tv3.lv

“Izdzērām trīs litrus šņabja un avarējām!” Nosvinējuši “Audi” pirkumu, brauc ar 3 promilēm, bez tiesībām un ietriecas sētā

2021. gada 13. aprīlī 17:59

Kūku ciemā Krustpils novadā no ceļa nobraukusi automašīna “Audi A4”, iebraukusi grāvī, apkritusi uz sāna un ietriekusies privātīpašuma sētā, to pamatīgi sabojājot. “Bez Tabu” komanda notikuma vietā sastapa divus vīriešus, kuri brauca automašīnā un brīnumaini izglābās. Abi bija lielā alkohola reibumā. Avarējušais automašīnas vadītājs atzina, ka konkrētais spēkrats iegādāts vien tās dienas rītā. Pirkumu esot nosvinējuši, izdzerot lielu daudzumu degvīna, bet tas nav atturējis sēsties pie stūres.

Ceļu satiksmes negadījums Kūku ciemā notika pirmdienas, 12. aprīļa, pēcpusdienā. “Audi A4”, apmeties uz sāna, bija ietriecies privātmāju ieskaujošā sētā, to sabojājot. Kad notikuma vietā piestāja “Bez Tabu” komanda, turpat darbu veica Valsts policijas (VP) darbinieki un ap sadauzīto spēkratu mīdījās arī divi vīrieši. Abi bija pamatīgā alkohola reibumā. Viens no viņiem, vārdā Edmunds, atzina, ka sēdās pie stūres, izdzēris lielu daudzumu alkohola. Viņam nav autovadītāja apliecības. Pēc Edmunda stāstītā, avārijas brīdī ātrums apdzīvotā vietā esot bijis iespaidīgs – ap 150 km/h.

Foto: Bez Tabu

Edmunds turpināja lietot degvīnu avārijas vietā un skuma par automašīnas iznīcināšanu. Konkrēto “Audi” tās dienas rītā Varakļānos esot iegādājies viņa draugs Aldis, kurš bija otra persona auto salonā. Edmunds atzina, ka abi nosvinējuši pirkumu un braukuši mājup uz Cesvaini, tomēr pa ceļam apmaldījušies.

Edmunds
dzēra un stūrēja “Audi”

Avarējām! Izdzērām ļoti daudz! Trīs litrus šņabja. Un sēdos pie stūres. Tikko nopirkām mašīnu! Braucu, nezinu, kas notika. Bremzes varbūt nenostrādāja, sanāca pizģ*ts! Lūk, rezultāts – mašīna “lupatās”! Mēs arī pa ceļam svinējām.

Edmunds stāstīja, ka lietojis alkoholu, arī braucot pie stūres. Pats bija izbrīnīts, ka ar draugu nenositās. Uzskata, ka viņus paglābusi drošības josta.

Edmunds
dzēra un stūrēja “Audi”

Esam dzīvi. Bijām piesprādzējušies. Eņģelīši! Tagad, protams, sāp, kur bija [drošības] josta, bet nu, dzīvi. Ātrums bija kādi 150.

“Bez Tabu” notikuma vietā sastapa arī vīrieti, kurš dzīvo namā, ko ieskauj nu jau sabojātā sēta.

dzīvo privātīpašumā

Atbraucu, slēdzu vaļā mājas durvis un dzirdēju, kā nokauc bremzes. Tad sekoja troksnis kā sitiens. Pieskrēja klāt viņiem citas mašīnas šoferis. Abi vēl bija iekšā [salonā]. Viens no viņiem nevarēja atsprādzēt drošības jostu. Tas cits šoferis atnesa nazi, lai to pārgrieztu. Tad viņi paši izlīda ārā pa aizmuguri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta “Transportlīdzekļa vadīšana alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē” pirmās daļas, kas vainīgajam paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai  piespiedu darbu, vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem, informēja VP Zemgales reģiona pārstāve Dace Kalniņa.

Tāpat VP pārstāve Kalniņa informēja, ka par sētas sabojāšanu uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Avarējušajam “Audi” bija OCTA polise, kas nozīmē, ka nodarīto skādi privātīpašumam varētu segt apdrošinātājs, informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB). Tomēr, tā kā automašīnas vadītājs brauca alkohola reibumā un bez autovadītāja apliecības, apdrošinātājs pēc norēķināšanās ar privātīpašuma saimnieku pret automašīnas vadītāju vērsīs regresa prasību, papildināja LTAB.

LTAB komentārs

Arī situācijā, kad atbildīgā par zaudējumu nodarīšanu transportlīdzekļa vadītājs atradies alkoholisko vai citu apreibinošu vielu iespaidā, OCTA darbojas. Cietušajiem jāvēršas ar iesniegumu pie atbildīgā apdrošinātāja, kurš izmaksās atlīdzību par mantai nodarītajiem zaudējumiem. Apdrošinātājs tiesīgs iesniegt regresa prasību pret transportlīdzekļa vadītāju, ja tas vadījis transportlīdzekli, būdams alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotoksisko, psihotropo vai citu apreibinošu vielu iespaidā; vadījis transportlīdzekli bez tiesībām vadīt attiecīgās kategorijas transportlīdzekli.

Likumsargi un “Bez Tabu” nosoda braukšanu apreibinošo vielu ietekmē, jo šāda rīcība apdraud ne vien pašu autovadītāju, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm