tv3.lv

“Ikdienā “biezie” te liek savus auto!” Ādažnieki krata ar pirkstu noteikumu pārkāpējiem

“Bez Tabu” ierodas Ādažos – pie pasta nodaļas Gaujas ielā. Pie tās atrodas asfaltēts laukums, ko izdaiļo dzelteni krusti, kas nozīmē, ka šeit atstāt automašīnu stāvēšanai nedrīkst.

Par nebūšanām Ādažos ziņo vietējais iedzīvotājs: “Man sāpīgi redzēt, ka Ādažu novada pašvaldības policija stundas laikā nereaģē, kaut pie pasta pilsētā ikdienā “biezie” liek savas automašīnas tā, ka māmiņas ar ratiņiem ir spiestas iet ar līkumu pa zāli. Vai tas ir normāli? Uzrakstu policijai, bildi nosūtu viņiem “WhatsApp”, kur vienmēr ir jāatbild, bet nav nekad atbildes, jo vienmēr pārkāpumus redzu džipveidīgajiem transportlīdzekļiem. Laikam pašvaldības policijai bail!”.

Ceļu satiksmes noteikumos melns uz balta rakstīts, ka vietā, kur ieklāts ceļa horizontālais apzīmējums jeb dzeltens krusts, norāda, ka šeit transportlīdzekļiem stāvēt ir aizliegts. Ar slēptās kameras palīdzību nepilnas stundas laikā izdodas fiksēt pat vairākus pārkāpējus. Dažs pasta nodaļā pavada vairākas minūtes un tad aizbrauc, kāda iedzīvotāja pat izmanto ietvi sūtījumu piegādei, drīz vien gan pārvietojot automašīnu citviet, lai pēc tam atgrieztos un turpinātu pakalpojuma saņemšanu.

Uzrunātie gājēji atzīst, ka automašīnas konkrētajā vietā patiesi tiek atstātas ilglaicīgai stāvēšanai. Tiesa gan, apiet tās neesot problēmas. Citkārt esot velobraucējiem un māmiņām ar ratiņiem. Jāpiebilst, ka dzeltenie krusti ieklāti, lai šoferīši neatstātu automašīnas, tādējādi nobloķējot pat iebraukšanu nama pagalmā un arī pazemes stāvvietā.

Torti gan dāma nesagaidīja un aizbrauca. Arī kāds glauna “BMW” džipa šoferis piebrauc pie pasta, pamana televīzijas operatoru un žurnālistu ar mikrofonu un tomēr pamet ar dzeltenajiem krustiem apzīmēto placīti. Vēlāk šo pašu automašīnu jau pamanām atļautā stāvvietā nedaudz nostāk no pasta ēkas.

Šogad laukumā pie nama Gaujas ielā 11 pie pārkāpuma protokola esot tikuši ap 10 automašīnu īpašnieku, tikmēr brīdināti vismaz divreiz vairāk šoferīšu, tā norāda Ādažu novada pašvaldības policijas priekšnieks Oskars Feldmanis, piebilstot, ka izsaukumi tiekot saņemti, taču tie neesot prioritāri. Galvenokārt tāpēc, ka nereti autovadītājs aizbrauc vēl pirms likumsargu ierašanās, kā arī bieži vien šoferīši konkrētajā laukumā apstājušies uz neilgu brīdi, atrodoties turpat automašīnā.

“Bez Tabu” arī pamana, ka turpat pie pasta – dažus desmitus metru nostāk – atrodas gana plaša automašīnu stāvlaukums.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm