FOTO! Saeimas autobāze ar miljonu budžetu un zelta maliņām

Saeimas autoparks ir izvietots trīs stāvos, gandrīz vai Rīgas centrā, Skanstes ielā. Autobāzei ir savs ābeļdārzs, garāžas, remontdarbnīca un pat benzīna uzpildes stacija, kurā degviela ir par aptuveni 10 centiem lētāka, jo to iepērk vairumā, rīkojot iepirkumu. Kopējā platība ir aptuveni divi ar pusi hektāri. Tās esot tā saucamās zelta maliņas, jo šo teritoriju iekārojot daudzi.

2017. gada 24. februārī 19:29

Saeimas autobāzes direktors Jānis Pogaiskis stāsta, ka pagājušajā gadā iegādātas desmit jaunas “Audi A 6” markas automašīnas. Katra par 25 tūkstošiem eiro plus nodoklis. Tas esot ar gandrīz 30 procentiem lielu atlaidi. Pērkot jaunu dzelzs rumaku, vecais kalpojot kā pirmā iemaksa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēdējo septiņu gadu laikā spēkratu skaits gan sarucis gandrīz par trešdaļu, taču joprojām Saeimas autoparkā ir 73 spēkrati: “Audi A6”, “Volvo” un “Mercedes” markas automašīnas. Vidējais vecums ir 8 gadi, bet tās, kas ir 15 un vairāk gadus vecas, nomainot pret jaunām.

Saeimas autobāzes transportu izmanto Saeimas amatpersonas, administrācija, Saeimas Prezidijs, Saeimas komisijas, frakcijas (viena automašīna ar šoferi katriem pieciem frakcijas deputātiem).

Nodrošinot autotransportu arī Saeimas viesiem (ārvalstu delegācijām), kā arī Latvijas Valsts prezidenta kancelejai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Ārlietu ministrijai, Tiesībsarga birojam un pēc pasūtījuma arī citām iestādēm.

Kopējais budžets 2016. gadā Saeimas autoparkam gan bijis 2 miljoni 318 tūkstoši eiro, taču samaksājot 805 tūkstošus eiro nodokļos un atskaitot 405 tūkstošus eiro pašu ieņēmumus, paliekot vien miljons eiro 100 tūkstoši, toties nodarbinot 126 cilvēkus, tostarp 77 autovadītājus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visiem automobiļu vadītājiem esot vienāda noslodze, dīkstāves neesot un darba netrūkstot. Vairāk nekā puse šoferu strādājot ilgāk par 10 gadiem, kaut gan vidējā alga pēc nodokļu nomaksas ir 640 eiro.

Automašīnām esot arī nobraukuma limits: Saeimas Prezidija locekļa birojam piešķirtajai dienesta automašīnai nobraukuma limits ir līdz 5000 km mēnesī, bet Saeimas frakcijai vai komisijai – līdz 3000 km mēnesī.

Pie Saeimas autobāzes spēkrata varot tikt arī privātpersonas. Ja vēlas mašīnu uz visu dienu, tad jāmaksā atkarībā no nobraukto kilometru skaita, proti, 41cents bez degvielas par katru nobraukto kilometru – ja dzels rumaku vajag vien dažas stundas, tad 10 eiro 70 centus stundā. Automašīnu jārezervē, vēlams dienu iepriekš.

Direktors izslēdz varbūtību, ka automašīnas tiekot izmantotas privātām vajadzībām, par to nesamaksājot, jo garāžā esot stingra uzskaite un videonovērošana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāda ir spēkratu rezervācijas kārtībā frakcijā vai komisijā, tas esot viņu pašu ziņā.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm