tv3.lv

Dzērājšoferis, uzrādot nederīgu autovadītāja apliecību, apmuļķo ceļu policistus. Sodu piespriež nevainīgam šoferim

Aleksandrs tikai nejauši uzzinājis, ka viņš it kā dzērumā vadījis automašīnu, par ko jāmaksā sods 850 eiro, 5 diennaktis jāpavada apcietinājumā, kā arī divus gadus jāaizmirst par spēkrata vadīšanu.

2017. gada 27. janvārī 10:33

Vīrietis bija pārsteigts, kad CSDD interneta vietnē uzzinājis, ka Otrajos Ziemassvētkos Ceļu policija viņu it kā pieķērusi, vadot automašīnu alkohola reibumā. Arī tiesa jau notikusi, un tajā Aleksandrs, kurš nemaz nav zinājis par tiesas norisi un uz to nav ieradies, atzīts par vainīgu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aleksandrs, vīlies ceļu policistos

2014. gadā pazaudēju autovadītāja apliecību. Toreiz man policijā teica, ka iesniegumu par nozaudētiem dokumentiem rakstīt nevajag. Aizbraucu uz CSDD, kur uzrakstīju iesniegumu. Ātrāk jaunu dokumentu nedod, līdz vecais nav anulēts.

CSDD raidījumam “Bez Tabu” apstiprina, ka 2014. gadā Aleksandra pazaudētā autovadītāja apliecība anulēta, taču ceļu policisti šo faktu nav ņēmuši vērā. Policisti pieņēma dzērājšofera uzrādīto atrasto, nederīgo dokumentu un, pamatojoties uz to, noformēja pārkāpuma protokolu.

Tāpat likumsargi protokolā norādījuši, ka dokuments ir derīgs, un nemaz nav samulsuši, ka dzērājšofera paraksts nebūt nelīdzinās Aleksandra parakstam.

Tāpat jānorāda, ka Aleksandra pašreizējai un pazaudētai autovadītāja apliecībai ir atšķirīgi dokumenta numuri, taču tiesa to nav ņēmusi vērā, uzliekot liegumu vadīt spēkratu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu rīcībā nonācis videoreģistratora ieraksts, kurā redzams, ka dzērājšoferis vairākas reizes dodas uz likumsargu spēkratu, tomēr ne reizi policistiem nav licies aizdomīgi, ka aizturētā persona vizuāli nelīdzinās nederīgajā dokumentā redzamajai personai.

Valsts policijas vadība atzīst, ka notikusi kļūme un Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs norāda, ka rosinās iekšējo izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kā šāda situācija varēja izveidoties. Tāpat tiks pārbaudīts, vai ceļu policisti maz pārbaudījuši dokumentu derīgumu.

Šobrīd Aleksandram jātērē laiks un resursi, lai tiesā pierādītu, ka viņš naktī uz 27. decembri alkohola reibumā nevadīja spēkratu. Tāpat vīrietis apsver domu tiesāties par nepatieso apsūdzību.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm