tv3.lv

“Es jau visu laiku saucu policiju…” Autovadītāji ignorē stāvēšanas ierobežojumus Vecrīgā pie Finanšu ministrijas ēkas

Pie Finanšu ministrijas ēkas Smilšu ielā 1, Vecrīgā, “Bez Tabu” skatītājs novēro, ka autovadītāji klaji ignorē turpat līdzās esošās ceļazīmes – “Stāvēt aizliegts”.

2019. gada 4. oktobrī 11:41

Šis ielas posms ir gana plašs un pārredzams. Tomēr automašīnas atstāt stāvēšanai ļauts tikai vienā pusē, jo ministrijas priekšā satiksmi organizēt palīdz pieminētās ceļazīmes. To gan ievēro retais. Šīs ceļazīmes darbības zonā automašīnas stāvēšanai drīkst atstāt ne ilgāk par piecām minūtēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” novēro, ka lielākā daļa šoferu pie saviem transportlīdzekļiem neatgriežas nedz pēc piecām, nedz desmit, nedz arī 30 minūtēm.

Vairāku automašīnu vējstiklos saliktas Finanšu ministrijas caurlaides, kas acīmredzot dod kādas priekšrocības novietot šeit automašīnas. Taču uz zīmes nav nevienas norādes, kas tomēr atļautu šādi rīkoties.

Pie ēkas sastaptais Finanšu ministrijas šoferis Jevgenijs norāda, ka šādi skati ar neatļauti novietotām automašīnām Smilšu ielā 1 redzami ik dienu. “Bez Tabu” klātbūtnē autovadītājs sazinās ar Rīgas pašvaldības policiju un ziņo par pārkāpumiem. Jevgenijs atklāj, ka policiju uz Smilšu ielu sauc visai regulāri, taču nekas nemainoties.

“Bez Tabu” pie Finanšu ministrijas nostāv vairāk nekā stundu. Apkārt pamanām pat trīs likumsargu transportlīdzekļus, bet neviens līdz ministrijas ēkai tā arī neatnāk.

“Ir atsevišķi Ministru kabineta noteikumi, kas dod transportlīdzekļu vadītājiem tiesības darba uzdevuma pildīšanas laikā neievērot atsevišķus ceļu satiksmes noteikumus. Un šie te noteikumi ir attiecībā uz apstāšanās un stāvēšanas šiem te noteikumiem, un arī zīme “Braukt aizliegts”,” norāda Satiksmes ministrijas pārstāve Iveta Kancāne.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādas caurlaides drīkst izmantot visā Latvijā, bet tikai un vienīgi darba pienākumu veikšanai. Tiesa gan, pat ar šādām caurlaidēm automašīnu stāvēšana nedrīkst būt ilgāka par 30 minūtēm, to nosaka Ceļu satiksmes likums.

“Jāņem vērā to, ka tas ir kultūrvēsturiskais centrs, tas ir noslogots, tā ir Vecrīga, tas ir UNESCO mantojums, tāpēc mēs pieņēmām lēmumu maksimāli ierobežot satiksmi un stāvēšanu Vecrīgā. Un tāpēc arī Smilšu ielā ir šāds risinājums ar aizliegumu stāvēt,” uzsver Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Vecrīgā atrodas arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Pie stāvlaukuma ēkas tuvumā izvietota ceļazīme “Stāvēt aizliegts zona ar papildplāksni – tikai ar VARAM atļaujām”.

“Acīmredzot ir notikusi kāda cilvēciska kļūda, palaista garām šī te papildplāksnīte, nav noņemta. Iespējams, tuvākajā laikā mēs arī demontēsim šo te papildplāksnīti. Pie VARAM mēs ņemsim nost šo plāksnīti, jo tādas nepastāv vairāk,” turpina Dimante.

Rīgas domes pārstāve vēl piebilst, ka ir mainījusies kārtība, proti, ir stājies spēkā normatīvais akts, kas paredz izņēmumus, tāpēc nav jādublē šīs zīmes ar papildplāksnēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja speciālo atļauju nav, tad Smilšu ielā automašīnas atstāt stāvēšanai nedrīkst, pat ja autovadītājs ir Finanšu ministrijas darbinieks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm