tv3.lv

Izmantojot “Bolt” lietotni, Ventspilī uzdarbojas nelegālie taksisti; brauc bez licencēm un reģistrācijas

2020. gada 6. februārī 19:50

Raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komandu Ventspilī sagaida vairāki taksometru vadītāji, kurus vieno ne tikai izvēlētais maizes pelnīšanas veids, bet arī liela problēma. Pilsētā uzradušies vairāki viltus taksisti, kuri, izmantojot “Bolt” lietotni, noceļ klientus legālajiem taksometru vadītājiem.

Artis Dāvids
legālais taksists

Tie, kas ir reģistrējušies “Bolt”, brauc bez maksājumiem. Un arī lielākā daļa nav reģistrējušies Autotransporta direkcijā. Es domāju, ka tas mums rada diezgan lielus zaudējumus.

Dzelteno numuru īpašniekiem jānomaksā nodevas, apdrošināšana, nodokļi, kā arī jāiegūst licences noteiktajā kārtībā. Tikmēr nelegālie taksisti ar baltajiem numuriem pat neesot nokārtojuši elementārākās atļaujas Autotransporta direkcijā.

“Lielākā daļa ir tādi! Man pat ir zināmi tādi cilvēki, kas brauc “Bolt” un kuriem uz individuāliem kontiem tiek pārskaitīta nauda. Es domāju, ka tur jums vajadzētu pieskarties arī tai pašai “Bolt” sistēmai, kā tas viss tiek reģistrēts un kā tie cilvēki tiek pieņemti,” turpina Artis.

Daiga Astrovska
ir par godīgu konkurenci

Pilnīgi ar privāto transportu, pilnīgi nekādas atšķirības zīmes. Jo pagājušā gada maijā “Bolt” ienāca Ventspilī. Tad līdz šim brīdim nav neviena pat uzlīme mums atsūtīta, kuri brauc “Bolt”. Kaut gan Rīgā es esmu redzējusi, ka daudziem tas ir. Es esmu pati rakstījusi “Bolt”, kāpēc viņi atļāva braukt nereģistrētām mašīnām un kāpēc viņi līdz ar to noņem mums peļņu, taču pēc tam sūta: “Kā jums iet?”. Ar atbildēm viņi nesteidzas.

Artis ar kolēģiem uzskata, ja šāda situācija turpināšoties, tad oficiālo taksometru bizness vienkārši pazudīšot. Vietējie taksisti esot arī centušies uzrunāt vietējo pašvaldību, taču nekāda būtiska rezultāta vēl neesot.

Ventspils domes Ekonomikas nodaļas vadītājs Austris Galindoms atzīst, ka runas par iespējamām nelikumībām ir bijušas, taču oficiāli neviens ar sūdzībām vai iesniegumu pašvaldībā neesot vērsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” nolēma veikt kontrolbraucienu un ar “Bolt” aplikācijas palīdzību izsauca taksometru.

saruna ar “taksistu”

Bez Tabu: Bet tur jau kaut kas jāmaksā tam Bolt, vai ne?

Nē! Viņi paši vēl… Es iestājos par velti. Ir jāaizpilda tur anketas. Un vēl bija noteikumi, kur bija tests jāiziet. Es ar pirmo neizgāju.

Bez Tabu: CSDD tests kaut kāds?

Nē, viņi paši savējo dod. [..] Katrs jau pelna, kā var. Otrkārt, es viņiem [legālajiem taksistiem] jau šausmīgi maizi nost neņemu.

Pārbaudot tumšās krāsas “Škoda” valsts numurzīmi, atklājās, ka tā nav reģistrēta Autotransporta direkcijā. Izrādās, nelikumīgi pasažierus pārvadā ar visām Ventspils taksistu piefiksētajām automašīnām. Arī tas, ka par braucienu ar baltajiem numuriem var samaksāt skaidrā naudā, ir liegts, to uzsver Autotransporta direkcija.

“”Bolt” var sniegt šos pakalpojumus Ventspilī, bet nosacījums ir tāds, ka visiem šoferiem ir jābūt obligāti taksometru vadītāju reģistrā, transportlīdzekļiem visiem ir jābūt licencētiem, tāpat arī komersantiem ir jābūt saņēmušiem licenci vai arī attiecīgi, ja šoferis pats nav komersants, viņam ir jābūt darba ņēmējam pie kāda, kuram šī licence ir. Ja visu šo dokumentu nav šoferu rīcībā, viņi pakalpojumu sniegt nedrīkst,” skaidro Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Zane Plone
Autotransporta direkcijas pārstāve

Bez Tabu: Līdz ar to sanāk, ka Ventspils vietējo taksometru vadītāji, tie, kuri brauc ar dzeltenajiem numuriem, šie te pārmetumi par nelikumīgajiem pasažieru pārvadājumiem ir pamatoti?

Šobrīd tā izskatās, jā. Jo, pārbaudot visus transportlīdzekļus, ko jūs norādījāt, neviens no tiem nav saņēmis licences kartīti.

Uzņēmums ”Bolt” tikai no “Bez Tabu” uzzinot, ka Ventspilī vairāki šoferīši, izmantojot “Bolt” lietotni, veic nelegālus pasažieru pārvadājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kārlis Ķezberis
”Bolt” vadītājs Latvijā

Šajā gadījumā, jāsaka, ka mēs uzņemamies pilnu atbildību par to situāciju.

Tīri cilvēcīgas kļūdas pēc šiem te šoferiem netika mūsu sistēmā veikta šī te pārbaude par nepieciešamajām reģistrācijām.

Šiem vadītājiem mēs izsūtīsim tuvākajā laikā ziņu ar instrukciju vai pamācību, kā veikt visas nepieciešamās darbības. Viņiem tad attiecīgi arī tā pieeja lietotnei šobrīd tiek liegta.

Šis konkrētais gadījums, pateicoties jums, mēs tagad esam to konstatējuši, ka bija šāda kļūda. Tad noteikti arī ieviesīsim padziļinātāku pārbaudi un pārbaudīsim, vai mums nav kādi citi šādi gadījumi.

Ventspils legālie taksisti neesot pret “Bolt” darbību pilsētā, taču vēlas, lai ir godīga konkurence.

Daiga Astrovska
ir par godīgu konkurenci

Lai samaksā visus maksājumus, un tad paskatīsimies, vai “Bolt” varēs arī tos tarifus Ventspilī noturēt, tos zemos, kā viņi tur tur. Un es gribu braukt godīgi, es negribu slēpties. Es strādāju vēl arī citos uzņēmumos oficiāli, un es tur maksāju visus nodokļus. Es gribu, lai arī pārējie to pašu dara.

Jāpiebilst, ka “Bolt” vadītāju Latvijā arī izbrīnīja fakts, ka “Bez Tabu” izdevās norēķināties par braucienu ar skaidru naudu. Un arī tas tikšot pārbaudīts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm