Iet nedrīkst nobraukt! Ķengaraga iedzīvotāji pārvietojas pa aizliegto zonu

Jau vismaz desmit gadus ir slēgta gājēju virszemes pāreja Jāņavārtu stacijā Rīgā. Iedzīvotājiem netiek piedāvātas alternatīvas iespējas legāli šķērsot sliežu ceļus, tādēļ tiek izmantota slēgta zona, kurā aizliegts ieiet.

“Bez Tabu” skatītājs Mārtiņš ar vilcienu no Ogres puses regulāri dodas uz darbavietu Rīgā. Viņš izkāpj Jāņavārtu stacijā, kur viņam jānokļūst sliežu ceļam otrā pusē. Tur esošā virszemes gājēju pāreja ir slēgta jau vairāk nekā desmit gadu. Citu legālu pāreju kilometra tuvumā nav.

Mārtiņš
vēlas droši šķērsot sliedes

Pasažieri, kuri dodas Krustpils ielas virzienā vai no tās, saskaras ar to, ka nav gājēju ceļa pāri sliedēm, šo staciju šajā virzienā nevar izmantot invalīdi, vecāki ar bērnu ratiņiem, sievietes augstpapēžu kurpēs, citi nenosauktie.

Atstātais padomju mantojuma pārvads gājējiem ir slēgts jau ne pirmo gadu desmitu. To noteikti nerestaurēts tuvākajā laikā. Latvijas iedzīvotāji var gaidīt tikai to dienu, kad tilts laimīgā kārtā nokritīs. Cerams, ka bez upuriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotājiem netiek piedāvāta droša alternatīva sliežu šķērsošanai. Tuvākā pāreja centra virzienā ir pēc viena kilometra. Ja izvēlas doties Ogres virzienā, jāmēro par 300 metriem garāks ceļš.

Daudzie sliežu ceļi šajā posmā ir iežogoti, taču turpat stacijas teritorijā atrodas dienesta vajadzībām uzbūvēti vārtiņi. Tie ir neaizslēgti, kā rezultātā iespēju iekļūt slēgtajā zonā izmantoti visi apkaimes iedzīvotāji.

Satelītattēla uzņēmumā redzamas vairākas pamatīgi iestaigātas takas. Ikviens neatļautās zonas apmeklētājs šķērso astoņus sliežu ceļus.

Virszemes pāreja ir valsts īpašums, realizējot “Rail Baltica” projektu, to paredzēts nojaukt un uzbūvēt jaunu. Līdz tam gan jāgaida ne mazāk kā pieci gadi. “Latvijas dzelzceļā” uzskata, ka darīts pietiekami – izvietoti brīdinoši uzraksti. Atvērtos vārtiņus, kas tā vien aicina ieiet teritorijā, arī turpmāk neplāno aizslēgt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Agnese Līcīte
“Latvijas dzelzceļa” pārstāve

Iedzīvotājiem šīs šķērsojums nav legāls. Viņi apdraud gan savu dzīvību un veselību, gan satiksmes drošību. Vārti ir atvērti. Tie bijuši slēgti tikai pašā sākumā, kad žogu tur uzcēla. Cilvēka daba ir tāda, ka meklē īsāko ceļu, nevēlas izmantot legālās pārejas. Ir bijusi negatīva pieredze ar to, ka vārti tiek uzlauzti. Tas ir laika jautājums, kad tiks pārrauts žogs.

Tātad teritorijā atrasties nedrīkst, bet, ja jau esat iegājis, neviens ārā nedzīs.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm