tv3.lv

Internetā iet vaļā andele ar ekskluzīvajām auto numurzīmēm – CSDD atzīstas bezspēcībā

Jaunais gads daudziem ir jaunas apņemšanās laiks. Kādam sākt sportot, kādam atmest netikumus. Un kāpēc lai apņemšanās nebūtu sākt jaunu gadu ar spēkrata iegādāšanos? Tā nolemj kāda Bez Tabu skatītāja, un, kā pati raksta, apetīte rodas ēdot, jo jaunajam dzelzs rumakam gribas arī zīmīgu numurzīmi.

2017. gada 16. janvārī 9:01

Labdien. Ierodos CSDD un sāku interesēties par pieejamajiem numuriem. Mani interesēja numurs, kur būtu apaļš cipars. Vai nu 100, vai 200. Man atbildēja, ka šādi numuri vairs nav pieejami.

Sāku interesēties un atklāju, ka šādus numurus var dabūt, jo tie tiek piedāvāti interneta sludinājumu portālos un par divreiz lielāku cenu. Pag? Kā tas tā nākas? Vai tiešām CSDD darbinieki ir palikuši tik nekaunīgi?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ekskluzīvie 100, 200, 300

Bez Tabu sāk pētīt sludinājumu sarakstu, kur starp dažādām, ar auto saistītām precēm manāmi daži sludinājumi, kuros vēsta, ka kāds pret atlīdzību vēlas atbrīvoties no viņa rīcībā esošas auto reģistrācijas numurzīmes. Pārsvarā tas ir viens komplekts.

Acīs lec viens no sludinājumiem, kurā lasāms, ka tiek piedāvāta ļoti plaša numurzīmju izvēle. Ar vienādiem vai dažādiem burtiem, kā arī apaļajiem skaitļiem. 100, 200, 300 un tā tālāk. Šis ir vēstījums, par kuru Bez Tabu ziņoja skatītāja. Zvanām.

  • Žurnālists: Mani interesē numuri ar apaļajiem skaitļiem. 100, 200, 300. Ir kaut kas pieejams?
  • Tirgotājs: Pieejami ir divi numuri. 600 un 500. Ar kādiem burtiem? KO un JC. Ir tā ka 500 man gatavs atrodas Ventspilī, bet 600 Rīgā.

Vienojamies, ka vēlamies pirkt numurzīmi JC-600. Par to nāksies pārdevējam maksāt 250 eiro, bet CSDD aptuveni 200 eiro par reģistrāciju. Pa tam lāgam uz valsts iestādi dodas Bez Tabu aģents, kura uzdevums ir noskaidrot, vai tiešām numuri ar apaļajiem simtiem nav pieejami. Nav gan.

Mēs par viņu zinām!

Kad sākam uzdot oficiālus jautājumus, atklājas, ka numuru tirgotājs CSDD ir labi zināms. Puisis uz iestādi ejot kā uz darbu. No rīta atnāk, noskata numurus un tos pierezervē uz sev zināmām personām. Pēc Latvijā spēkā esošajiem Ministru kabineta noteikumiem auto reģistrācijas numurzīmju tālākpārdošana ir aizliegta.

Ja jau CSDD šis tirdzniecības fakts ir zināms, kas ir darīts lai to novērstu? CSDD pārstāve Ieva Bērziņa saka, ka līdz šim no cilvēkiem nav saņemts neviens iesniegums. Ja pašiem CSDD rodas aizdomas par numura tirdzniecību, tad var atteikt tā reģistrēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Caurumainais likums

Ko par savu darbošanos saka pats tirgonis? Ir sarunāta tikšanās, uz kuru viņš ierodas ar krietnu nokavēšanos. Viņš savās darbībās neko sliktu un pretlikumīgu nesaskata. Un tā arī ir. Jauneklis ir veiksmīgi atradis robu likumā, kuru izmanto.

  • Tirgotājs: Es esmu saimnieciskās darbības veicējs. Mēs ieiesim CSDD un parakstīsim līgumu, ka es Tev atdodu, sniedzu pakalpojumu, līgums man ir līdzi.
  • Žurnālists: Bet par šo numuru Tu prasi naudu.
  • Tirgotājs: Jā, es sniedzu numura rezervācijas pakalpojumu. Es numuru nepārdodu. Es to neesmu noņēmis no auto un netirgoju. Numuru tirgo CSDD.

Proti – numuru tirdzniecība, par tiem prasot samaksu naudā, ar likumu ir aizliegta. Bet atlīdzības prasīšana par rezervāciju, nē. Tātad policija viņam neko pārmest nevar. Puisis ir reģistrējies kā individuālais komersants, un, ja nomaksā nodokļus, arī Valsts ieņēmumu dienestam nav iemesla uzsākt lietvedību.

CSDD uzskata, ka numuru rezervācijas sistēma strādā nevainojami, tajā nekas nav jāmaina, atbildīgajām iestādēm jāveic stingrāka kontrole. Vai pēc šī varētu tikt rosinātas kādas izmaiņas likumā, neviens pateikt nevar. Savukārt īpašo numuru kārotājiem pašiem jālemj, vai ir vērts maksāt dubultā, un, ja pie reģistrācijas kādam radīsies aizdomas, iespējams, palikt gan bez naudas, gan bez numura.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm