tv3.lv

Dzīvokļa īpašniekiem atsakās izsniegt stāvvietas atļauju! Ko darīt?

Olgas ģimene dzīvokli Rīgā, Ozolciema ielā, iegādājās pirms trīs gadiem. Pie mājas spēkratus drīkst turēt tikai tie iedzīvotāji, kuriem ir īpašas caurlaides. Iepriekšējais dzīvokļa īpašnieks atļauju nodevis arī Olgai. Bet nu pie mājas pēkšņi nomainījusies papildzīme, kas paredz, ka uz priekšējā paneļa jāizvieto jaunas caurlaides.

2021. gada 16. aprīlī 10:30

Sieviete automašīnu iegādājusies pirms nepilna mēneša. Kādā dienā viņa saņēma īsziņu, ka automašīnai piemērots 40 eiro sods par stāvēšanu bez atļaujas. Tajā brīdī Olga pamanījusi, ka pagalmā nomainītas papildzīmes, kas informē par jaunām caurlaidēm. Olgas ģimeni neviens nebrīdināja, ka mainīsies papildzīme un ka vajadzēs saņemt jaunu caurlaidi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Olga vērsusies pie mājas vecākā, taču atbildi pēc būtības nav saņēmusi. Sieviete novērojusi, ka pie mājas regulāri ir brīvas vietas un viņa vēlas izmantot savas kā kopīpašnieces tiesības izmantot mājai atvēlēto teritoriju.

Olga
vēlas saņemt caurlaidi

Man atbildēja, ka ir pieejamas 20 caurlaides, visas jau ir sadalītas. Prasīju kāpēc, kam, kā? Atbilde nav. Mums mājā ir 63 dzīvokļi, bet caurlaides ir tikai 20. Kā tad ir ar pārējiem 43 dzīvokļiem?

Par stāvvietas atļauju izsniegšanu atbildīgs kaimiņš Sergejs, kura ģimenei piešķirtas vismaz divas atļaujas automašīnu novietošanai pagalmā.

Sergejs
Organizē atļauju piešķiršanu

Šeit ir vieta tikai 15 automašīnām, toreiz stāvvietu vēlējās iegūt 19 iedzīvotāji. Tika nolemts viņiem visiem atļaujas piešķirt. Lai nebūtu ļaunprātīga darbība, nolēmām ierobežot izdoto atļauju skaitu.

Atļaujas piešķirtas tiem iedzīvotājiem, kuri pirms astoņiem gadiem esot apmaksājuši stāvvietas ierīkošanas izdevumus. Dzīvokļu īpašnieki reti mainās. Līdzšinējā pieredze liecinot, ka stāvvietas atļauju esot jāgaida gadiem ilgi. Sergejs nevar uzrādīt mājas iedzīvotāju balsojumu par šādu kārtību. Ēkas apsaimniekošana uzticēta vietējam kooperatīvam “Ziepniekkalns”, kas veicis stāvvietas saskaņošanas darbus Valsts iestādēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kooperatīvs darbinieki ilgāk nekā nedēļu neatbild uz Bez Tabu e-pastu, kā arī, tiekoties klātienē, norāda, ka jāturpina gaidīt rakstiska atbilde.

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš  norāda, ka Olgas ģimenei, kā dzīvokļa īpašniekiem, ir visas tiesības pieprasīt dokumentus, kuros attiecīgais lēmums pieņemts. Peipiņš uzsver, ka, lai mainītu satiksmes organizāciju, nepieciešams pozitīvs balsojums ar trīs ceturtdaļām no visām balsīm, ko realitātē ir ļoti sarežģīti savākt.

Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Jābūt izstrādātai metodikai, kā caurlaides tiek piešķirtas. Nedrīkst būt tā, ka biedrības vadība pieņem lēmumu, kam piešķirt caurlaides, par to jābūt iedzīvotāju balsojumam. Šādos gadījumos, kad vietu skaits ir mazāks par ieinteresēto skaitu, sarežģījumi būs vienmēr. Katru gadu var taisīt izlozi, lai noteikti, kuri iegūs caurlaides. Var organizēt izsoli, iegūtie līdzekļi nonāk kopējā biedrības kasē, vēlāk tos izmanto visi mājas iedzīvotāji.

Šobrīd Olgai ir divi rīcības varianti- vērsties tiesā un pierādīt, ka viņas tiesības ir aizskartas, vai arī organizēt dzīvokļu īpašnieku kopsapulci un pieņemt jaunu lēmumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm