“Dievs cilvēkam dod divas minūtes laika!” Gulbenietis stāsta par brīnumaino izglābšanos no slīkstoša auto

Gulbenes novadā makšķernieks ar automašīnu pārvietojas pa aizsalušu ezeru, meklējot labāku makšķerēšanas vietu, bet ziemas atpūta izvēršas cīņā par izdzīvošanu – ielūst ledū, noslīcina auto, pats brīnumainā kārtā izglābjas, bet no notikuma vietas aizmūk. Bez Tabu uzmeklē karstgalvi, kurš atzīst, ka nu bail tuvoties ezeram.

2017. gada 7. februārī 9:30

Pinteļa ezeram Gulbenes novada Beļavas pagastā piekļūt ir apgrūtinoši, jo ir nomaļš, bet perimetrā pļavas un meži. Tomēr tas nebija šķērslis 1968. gadā dzimušam vīrietim, kurš ar automašīnu ne vien piekļuvis ezeram, bet arī uzbraucis uz tā ledus, pirms tam piekļūstot ūdenstilpei, braucot pāri pļavai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visbeidzot, kad teju bijis klāt iemīļotai copes vietai, iebraucis ūdenī, kā rezultātā automašīna noslīkusi, bet pats – aizbēdzis no notikuma vietas.

Brauc pa ledu, meklēdams copes vietas

Noslīkušo apvidus spēkratu vēlāk pamanījuši citi zemledus makšķernieki. Viņiem satraukties licis fakts, ka uz ledus līdz ūdens atveres vietai bijušas manāmas vien automašīnas riepu pēdas. Zvanījuši glābšanas dienestam, kas ierodoties, par laimi, nevienu bojāgājušo nekonstatēja.

Pārgalvīgais makšķernieks nevis ielūzis, bet gan iebraucis ūdenī vietā, kur ietek upīte. Sastaptais vietējais iedzīvotājs Māris šādu absurdu rīcību neatminas.

“Pieraduši braukt pa ezeru, tāpēc braukā, jo ir visatļautība! Ja būtu aizliegums, nebrauktu. Nav jau pirmā reize, kad brauc šeit,” sašutis ir Māris.

Jāatzīmē, ka Gulbenes novadā nav aizlieguma pārvietoties ar transportlīdzekļiem pa aizsalušām ūdenstilpēm. Valsts policijā uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par vides piesārņošanu, kas paredz sodu no 70 līdz 700 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārgalvīgais makšķernieks: Lai izdzīvotu slīkstošā auto, jums ir divas minūtes

Bez Tabu izdodas atrast viensētu, kurā dzīvo teju 50 gadus vecais vīrietis. Sastapts, viņš stāsta, ka nākamajā dienā aizņēmies traktortehniku no kaimiņa un pats izvilcis automašīnu no ezera.

“Baigie pārdzīvojumi. It kā ledus bija biezs. It kā pats staigāju, makšķerēju. Vienā vietā neķērās, braucu tā slaidi uz citu pusi. Gar malu laidu uz savu līdaku vietu. Ātrums bija kādi 70 kilometru stundā. Tajā dienā bija arī ūdens uz ezera, un es neredzēju to lāmu,” atminas kungs.

Nojaušams, ka vīrietis aizvien nav atguvies pēc piedzīvotā, jo sarunā ar Bez Tabu trīc kā apses lapa. Viņš nožēlo pārgalvību un atzīst, ka nu ir bail tuvoties ezeram.

“Labi, ka strādāja elektriskie logi, jo durvis nevarēju atvērt. Attaisīju uzreiz abus vaļā, tiku krastā un pēc tam nācu mājās slapjš kā žurka. Es vairs pat negribu iet uz ezeru makšķerēt. Dievs dod divas minūtes tikt ārā no mašīnas. Ir tie, kuri tic Dievam, tie, kuri netic, bet kaut kas tur augšā ir. Es pat ienaidniekam nenovēlētu tādu pārdzīvojumu!” manāmā šokā aizvien ir vīrietis.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm