“Iepriekš mašīnas tur netraucēja, tagad traucē?!” Rīdziniekus Pārdaugavā dzen izmisumā auto novietošanas problēma

2021. gada 27. augustā 8:56

Rīdzinieki, dzīvojoši Pārdaugavā, Raņķa dambja apkaimē, gaužas par automašīnu novietošanas problēmu daudzdzīvokļu māju pagalmos. Bezizejā autovadītāji novieto spēkratus vietās, kur tas nav atļauts, par ko tiek sodīti. Maģistrālā iela – Raņķa dambis -, kas stiepjas gar daudzdzīvokļu namu masīvu un kur bija iespējams novietot automašīnas, nu arī ir tabu – izvietotas apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma zīmes, tādējādi pašvaldība apkaimes iedzīvotājiem sagādājusi vēl lielākas galvassāpes.

Raņķa dambja iedzīvotāju mudināta, “Bez Tabu” komanda viesojās daudzdzīvokļu namu apkaimē, kur rīdzinieki žurnālistiem sūkstījās par automašīnu novietošanas problēmu: vietu, kur novietot spēkratus ir daudz mazāk, nekā automašīnu apkaimē. Šoferiem liegts novietot automašīnas arī uz daudziem noasfaltētajiem ceļiem pie mājām, jo tur, kā to traktē kāda uzrīdītie pašvaldības policisti, novietotie spēkrati traucētu piebraukt operatīvajiem dienestiem (ceļi ir par šauru). Ja autovadītāji cenšas parūmēties, atstājot transportlīdzekļus daļēji ārpus asfaltētās daļas, tas tiek traktēts kā zaļās zonas izbraukāšana, par ko arī soda.

Roberts
apkaimes iedzīvotājs

Ja laikus pārrodas no darba, tad viss kārtībā, bet, ja aizkavējas, tad vietu pietrūkst. Pats arī esmu dabūjis protokolu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mairita
apkaimes iedzīvotāja

Tā ir problēma visā Rīgā.

Ja pagalmā vietu automašīnu novietošanai pietrūkst, apkaimes iedzīvotāji spēkratus novieto maģistrālās ielas, Raņķa dambja, malā, kur, kā norādīja uzklausītie, to pat savulaik ieteica darīt pašvaldības policisti, kuri bija ieradušies pagalmos, lai sodītu par auto novietošanu neatļautās vietās. Tomēr nesenā pagātnē šie paši pašvaldības policisti sākuši “aplaimot” šoferus arī par automašīnu novietošanu Raņķa dambja malā. Arī dienā, kad apkaimē viesojās “Bez Tabu”, žurnālisti konstatēja vairākus ar 40 eiro “sveicienu” sodītos.

apkaimes iedzīvotāja

Ierodoties sodīt pagalmā, pirms mēneša man personīgi pašvaldības policists ieteica atstāt uz šīs ielas, šodien redzu, ka arī tur liek sodus! Par ko? Mašīnas nevienu tur netraucēja, bet tagad traucē?

Raņķa dambja malā atstātos spēkratus soda, pamatojoties uz faktu, ka ielas sākumā ir apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma zīmes, kas uzstādītas pavisam nesen, bet iedzīvotāji tās nav pamanījuši. Tās tur uzradušās pēkšņi, un iedzīvotāji par to izvietošanu netika informēti, sūdzējās uzklausītie iedzīvotāji. Rīgas dome Satiksmes departamentā raidījumam norādīja, ka zīmju izvietošana saistīta ar sabiedriskā transporta joslas izveidi, uzsverot, ka sabiedriskais transports ir prioritārāks, nekā privātais transports.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lelde Rudzika
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Tika izvietotas zīmes, lai varētu ierīkot sabiedriskā transporta joslu. Sabiedriskais transports ir pilsētas prioritāte. Raugoties plānošanas un attīstības dokumentos, Rīgā prioritāri ir gājēji, velosipēdisti, sabiedriskais transports un tikai tad privātais transports.

Apkaimes iedzīvotāji ar autovadītāja apliecību kabatā raidījumam atklāja, ka, lai risinātu automašīnu novietošanas problēmu pagalmos, būtu ar mieru upurēt daļu zaļo zonu, ko netrūkst pagalmos. Atsevišķās teritorijās labprāt redzētu papildu automašīnu novietnes. Tomēr vēlmes realizēšanu kavē fakts, ka būtu grūti savākt 51 procentu balsu “par”, jo daudzi dzīvokļu īpašnieki namiem piegulošajās teritorijās labprātāk redz zaļumus. Tāpat daļa šo namiem blakus esošo teritoriju pieder kādai citai fiziskai vai juridiskai personai, kuras plānos nav šeit izdabāt apkaimē dzīvojošajiem autovadītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm