Daudzbērnu ģimene Sedā: Valmierā “iesmērēja” mašīnu, kuras salonā tek ūdens

2022. gada 19. janvārī 19:45

Vidzemniece Liāna ar vīru, meklējot jaunu automašīnu, apbraukāja vairākus Valmieras autoplačus, galarezultātā spēkratu nolēma iegādāties “AutoVia” tirdzniecības vietā”.

Daudzbērnu ģimene 2008. gada “Volkswagen Pasat” izvēlējusies tās ietilpības dēļ. Pievilcīgs bijis arī vizuālais izskats. Spēkrats kopumā izmaksājis nepilnus četrus tūkstošus. Pirkumam ņemts aizņēmums uz vairākiem gadiem, kā rezultātā gala summa jau sasniedza astoņus tūkstošus eiro.

Dažas stundas pēc automašīnas iegādes jau bijušas grūtības to iedarbināt. Pārdevējs Ervīns Žuks norādījis, ka ielieta nepareiza degviela, taču ģimene bija saglabājusi čeku, kurā varēja redzēt, ka iegādāta atbilstošā degviela.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārdevējam veicot remontdarbus, spēkrats atkal darbojās. Tomēr ne uz ilgu laiku. Pavisam drīz spēkratu jau atkal piemeklējušas nedienas.

Liāna
nopirkusi sliktā stāvoklī esošu automašīnu

Pēc divām dienām rakstījām, ka mašīna nedarbojas, ka viss ir slikti. Automašīnu pirkām augustā, bet septembrī, braucot uz Valmieru, sāka darboties loga tīrītāji, arī pagrieziena rādītāji pēkšņi sāka strādāt. Aizbraucām uz servisu, tur pateica, ka mašīnā ir ūdens. Vadītāja pusē visa grīda ir slapja, tur viss ir ūdenī. Ūdens ir arī citviet.

Ģimene vairākkārt sazinājusies ar tirgotājiem par slikto automašīnas stāvokli, tomēr pacietības mērs bija pilns, kad iepriekš laipnais pārdevējs atbildējis vien ar emocijikonām.

Aldis
Liānas vīrs

Bagāžniekā arī diezgan liels mitrums, kad bija lielie mīnusi, te viss bija pilns ar ūdeni. Viss tek, griesti karājas, viss ir nost. Servisā teica, ka priekšējais logs ielīmēts ar celtniecības silikonu, tādēļ salonā ir ūdens. Ziemā mašīnu nebija jēga kustināt, viss bija aizsalis, logus nevarēja dabūt vaļā. Mašīna ir kritiskā stāvoklī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kaut sludinājumā pārdevējs solījis 2000 kilometru nobraukuma garantiju, tikai vēlāk ģimene pamanījusi, ka līgumā nobraukuma apjoms samazināts uz pusi. Ģimene par spēkrata nebūšanām jau laikus informējusi pārdevēju, tomēr tas nu atsaucas, ka kopš pirkuma pagājis arī mēnesis un par garantiju var aizmirst.

“AutoVia” jeb SIA “RP motors” īpašnieks Raivis Popovs neielaižas sarunās par Liānai pārdoto automašīnu. Izrādās, ģimene līgumu slēgusi ar kādu Ervīnu Žuku un viņa SIA “Autopole”.

Ervīns Žuks
pārdeva mašīnu Liānai

Jūs zināt, ka, nopērkot dzīvokli, lampiņa var strādāt nedēļu, mēnesi, gadu? Varbūt divas stundas. Zinājāt tādu gadījumu? Ir pagājis garantijas laiks, tā ir elektronika. Vienu brīdi viss var būt kārtībā, citā brīdī vairs ne.

Žuks liek noprast, ka viņam vairs nav nekādu pienākumu pret pircējiem. Auto asociācijas vadītājs atgādina, ka, pērkot automašīnu, nevajag pažēlot vēl pārdesmit eiro. “Nepažēlojiet piecdesmit, simts eiro padziļinātai pārbaudei. Aizvediet uz servisu ar vārdu, kuram rūp reputācija. Nevediet uz kaktu servisu. Ieguldiet to naudu tajās mašīnās, ko apskatāt. Labāk to izdarīt, nekā pēc tam tūkstošus šķiest ārā, jo nevarēsiet ne tikai pārdot, bet arī braukt nevarēsiet,” stāsta asociācijas vadītājs Andris Kulbergs.

Ģimene šobrīd ir bezizejā. Kamēr nav nomaksāts līzings, spēkratu pārdot nevar, līdzekļu ievērojamam remontam arī neesot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm