Ielu tīrītājs sadauza svešu auto un aizmūk! Kameras visapkārt, bet policijas gausums, meklējot vainīgo, dzen izmisumā cietušo

17. janvārī 19:15

Pagājušā gada novembrī Rīgā ielu tīrītājs-smagā automašīna ietriecās ielas malā novietotā vieglajā automašīnā un aizmuka no notikuma vietas. Cietušā spēkrata saimniece jau teju divus mēnešus gaida, kad policija noskaidros vainīgās automašīnas valsts reģistrācijas numuru, lai varētu vērsties pie OCTA apdrošinātāja. Cietušajai šķiet, ka nepieciešamo informāciju varēja sagādāt jau sen, jo ielu, pa kuru aizmuka vainīgais, filmē vairākas novērošanas kameras.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās rīdziniece Dace, kuras meita, kamēr pati atrodas ārpus Latvijas, uzticēja viņai pieskatīt savu automašīnu “Volvo”, novietojot to pie daudzdzīvokļu nama Daugavpils ielā, kur dzīvo māte. 24. novembrī Dace pamanīja, ka meitas automašīnas virsbūve apskādēta. Lai noskaidrotu, kas noticis, Dace uzrunāja blakus esošā veikala darbiniekus, kuri uzrādīja novērošanas kameras, kas filmē daļu Daugavpils ielas, ierakstu. Tajā fiksēts, ka agrā rīta stundā ielu tīrīšanas smagā automašīna, uz Daugavpils ielas pagriežoties no Kalupes ielas, ietriecas Daces meitas “Volvo”, kas pēc inerces iebrauc blakus stāvošajā automašīnā. Sadursmē vainīgais spēkrats aizmuka no notikuma vietas, aizbraucot atpakaļgaitā pa Kalupes ielu.

FOTO: EKRĀNUZŅĒMUMS

Pēc ieraudzītā kameras ierakstā Dace vērsās Valsts policijā, kas ieradās konkrētajā adresē un reģistrēja ceļu satiksmes negadījumu, atzīstot “Volvo” saimnieci par cietušo. Veikala novērošanas kameras ierakstā gan nav saskatāms vainīgā spēkrata valsts reģistrācijas numurs, jo to aizsedz kauss. Tomēr Dace uzskata, ka likumsargi varēja operatīvi noskaidrot vainīgās automašīnas numurzīmi spēkrata aizmugurē, jo Kalupes ielu filmē daudzas novērošanas kameras. Tāpat, pēc Daces domām, tā kā zināms datums un laiks, kad notika sadursme, svarīgo informāciju par vainīgo spēkratu uzreiz varēja sniegt pašvaldība, kas deleģējusi kādam uzņēmumam tīrīt Rīgas ielas. Tā kā cietušajam “Volvo” nav KASKO apdrošināšanas, Dace norāda, ka vēlējās pēc iespējas ātrāk vērsties pie vainīgās automašīnas OCTA apdrošinātāja, lai tas kompensētu remonta izmaksas. Dace raidījumam stāstīja, ka automašīnu apskatījis pazīstams speciālists, kurš norādījis, ka spēkratam, iespējams, ir ne tikai acīmredzami, bet arī slēpti, nopietni bojājumi. Iespējams, trieciena dēļ bojāta stūres iekārta.

Līdz dienai, kad iesaistījās “Bez Tabu”, gandrīz divus mēnešus pēc ceļu satiksmes negadījuma, Valsts policija cietušajai nebija paziņojusi tik nepieciešamo informāciju.

Dace
“Volvo” īpašnieces māte

Pagaidām rezultāts – nulle! Zvanīju savam apdrošinātājam. Tas arī neko nevar darīt, kamēr nav atrasta tā sniega tīrīšanas mašīna un noskaidrots numurs. Pēc tā varētu atrast viņa apdrošinātāju, kuram varētu pieteikt atlīdzību, lai automašīnu varētu sākt labot. Sazvanīja Valsts policiju, tur teica, ka lieta procesā. Nav ticības.

Pusotru mēnesi pēc ceļu satiksmes negadījuma, būdama neapmierināta ar likumsargu darbu, Dace pati uzrunāja dažus Kalupes ielā esošo ēku saimniekus. Tie norādīja, ka likumsargi nav vaicājuši novērošanas kameru ierakstus, un tie šodien vairs nav pieejami, jo tik ilgi neuzglabājas, stāstīja Dace.

Valsts policijā raidījumam norādīja, ka vainīgais spēkrats un tā vadītājs aizvien tiek skaidrots.

Valsts policija

Šobrīd izmeklēšana turpinās. [..] Tiek prasīta informācija no Rīgas domes Satiksmes departamenta par attiecīgās traktortehnikas vadītāju. Saprotam, ka katrai personai savs negadījums ir prioritāte, bet policija izmeklē arī citus negadījumus. [..] Atgādinām, ka administratīvā pārkāpuma procesā lēmums ir jāpieņem deviņu mēnešu laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sazinoties ar pašvaldību, “Bez Tabu” ātri izdevās noskaidrot, ka no notikuma vietas aizmukušais, vainīgais ielu tīrītāja vadītājs strādā uzņēmumā “Ceļu pārvalde”. Domājams, tikpat ātri to varēja noskaidrot un paziņot spēkrata numuru cietušajai arī likumsargi.

Neviens AS “Ceļu pārvalde” pārstāvis nevēlējās stāties kameras priekšā, atsūtīja rakstveida atbildi.

AS “Ceļu pārvalde”

Primāri vēlamies norādīt, ka darbinieks nebija ziņojis arī Sabiedrībai par attiecīgo ceļu satiksmes negadījumu. Saņemot informāciju par negadījumu, Sabiedrība ir veikusi dienesta pārbaudi un konstatējusi, ka tas ir atsevišķs negadījums, par kuru pilnībā atbildīgs ir autovadītājs.

Šāda uzņēmuma atbilde neapmierināja “Volvo” īpašnieci un viņas tuviniekus, jo no tās nav saprotams, vai uzņēmums informējis likumsargus, ka vainīgais sadursmē ir “Ceļu pārvaldes” darbinieks.

Dažas dienas pēc tam, kad Valsts policiju un “Ceļu pārvaldi” uzrunāja “Bez Tabu”, “Volvo” saimniecei likumsargi beidzot nosūtīja dokumentu ar informāciju par vainīgo šoferi un spēkratu. Ar šo dokumentu cietusī beidzot var vērsties pie apdrošinātāja, pieprasot segt “Volvo” remonta izmaksas.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm