tv3.lv

“Jācīnās līdz galam!” Iesaistoties “Bez Tabu”, “Ergo” izmaksā ilgi “marinēto” KASKO atlīdzību

4. augustā 19:10

Iesaistoties raidījumam “Bez Tabu”, apdrošināšanas sabiedrība “Ergo” uzreiz izmaksājusi klientam KASKO atlīdzību pilnā apmērā, ko pirms tam vilcinājās darīt pusotru gadu, rubrikā “Toreiz un tagad” noskaidrojis raidījums.

Uz ātrgaitas lielceļa Vācijā 2020. gadā avarēja Latvijā reģistrēts kravas mikroautobuss: zaudējot kontroli pār automašīnu, šoferis ietriecās ceļa barjerā, kā rezultātā transportlīdzeklis guva nelabojamus defektus – bija “norakstāms”. Par laimi, šoferis bija sveiks un vesels, ko nevarētu teikt par transportlīdzekļa īpašnieka nervu sistēmu. Viņš pusotru gadu ar KASKO apdrošinātāju “Ergo” cīnījās par atlīdzību.

“Ergo” atteicās izmaksāt atlīdzību, pamatojoties uz Vācijas likumsargu, kuri bija ieradušies notikuma vietā, protokolā ierakstīto komentāru par riepu stāvokli. Fiksējot avārijas faktu, Vācijas policisti dokumentā pieminēja, ka riepu protektors ir krietni padilis. Tomēr to nodilums nebija tik kritisks, lai riepas nevarētu lietot. Policisti riepas neatzina par nederīgām lietošanai, nesodīja par to.

Saņemot atteikumu no “Ergo”, tika piesaistīts neatkarīgs eksperts no vācu kompānijas “DEKRA”, kas veica avarējušās automašīnas, kas tobrīd atradās Vācijā, ekspertīzi. Eksperts, veicot mērījumus, secināja, ka riepu protektors bija pietiekams, lai ar konkrētajām riepām piedalītos satiksmē.

Ar ekspertīzes rezultātiem tika iepazīstināta arī Vācijas policija, kurai automašīnas īpašnieks lūdza sagatavot kādu izziņu, kas apliecinātu, ka vācu likumsargiem nav pretenziju pret riepu stāvokli. Vācijas policijai nebija iebildumu pret “DEKRA” ekspertīzi. Vācijas policisti e-pasta atbildē automašīnas īpašniekam ieteica uzrādīt šo atbildi likumsargu apdrošinātājam “Ergo”. To transportlīdzekļa īpašnieks izdarīja.

Vēlāk “Ergo” piekāpās daļēji, piedāvājot izmaksāt 50 procentus atlīdzības. Šādu piedāvājumu automašīnas īpašnieks nebija ar mieru pieņemt, uzskatot, ka, ja reiz nav pārkāpis likumu (par to liecina neatkarīga eksperta secinātais), viņam pienākas atlīdzība pilnā apmērā. Tāpēc 2021. gada nogalē vērsās “Bez Tabu”. Apdrošināšanas sabiedrība īsi pēc tam, kad to uzrunāja raidījuma žurnālists, paziņoja automašīnas īpašniekam par apņemšanos izmaksāt atlīdzību pilnā apmērā.

Rubrikas “Toreiz un tagad” ietvaros 2022. gada augustā “Bez Tabu” atkārtoti pievērsās šim tematam un noskaidroja, ka spēkrata īpašnieks saņēmis naudu kontā pavisam drīz pēc pirmā sižeta pārraidīšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Surhans
saņēmis atlīdzību pilnā apmērā

Mums bija taisnība pēc likuma. Ja mēs kaut ko pārkāptu, neko nedabūtu. Ja nepārkāp, jāņem tas, kas pienākas. Medijiem ir “svars”, jo, kad vērsāmies pie jums, viss notika uzreiz. Kāpēc ātrāk to nevarēja izdarīt? Tas ir jautājums, bet viss tika samaksāts nedēļas laikā. Jācīnās līdz galam! Godīgi teikšu, viņi strādā uz psiholoģiju. Tas vis ilga vairāk nekā gadu. Vienā momentā jau domā – priekš kam man vajag šo visu? Bija brīdis, kad domāju, ka apnicis [cīnīties], bet tieši tajā laikā radās ideja par vēršanos pie jums.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm