tv3.lv

Gājēji "uzspļauj" aizliegumiem Rīgas centrā un pakļauj sevi briesmām

16. augustā 19:05

Jau kopš augusta sākuma mainīta satiksmes organizācija galvaspilsētas centrā – gājējiem pie centrālās stacijas liegts pārvietoties pa vienu Gogoļa ielas pusi, tomēr aizliegumu neņem vērā.

Ignorējot aizliegumu, gājēji pārvietojas pa brauktuvi, tādējādi pakļaujot sevi briesmām. Būvnieki izveidojuši jaunu regulējamu gājēju pāreju, lai plūsmu novirzītu uz otru ielas pusi, tomēr liela pilsētnieku daļa to ignorē. Pašreizējais risinājums saskaņots ar vietvaras darbiniekiem. Lai gājējus brīdinātu, būvnieks piesaistījis arī savus darbiniekus, kuri no gājējiem saņēmuši draudus un pārmetumus, ka traucē turpināt ierasto maršrutu.

“Bez Tabu” novērojums liecina, ka nevienu gājēju nemulsina brīdinošie uzraksti. Briesmām sevi pakļauj kā jaunās māmiņas, tā bērni, pensionāri un citi sabiedrības locekļi.

Andis Linde
būvsabiedrības “Bererix” iesaistīto pušu attiecību vadītājs

No drošības viedokļa labāk gājējus nemotivēt iet uz ielas. Pa šo ielu, kur brauc mašīnas, esam redzējuši pa ielas vidu ejam jaunu ģimeni. Esam saukuši arī Valsts policiju, kad viņi atbrauc, tad pārkāpumu vairs nav. Mums nav resursu, lai apmaksātu policijas atrašanos šeit. Mūsu darbinieki šeit saņēma fiziskus draudus, ka traucē iet ierastos maršrutus. Sapratām, ka mūsu darbinieku drošība mums ir svarīgāka. Uzskatām, ka informatīvā ziņā ir pietiekami labs darbs izdarīts.

Satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis norāda, ka Latvijas iedzīvotāji nereti netic izvietotajām ceļazīmēm. “Latvijas sabiedrība ir dīvaina. Varam uzlikt zīmes, dažādus ierobežojumus, bet cilvēki vienalga netic, ka var uzbraukt auto, betona gabals uzkrist uz galvas,” stāsta Irbītis.

Daļēja atbildība par šo jāuzņemas arī zīmju izvietotājiem, kuru nereti tās izvieto absurdās vietās, kā arī nenoņem, kad būvdarbi jau beigušies.

“Rail Baltica” būvnieki nolēmuši kapitulēt gājēju priekšā, un paredzēts, ka šonedēļ tiem tiks atļauts pārvietoties pa ierasto maršrutu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm