvins.

Sievietes stāsta par pikantu attīrīšanās maksas rituālu – seksu ar “svēto”

Par sadarbību ar Sohanu Žilvins dalījās sociālās tīklošanas vietnē “Facebook”. Ierakstam atsaucās arī sievietes. Viņas arī Lietuvas medijam stāstīja, ka Sohans piedāvājot pikantu karmas attīrīšanās metodi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piemēram, Viļņas iedzīvotāja Inga pirms dažiem gadiem esot vērsusies pie Sohana, kurš reklamēja, ka prot noteikt slimības pēc pulsa.

Inga
lietuviete, vērsusies pēc palīdzības pie Sohana

Atceros, kā viņš teica: “Tev būs jānovelk drēbes.” Es nodomāju – ja esi ārsts un nosaki kaut ko pēc pulsa, kāpēc nevari vienkārši paņemt manu roku un paskatīties?

Inga stāstīja, ka, Sohans, paņemot viņas plaukstu, esot teicis, ka viņas aura ir īpaša un spēj pat dziedināt cilvēkus. Tomēr pēc vēl vairākām vizītēm viņš esot sacījis, ka aurā redz nopietnas problēmas, kas jārisina. Sohans arī “redzējis”, ka viņas dzīvē bijuši pārāk daudz vīriešu, kas aptraipījuši auru. Inga gan medijam paudusi, ka tie ir meli – nav kritusi daudzu pielūdzēju apskāvienos. Tad Sohans esot biedējis, ka nekad dzīvē viņa nebūšot laimīga, nekad nebūs ģimenes, visi kanāli esot slēgti un vienīgais glābiņš ir attīrīšanās rituāls. Vienīgais veids, kā palīdzēt Ingai attīrīties, esot sekss ar ļoti svētu vīrieti. Protams, ne par brīvu. Tā esot sacījis indiešu gudrais.

Inga
lietuviete, vērsusies pēc palīdzības pie Sohana

Viņa galvenais uzsvars bija, ka ir jāmaksā, bet jo vairāk tūkstošu eiro, jo labāk. Par seksu ar viņu. Varot atrast kādu citu svētu vīrieti, bet teica, ka varot upurēsies pats. Upurēties, jo rituāla laikā viņš būs tik netīrs, ka pēc tam viņam vajadzēs sevi attīrīt.

Arī lietuviete Roberta žurnālistiem stāstīja, ka Sohans viņai ieteicis attīrīties, esot uzsvērsi, ka vienīgā un īpašā palīdzības metode ir dzimumakts. Sākotnēji gan, nodibinot kontaktus, cenšoties šarmēt. Esot slavējis viņas auru, bet vēlāk saskatījis tajā problēmas. “Izveido labu kontaktu, laipni apvaicājas, kā klājas, cenšas iemantot uzticību, ieskatās acīs, jauki smaida un tad saka: “Zini, es kaut ko redzu tevī.” Arī man teica: “Tev ir tik skaista aura!” Viņš ir tik harizmātisks, pievilcīga ķermeņa valoda. Rodas sajūta, ka esi pagodināta, ka ir iespēja viņam pieskarties, būt tuvākā kontaktā,” Lietuvas medijam stāstīja Roberta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“TV3 Lietuva” uzklausītās sievietes nepiekrita savādajam attīrīšanās rituālam, bet pauda satraukumu par citām sievietēm.

Dziednieks pelna arī Latvijā

Indietis Sohans uzturas arī Latvijā. Rīgas centrā viņam ir ājurvēdas iestāde “Soham veda center”. Tajā piedāvā slimību noteikšanu pēc pulsa un medicīnisko jogu. “Bez Tabu” komandai tur neizdevās sastapt Sohanu. Sastaptais Sohana kolēģis neielaida žurnālistus iestādē un norādīja, ka Sohans šobrīd neesot Latvijā.

Sarakstē ar “Bez Tabu” Sohans teica, ka Rīgā būšot februārī. No telefonsarunas un video tiešsaistes sarunas viņš atteicās. Sarakstē viņš draudēja, ka par Lietuvas mediju sūdzēsies tiesā, jo tiekot apmelots.

Vēlāk ar “Bez Tabu” sazinājās latvietis Pauls Kundziņš, kurš teica, ka ir Sohana pārstāvis. Viņš informēja, ka arī esot bijis tūrē Indijā, kura sadusmojusi lietuvieti Žilvinu. Viņam par tūri ir vislabākās atmiņas.

Pauls
Sohana uzticības persona Latvijā

Viņam, loģiski, ir sakari Indijā. Ir tās tūres, ko taisa. Cena bija zināma, Sohans par to informēja iepriekš. Viņš no tā neko neiegūst. Cena visiem bija zināma. Viss kopā ar viesnīcu. Vai nu tu ņem, vai neņem. Pēc tam teikt, ka atrada lētāk, kaut kā īsti… Tur, Indijā, es taču arī staigāju, uz katra stūra viņi [dziednieki] ir. Es uzskatu, ka sūdzēties par kaut ko… Tas lietuvietis pat par viesnīcu beigās nesamaksāja. Vienkārši aizgāja projām. Apkrāpa to viesnīcu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Indieša domubiedrs netic, ka Sohans piedāvājis attīrīt karmu ar maksas dzimumaktu.

Pauls
Sohana uzticības persona Latvijā

Sohans ir šokā par šo. Viņš runā angliski, ne baigi tā super-puper [saprotami]. Ja kāds atnāk un arī kaut kā ne tā runā angliski, katrs var saprast pa savam. Viņš stāsta vienu, viņi saprot citādāk. Pēc tam aiziet “salauztie telefoni”. Es viņam pirms kāda laika teicu – ja strādā ar cilvēkiem Latvijā un Lietuvā, vajadzētu piesaistīt tulku.

Uzzinot par topošo “Bez Tabu” sižetu, ar raidījumu sazinājās arī citi Sohana domubiedri, kuri slavēja indieti kā labu speciālistu.

Ārsts, asociācijas vadītājs: “Viņš ir blēdis. Sauksim lietas īstajos vārdos.”

Sohans sevi publiski sauc par ājurvēdas ārstu, arī interneta vietnēs latviešu valodā. Apgalvo, ka izārstējis vairāk nekā 5000 cilvēku daudzās pasaules valstīs. Publicējot rakstus par Sohanu, piemēram, viņa padomus garīgās veselības uzlabošanā un indieša ieteikumus Latvijas sievietēm, par ārstu viņu dēvē atsevišķi arī mediji. Tiesa, Latvijā Sohans nav reģistrēts kā ārstniecības persona. Līdz ar to viņš sevi nedrīkst saukt par ārstu, nedrīkst arī apgalvot, ka spēj ārstēt.

Oskars Šneiders
Veselības inspekcijas pārstāvis

Ar ārstniecību drīkst nodarboties personas, kuras ieguvušas atbilstošu izglītību un profesionālajā līmenī apliecinājušas savas zināšanas. Pats cilvēks ir atbildīgs, piekrītot kam tādam, kas ir ārpus ārstniecības. Ja tiek īstenota neatļauta ārstēšana [red. -persona uzdodas par ārstu], likumā ir paredzēta atbildība. Neatļautas ārstēšanas gadījumos, kad iestājušās sekas, piemēram, smagas, Krimināllikumā paredzēta atbildība līdz pat astoņiem gadiem cietumā. Ārpus ārstniecības jomas, skaidrs, ka var sastapties ar krāpniekiem, kuri var izmantot cilvēku nezināšanu, lētticību un uzticēšanos.

Austrumu tradīcijās balstītās Holistiskās medicīnas asociācija Latvijā pārstāv un uzrauga šī medicīnas novirziena speciālistus-profesionāļus, kuriem ir medicīniska izglītība. Ja tā iegūta ārzemēs, mācību iestāžu diplomi Latvijā tiek pārbaudīti, tiek vētīts, vai tie atzīstami par leģitīmiem. Asociācijas paspārnē ir arī ajūrvēdas ārsti ar atbilstošu izglītību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nikolajs Nikolajevs
Holistiskās medicīnas un naturopātijas asociācijas valdes priekšsēdētājs

Ir institūcija, kura veic pārbaudi, tā saucamo nostrifikāciju. Pārbauda, vai augstskola ir atzīta un vai tā māca pēc normālas programmas. Tad tiek pieņemts lēmums par diploma apstiprināšanu Latvijā. Pēcāk Latvijas Ārstu biedrība izsniedz sertifikātu. Tas ir pareizais un vienīgais ceļš, ja vēlas praktizēt Latvijā.

Internetā, vietnēs latviešu valodā indietis Sohans dižojas ar darba pieredzi un ārzemēs iegūtu izglītību, bet savus diplomus nav atrādījis kompetentai iestādei, kas sertificē dakterus Latvijā.

Nikolajs Nikolajevs
Holistiskās medicīnas un naturopātijas asociācijas valdes priekšsēdētājs

Viņš ir blēdis. Sauksim lietas īstajos vārdos. Ja cilvēki dodas pie viņa, riskē ar visvērtīgāko – veselību. Cilvēku, kurš nodarbojas ar to, ar ko nedrīkst nodarboties, ja jaucas medicīnas sferā, sodīt var Veselības inspekcija (VI). Tai ir tādas tiesības.

Holistiskās medicīnas asociācijā uzskata, ka VI vajadzētu cītīgāk monitorēt informāciju un reklāmas internetā, un jāsoda tie, kuri sauc sevi par ārstiem, un apgalvo, ka spējīgi ārstēt, lai gan viņi Latvijā nav reģistrēti kā ārstniecības personas.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm