tv3.lv

Duntes ielas velojoslu eksperimentam iztērēti jau vairāk nekā 43 000 eiro

2021. gada 23. oktobrī 19:10

Četru kilometru garajā posmā velojoslu un transportlīdzekļu joslu uzklāšana izmaksājusi 35 tūkstošus eiro. Pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadības un “Rīgas satiksmes” pārstāvju norādēm, velojoslas viena kilometra (abās ceļa pusēs) likvidētas.

Šī viena kilometra velojoslu demontāža izmaksājusi aptuveni astoņus tūkstošus eiro. Pašreizējais Duntes ielas velojoslu eksperiments izmaksājis vairāk nekā 43 tūkstošus eiro. Tāpat izdevumiem jāpieskaita arī uzstādītie stabiņi un attiecīgo piktogrammu uzkrāsošana.

Velojoslas četru kilometru garajā posmā izveidotas vien septembra sākumā. Jau pēc nedaudz vairāk nekā mēneša viens kilometrs demontēts.

Lelde Rudzika
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Satiksmes organizācija saglabājas esošā, vietās, kur nav velojoslas, velobraucējiem jāpārvietojas, vai nu pa ietvi, neradot apdraudējumu gājējiem, vai ielas braucamo daļu.

Pilsētplānoti visā pasaulē izmanto dažādus simulātorus, lai pārbaudītu, kādu ietekmi uz satiksmi izdarīs plānotās izmaiņas. Tas ir krietni lētāk un satiksmi mazāk traumējošāk.

Oskars Irbītis
Satiksmes drošības speciālists

Lai nevajadzētu kaut ko ņemt mērogā, krāsot, iztērēt daudz naudas, radīt lielas neērtības, sākotnēji parasti to izdara datorvidē. Veic gan auto, gājēju plūsmu modelēšanu. Tā var noskaidrot, kā veidosies plūsma. Cik efektīvs rādās konkrētais risinājums. Virtuālā vidē kļūdas var pieļaut vienalga, cik daudz. Tas nevienu neskars.

Rīgas domes Satiksmes departaments neizmanto šādas programmas, tās pieejamas, piemēram, Rīgas Tehniskās universitātes speciālistiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm