“Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?” Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

2021. gada 13. oktobrī 19:44

Uz Bauskas šosejas Tiltam pār Misas upi jau gadu neatjauno metāla drošības barjeru, ko pagājušā gada rudenī sabojāja ceļu satiksmes negadījumā. Šoferi uztraucas, ka ieilgušais pagaidu risinājums – plastmasas barjeras – nepaglābs no iebraukšanas upē, notiekot nelaimes gadījumam.

Pirms gada mediji ziņoja par traģisku avāriju Bauskas šosejas 31. kilometrā, kurā, kravas transportlīdzeklim iegāžoties Misas upē, tika norautas metāla drošības barjeras. Vairāk par ceļu satiksmes negadījumu lasi šeit.

Pēc avārijas izveidoja pagaidu drošības risinājums: uzstādīja plastmasas barjeras. Šoferi gadu pēc ceļu satiksmes negadījuma pauž neizpratni, kāpēc aizvien nav atjaunotas metāla barjeras, uzskata, ka ieilgušais pagaidu risinājums, notiekot nelaimes gadījumam, nepaglābs no iegāšanās Misā. Pēc avārijas uzstādītas ceļazīmes, tai skaitā brīdinājums samazināt ātrumu, kas brīdina par bīstamību uz tilta. Arī šis risinājums, pēc šoferu domām, nav diez ko drošs.

Tilts pār Misu uz Bauskas šosejas ir VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) pārraudzībā. LVC pārstāve Anna Konanova informē, ka būvdarbiem (barjeru atjaunošanai) pēc ceļu satiksmes negadījuma konkursa kārtībā izraudzījās būvnieku, tā sastādīto tāmi iesniedza avārijā vainīgā transportlīdzekļa apdrošinātājam, bet apdrošinātājs esot vilcinājies ar tāmes apstiprināšanu.

Anna Konanova
LVC pārstāve

Būvnieka piedāvātās tāmes termiņš beidzās. Vairs nevarēja piedāvāt veikt darbus par sākotnēji piedāvāto cenu. Pašlaik diemžēl visā pasaulē ir situācija, ka būvmateriālu, to ražošanas cenas ir strauji pieaugušas. Līdz ar to vilcināšanās dēļ būvnieks vairs vēlāk nevarēja veikt darbus par sākotnējo samaksu, nevarējām vairs noslēgt līgumu. Tāpēc bija jāveic atkārtots iepirkums.

Birokrātijas otrais aplis nu ir noslēdzies: konkursa kārtībā atkal izraudzīts darbu veicējs.

Anna Konanova
LVC pārstāve

Pašlaik esam tuvu līguma noslēgšanai oktobra beigās, tad pagaidu risinājuma vietā uzstādīs pamatīgu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm