tv3.lv

Dzērusi ceļu policista dzīvesbiedre Jelgavā sasit trīs auto; likumsargs avārijas brīdī sēž pasažiera krēslā

2019. gada 15. novembrī 21:21

Dienu pirms patriotiskajiem svētkiem jeb Lāčplēša dienas Jelgavā notiek smags ceļu satiksmes negadījums. Pulksten divos naktī pa Rūpniecības ielu traucas tumšas krāsas “Audi”, izraisa frontālu sadursmi ar pretimbraucošo auto un aizķer vēl vienu transportlīdzekli. Drīz vien atklājas, ka avāriju izraisījusi sieviete, kura, izrādās, ir ceļu policista dzīvesbiedre. Turklāt pie policistam piederošās automašīnas stūres dāma sēdās pamatīgā žvingulī.

Dzērājšoferes stūrētais auto pamatīgi saduras ar citu “Audi”, kurā atrodas divas sievietes. Lai arī sākumā neviens par veselību nežēlojas, svētdienas vakarā slimnīcā tomēr vēršas divas sievietes, kuras atradās satriektajā “Audi”. Lai arī “Bez Tabu” no aculieciniekiem saņem vairākas fotogrāfijas, par avāriju gan daudzi nerunā, pat tie, kuri dzīvo un strādā līdzās sadursmes vietai.

“Bez Tabu” gan izdodas uzrunāt vienu no aculieciniekiem, kurš atklāj detaļas par avāriju Rūpniecības ielā.

Ātrums viennozīmīgi nebija 50, to es uzreiz varu pateikt. Plkst. 3.00, 4.00 jau asfalts bija pilnīgi melnajā ledū, bet, protams, tas, es domāju, ja būtu ar 50 kilometriem stundā braukts, tas līkums nav tik milzīgs, lai to arī slidenā laikā normāli, uz 50 km/h neizbrauktu.

Mašīnā bija vēl vīrieši, bet viņi uzreiz pazuda, tā runā. Vai tā bija, es nezinu, jo pats neredzēju viņus. Sieviete, jā, bija, viennozīmīgi. Par alkohola reibumu, jā, izskatījās. Bet, nu, grūti pateikt no tāda viedokļa, ka protokolu es neredzēju un kā “trubiņā” pūta – nerādīja.

Citi aculiecinieki norāda, ka līdzās dzērājšoferei atradās arī viņas dzīvesbiedrs un vēl vismaz viens kolēģis, arī policists. Izskan vēl versija, ka pēc sadursmes likuma sargātāji aši izlec no automašīnas un pamet notikuma vietu. Vīrieši gan atgriežas pēc apmēram 10 minūtēm un nemaz neizrāda, ka pirms tam piedzīvota smaga sadursme. Tikmēr “Bez Tabu” klātienē vēl uzzina, ka “Audi” vadītājas viena otru atpazīst. Iespējams, tāpēc arī sākumā cietušās noraida došanos uz slimnīcu. Jelgava nemaz nav tik liela, saka anonīmais aculiecinieks.

Ziņas par avāriju, ko izraisījusi likumsarga dzīvesbiedre, izplatās ātri. Ņemot vērā, ka ir iesaistītas trīs automašīnas, ar “saskaņoto” te cauri tikt nav iespējams, līdz ar to negadījumu fiksē arī Jelgavas policijas iecirknis.

Aivars Putniņš
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks

Šajā negadījumā piedalījušās trīs mašīnas. Viena no automašīnām pieder policistam, kā jau zināms, un pie stūres šai mašīnai atradās sieviete alkohola reibumā.

Bez Tabu: Promiles izelpā bija diezgan lielas?

Jā, diezgan lielas, tieši tā.

Lai arī Putniņš konkrētus skaitļus nesauc, no drošiem avotiem zināms, ka autovadītājas izelpā fiksētas aptuveni divas promiles reibuma. Šādā stāvoklī pie stūres neviens nevar būt adekvāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aivars Putniņš
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks

Bez Tabu: Iedzīvotāji arī stāsta, ka automašīnā atradās ceļu policijas darbinieki.

Es nevaru komentēt, kas atradās šajā mašīnā. Ir ierosināts kriminālprocess. Pasažieri bija, jā, kāds statuss šiem pasažieriem, es nekomentēšu šoreiz. Policists bija, jā, mašīnas īpašnieks kā pasažieris.

“Bez Tabu” izdodas noskaidrot, ka automašīna pieder jaunākajam inspektoram Agetam Gribam.

Aivars Putniņš
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks

Par policista piedalīšanos šajā negadījumā vērtē disciplinārā grupa.

Bez Tabu: Bet Jūsu vērtējums par to, ka tāds gadījums ir pieļauts, ka policists ir atļāvis sēsties pie stūres…

Kurš jums ir teicis, ka viņš ir atļāvis sēsties? Tās ir nianses, daudz un dažādas. Nevajag skriet ratiem pa priekšu.

Avārija notiek tieši pie degvielas uzpildes stacijas. Tirgotavas darbinieces apstiprina, ka izmeklētāji jau interesējušies par videonovērošanas kameru ierakstiem. Ja ar to nepietiek, tad pie vismaz divām privātmājām “Bez Tabu” ievēro, ka īpašums tiek filmēts, un videokameras pagrieztas tieši pret ielu.

Dienesta izmeklēšanu veic Zemgales reģiona pārvalde, bet avārijas kriminālprocesu šķetina Jelgavas policijas iecirkņa izmeklētāji.

Tatjana Flandere
Valsts policijas Jelgavas iecirkņa priekšniece

Tas ir bīstami apkārtējiem, tas nav pieņemami! Ne tas, ka cilvēks brauc pie stūres, ne tas, ka policists zina, ja policists zina, ka tas cilvēks ir alkohola reibumā, to, ka viņš pieļauj, ka tas cilvēks brauc pie stūres alkohola reibumā, tas arī nav pieļaujams.

Bez Tabu: Tad, lieta tiks atrisināta un katrs saņems pēc nopelniem?

Noteikti, esmu pārliecināta, ka tā būs, jo darām visu un cenšamies darīt maksimāli ātri, lai tiešām… Redzam, ka ir rezonanse sabiedrībā, un tas nav pieļaujams, un, protams, tas, ko runā, ir viens, un, otrs, mums ir jārīkojas likuma ietvaros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sargeņģeļi šoreiz atradās līdzās visiem avārijā iesaistītajiem. Visticamāk, vien daži centimetri šķīra no vēl lielākas nelaimes. Viens ir skaidrs, reibumā braucošā autovadītāja no soda noteikti neizbēgs. Sekas uz savas ādas izbaudīs arī vismaz viens policists.

“Bez Tabu” izdevās uzrunāt arī avārijas izraisītāju. Vainu viņa atzīst, taču uzsver, ka līdzās esošais policists pat neesot nojautis par šofera reibuma stāvokli. Katrā ziņā, lietu turpina skaidrot citi policisti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm