tv3.lv

“Iedzīvotāji katru dienu reāli lauž mašīnas!” Ādažu pusē kritizē ceļa remontu ar “veco asfaltu”

Asfalta seguma otrreizēja izmantošana ir apsveicama lieta. Tomēr Garkalnē, Ādažu novadā, daļu iedzīvotājus izbrīna, kā tiek izmantots vecais asfalts.

Kastaņu ielas iedzīvotājs

Ceļa segums ir drausmīgs. Neviens nebrauc un neuzlabo šo, un ir pagājušas jau trīs nedēļas. Ceļš ir noklāts ar būvgružiem, nevis sasmalcinātu asfaltu. Iedzīvotāji katru dienu reāli lauž automašīnas, bērni ar riteņiem nevar pabraukt. Ja viss šādi tiks atstāts, es nestādos priekšā, kā būs, kad nošķūrēs ceļu un visus lielos asfalta gabalus atkal “pacels augšā”.

Satrauktais iedzīvotājs aktīvi seko līdzi ceļa seguma uzlabošanas darbiem un pamana galveno brāķi – lielos asfalta gabalus. Arī kaimiņi vēloties normālu ceļu, sagaidot, ka atbildīgie no Ādažu novada pašvaldības tomēr sākšot kaut ko darīt.

Kastaņu ielā pamanām, ka asfalts ir sasmalcināts un ir neliela izmēra gabaliņi, taču tepat līdzās atrodam lielāka izmēra asfalta gabalus, kas acīmredzot arī traucē iedzīvotājiem pārvietoties.

Aivars
palīdz ceļa būvniekiem

Viss jau būtu labi, bet “štruntīgi” to asfaltu… par rupju. Es jau, kad nāku ar kājām, nolasu to lieko. Ja tas būtu labi sasmalcināts, tad būtu labāk. Labi jau būtu, ja tas viss sasaistītos, bet nesaistās. Un tagad kā greiders iet, to lielo [gabalus] pastumj.

Bez Tabu: Tad šādi jums katru dienu jāiziet cauri visai ielai, un pašam viss jāsakārto.

He-he! Man nav slinkums, es paņemu cimdus, un eju ar sievu pastaigāties.

Aivars arī norāda, ka pa vietējo ceļu daži šoferīši krietni pārsniedz ātrumu. Kastaņu ielas apkaime gan atrodas dzīvojamajā zonā, kur ātrāk par 20 kilometriem stundā pārvietoties ir aizliegts. Atsaucīgais kungs arī atklāj, no kurienes tad tiek vests vecais asfalts.

Sekojot vecajam asfaltam pa pēdām, nokļuvām līdz Ataru ceļam turpat Ādažu novadā. Izrādās, šeit notiek ceļu rekonstrukcijas darbi. Un līdzšinējais asfalta segums otrreizējai pārstrādei tiek izmantots Kastaņu ielas remontam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sazinoties ar Ādažu novada pašvaldību, norunājām tikšanos ar atbildīgo speciālistu un atgriezāmies Kastaņu ielā. Pašvaldības pārstāvis uzreiz steidza mierināt vietējos iedzīvotājus.

Pēteris Sabļins
Ādažu novada pašvaldības ceļu ekspluatācijas inženieris

Pirmkārt, gribētu atvainoties iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām. Pašreiz tie darbi ir iesākti. Vienmēr gribētos, lai ātrāk iesāk un ātrāk pabeidz. Bet diemžēl sakarā ar tehnoloģisko procesu, ka šis materiāls mums tiek vests no Ataru ceļa, kur ir nofrēzēta tikai daļa paredzētā materiāla, līdz ar to mums tas laiks ir ievilcies.

Šobrīd Kastaņu ielā esot ieklāta pamatkārta, tāpēc arī dažviet manāmi lielāki gabali. Tiesa gan, līdz šim ne viss ritēja tik gludi, kā plānots.

“Tīri tajā procesā, kā notiek asfaltbetona seguma frēzēšana, gadās tā, ka iekrīt rupjāki gabali gan mašīnā, gan frēzē, un no tā mēs diemžēl nekādi nevaram izvairīties. Lai šo iespējamību mazinātu, mēs daļu frēzētā asfaltbetona aizveduši uz savu Kadagas bāzi, kur mēs to pārdrupināsim un uzklāsim to pa virsu. Tādas mēs veiksim šīs darbības,” skaidro Sabļins.

Jānis
noskaņots optimistiski

Es domāju, ka satraukumam nav pamata. Jebkuru ceļu taisot, ir kaut kāds laiciņš, pāris nedēļu, kur viss ir smagi, varbūt grūtāk, bet pēc tam būs labi. Vietām tas asfalts ir smalkāks, vietām – lielākiem gabaliem. Tas tiks sakārtots, tas ir apsolīts no visiem domes pusē. Un, es domāju, ka iedzīvotāji būs tikai priecīgi par šo te ceļu. Un nebūs tā, ka šāds paliks.

Ceļa remontdarbus Kastaņu ielā plānots pabeigt līdz Līgosvētkiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm