tv3.lv

“Es te dzīvoju ilgāk!” Pāris kaimiņi ierīkojuši personalizētas autostāvvietas daudzdzīvokļu mājas pagalmā Siguldā

Siguldietis Māris ziņo “Bez Tabu” par absurdu auto īpašnieku hierarhiju Parka ielas 14 nama pagalmā. Mājā ir 24 dzīvokļi, pie tās sešas personalizētas stāvvietas. Divas no tām paredzētas mājas vecākās ģimenes abām automašīnām, savukārt pārējās četras citiem, iespējams, augstu stāvošiem kaimiņiem.

2019. gada 7. novembrī 19:35

Māris uzskata, ka kaimiņi zīmes, kas vēsta par privātu autostāvvietu, izveidojuši un uzstādījuši paši. “Tā pēdējā zīme parādījās nesen, jo ievācās jauns kaimiņš, kurš lika tur automašīnu, un tad parādījās zīme, ka tur drīkst novietot tikai konkrēto automašīnu,” stāsta Māris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Māris
Parka ielā dzīvo pusotru gadu

Visi pārējie ir nekur, agrāk uz ielas varēja novietot spēkratu, tagad vairs tur nevar, jo notiek būvdarbi, pie citām mājām arī nevar, jo tur atkal to māju iedzīvotāji aizrādīs. Ar kājām jāiet.

Ja nu tomēr kaimiņš nolemj riskēt un novieto automašīnu vienā no ekskluzīvajām stāvvietām, viņa spēkrats tiek apzināti “iespiests” vai arī stāvvietas pašpasludinātais īpašnieks klauvē pie durvīm un liek mašīnu pārdzīt. “Es vienu dienu izrāvu tās zīmes un izmetu, bet jau tajā pašā dienā vietā bija jaunas zīmes, esmu tās arī nolocījis, bet atkal jaunas parādās,” tā Māris.

Mājas vecākās Helēnas nav mājās, loģiski, jo viņas abas autostāvvietas ir tukšas. Interesanti gan, ka satiktajiem iedzīvotājiem neesot viņas numura. Bet “Bez Tabu” satiek kaimiņieni Inu, kurai arī ir sava personalizētā stāvvieta, jo dzīvo Parka ielā jau divdesmit gadus.

Ina
Parka ielā dzīvo 20 gadus

Vīrieši, kuriem pieder automašīnu stāvvietas, ziemā tīra sniegu, ber sāli, ved granti, bet tie, kuri īrē un mainās, nedara neko. Nezinu, vai kāds cits var tikt pie stāvvietas, jo ir te problēmas un katram ir pa divām un trīs mašīnām.

Tomēr “Bez Tabu” satiek arī kādu salīdzinoši nesenu mājas iedzīvotāju, kurš savu privāto stāvvietu, tā teikt, pārņēmis no iepriekšējā saimnieka, bet vīrietis ziemā palīdzot tīrīt ceļu. “Šad un tad kāds novieto savu automašīnu manā vietā, dažreiz es esmu dusmīgs, ja kāds iebraucis,” norāda iedzīvotājs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mājas apsaimniekotājs (“SIA “CDzP” pārstāvis) Ingmārs Inbergs norāda, ka neatkarīgi no tā, vai dzīvokļa īpašnieks ir tikko iegādājies dzīvokli vai pirms 30 gadiem, visiem ir likumīgas tiesības turēt automašīnas pie mājas. Iedzīvotāju pienākums ir vienoties par situācijas risinājumu, un pārvaldnieks ir tikai dzīvokļu īpašnieku lēmumu izpildītājs.

Ingmārs Inbergs
Mājas apsaimniekotājs

Galvenais ir tas, ka viņiem ir iespēja izveidot jaunu, atsevišķu stāvlaukumu automašīnām, jo viņu teritorija to atļauj, turklāt pašvaldība dod šim jautājumam papildu finansējumu līdz pat 50 procentiem, viņiem ir ekskluzīva iespēja vienoties savā starpā un ar pārvaldnieka palīdzību izbūvēt stāvlaukumu.

Pārvaldnieka un arī Siguldas pašvaldības policijas ieskatā, strīdu var risināt arī civiltiesiskā kārtā, jo šajā gadījumā ir ierobežotas dzīvokļu īpašnieku tiesības. Turklāt pašvaldības policijas priekšnieks Māris Riekstiņš norāda, ka mājas vecākā statuss nemaz nav juridiski nostiprināts un kaimiņienei nav ģenerālpilnvaru pārstāvēt visu mājas iedzīvotāju intereses.

Māris Riekstiņš
Siguldas novada Pašvaldības policijas priekšnieks

Pēc pašvaldības policijas rīcībā esošās informācijas darbība notiek no mājas vecākā puses, tātad nav saskaņota šāda zīmju uzstādīšana ar visiem mājas iedzīvotājiem, līdz ar to tādas plāksnes ir atzīstamas par pretlikumīgām un ne pēc kopīgas gribas uzstādītām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm