tv3.lv

Iedzīvotāji Ikšķiles pusē sūkstās par novārtā atstātajiem tuneļiem un pieturām

Bez Tabu skatītāja Baiba ir nepatīkami pārsteigta par tuneļa un autobusu pieturvietu stāvokli Ikšķilē.

Baiba

Nereti nākas braukt no Ikšķiles uz Ogri vai Rīgu un gaidīt autobusu, un gaidīt pieturā Rīga-Daugavpils šosejas malā. Pieturas tur būvētas padomju laikos, bet tagad no sešiem lielajiem stikliem palicis tikai viens, metāla daļas sarūsējušas, sienas noķēpātas ar burtiem, nupat ir izsists vēl viens stikls, kura paliekas redzamas. Ik dienu uz to nākas noraudzīties arī simtiem autovadītāju, kas brauc garām. Tās pieturas jau pirms desmit gadiem bija jāsakārto. Atbrauciet un apskatietieties!

Patiesībā, skatītājas norādītajā vietā Ikšķilē atrodas pat divi tuneļi. Īsākais no tiem ir zem Birzes ielas, taču arī šis tunelis jau raud pēc svaigas sienu krāsas. Tomēr krietni drūmāks skats ir tunelī zem Rīga-Daugavpils šosejas.

Tunelī vēl atrodams pa kādam neaizķēpātam sienas kvadrātcentimeram, bet, ja paveramies augstāk, redzms, ka dažas no lampām draug beigt kalpot jau tuvākajā laikā. Un vairākas jau tagad atpūšas.

Uzrunājot garāmgājējus, lielāko daļu tuneļa izskats patiešām satrauc. Ir arī pa kādam vietējam iedzīvotājam, kuram tuneļu esošais stāvoklis šķiet apmierinošs. Skaidrs ir viens, ka tunelis ir kā no klasiskas šausmu filmas repertuāra. Arī pieturvietas nebūt nav daiļākas.

Pasažieru pārvadātāju uzraugošā dienesta Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone uzsver, ka direkcijas kompetencē ir pieturvietu saskaņošana, kur autobusiem ļauts apstāties, stāvēt, uzņemt un izlaist pasažierus. Par pieturu tehnisko stāvokli un kārtību atbildot katra attiecīgā pašvaldība. Ikšķile kopš reformas ietilpst Ogres novadā. Un Ogrē zem A6 lielceļa ir divi tuneļi ar līdzās izvietotām autobusu pieturvietām. Tiesa gan, novada centrā abi šie objekti ir krietni vien pieklājīgākā stāvoklī.

Ogres novada pašvaldība

Tuneļi un pieturvietas Ogrē uz A6 lielceļa ir pašvaldības pārziņā. Savukārt abi tuneļi un pieturvietas Ikšķilē ir valsts akciju sabiedrības ”Latvijas Valsts ceļi” kompetencē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu paviesojas arī Ikšķiles kaimiņos Salaspils novada Saulkalnē, kur arī zem Rīga-Daugavpils lielceļa ir tunelis un autobusu pieturvietas. Un arī šeit – apzīmētas sienas, izsisti stikli, un vispār tāds bailīgs skats. Un vietējā pašvaldība gluži kā Ikšķiles gadījumā problēmu laukakmeni veļ valsts uzņēmuma ”Latvijas Valsts ceļi” dārziņā.

Salaspils novada pašvaldība

Gājēju tunelis un autobusa pieturvieta uz A6 Saulkalnē ir ”Latvijas Valsts ceļi” pārziņā. Iedzīvotāji pašvaldībā pēdējo pāris gadu laikā nav vērsušies ar iebildumiem. Ja iedzīvotāju iebildumi būtu, tunelis tiktu apsekots, jautājot ”Latvijas Valsts ceļiem” par paredzamajiem remontdarbiem.

Bez Tabu ar jautājumiem vērsās arī Latvijas valsts ceļos, taču līdz sižeta montāžas brīdīm atbildes tā arī netika saņemtas. Lai arī saimnieku savā sētā mācīt nav patīkami, iedzīvotāju vārdā Bez Tabu mudina pašvaldības tomēr veikt apsekošanu un iesaistīties gan tuneļu, gan pieturvietu sakopšanā.

“Latvijas Valsts ceļi”

Ikšķiles tuneļi un paviljoni regulāri tiek demolēti un apķēpāti, dauzīti stikli, sasists un aizkrāsots apgaismojums, kārtotas dabīgās vajadzības. Visticamāk, to dara apkārtnes iedzīvotāji, tāpēc aicinām pašvaldību un policiju sekot līdzi notikumiem pašvaldības teritorijā un ierobežot vandālismu.

Demolētais apgaismojums tuneļos tiek atjaunots regulāri. Apgaismojums regulāri tika sadauzīts vai aizkrāsots, dažus gadus pat vairākas reizes. Pa visiem šiem gadiem ir bijis tikai viens gadījums, kad policija vainīgo stiklu dauzītāju aizturēja pa karstām pēdām, notikuma vietā. 2018. gadā tika izbūvēts trieciendrošs apgaismojums. Taču pirms dažām dienām arī tie tika sadauzīti, kopumā 12 apgaismes ķermeņi tunelī, kas atrodas km 29,050. 10.maijā par to tika nosūtīta vēstule Valsts policijai.

LVC pārziņā esošajiem tuneļiem tiek veiktas regulāras Vispārīgās un Galvenās inspekcijas (apsekošanas). Vispārīgās inspekcijas 1x gadā veic LVC darbinieki, galvenās inspekcijas 1×5 gados  sertificēti speciālisti konkursa kārtībā. Tuneļi un autobusu paviljoni tiek arī regulāri apsekoti un VAS LAU 1x nedēļā veic kopšanas darbus (slaucīšana, atkritumu savākšana, u.c.).

Tuneļu Ikšķilē atjaunošana paredzēta Rīga-Daugavpils šosejas pārbūves ietvaros, šobrīd notiek projektēšana. Saulkalnes tunelism patlaban netiek plānoti darbi.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm